Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

kozak-300Козак Степан Петрович – український літературознавець, літературний критик, доктор філологічних наук, професор, багаторічний завідувач кафедри української філології Варшавського університету (1990–2008), завідувач кафедри порівняльного слов'янського літературознавства Варшавського університету (1981–1990).

 У 1968–1981 рр. – ад'юнкт в Інституті слов'янознавства ПАН. Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1993), Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (2000) і Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (2005).

Народився Степан Петрович 11 серпня 1937 року у с. Вербиця Томасівського району (Польща). У 1962 році закінчив Київський університет, потім аспірантуру, захистив кандидатську дисертацію. Працював у Інституті слов'янознавства Польської АН (1968–1981), у 1968 році здобув ступінь доктора філологічних наук. У 1970–1975 рр. працював ученим секретарем журналу «Slavia Orientalis». З 1981 року розпочав роботу у Варшавському університеті, завідував кафедрою польсько-східнослов'янської компаративістики (1981–1989), з 1990 року — кафедрою української філології, перейменованої у 2005 році на кафедру україністики.


Його науковий доробок складають 365 публікацій, у тому числі 8 книжок. Віце-голова Міжнародної асоціації україністів, голова Польського українознавчого товариства, член Комітету слов'янознавства ПАН, голова Наукового товариства ім. Тараса Шевченка, член Наукового товариства Люблінського католицького університету, Української вільної академії наук (США), закордонний член Національної академії наук України (Київ) та член східнослов'янської комісії Польської академії наук. Організатор міжнародних конференцій, брав участь у багатьох польських і закордонних конґресах та наукових семінарах.

Редактор щорічника «Варшавські українознавчі записки», науковий секретар щоквартальника «Slavia Orientalis» (1968–1974), член редакційного комітету журналів «Сучасність» і «Przegląd Wschodni». Професор С. Козак за свій науковий доробок і діяльність для розвитку польсько-українських відносин отримав 1997 році від президента України медаль «За заслуги» ІІІ ступеня; за дослідження сакруму в літературі папа Іван-Павло ІІ нагородив його медаллю Pro Ecclesia et Pontifice (2001); 2003 році став кавалером медалі Ярослава Мудрого V ступеня, яку надав йому президент України за доробок у галузі українознавства і внесок у розвиток польсько-українських відносин. Того ж року президент Польщі Александер Кваснєвський нагородив С. Козака Кавалерським хрестом відродження Польщі, а сенат Варшавського університету – медаллю за науково-дидактично-організаційні досягнення й за багаторічну працю у Варшавському університеті. Професор Степан Козак 2007 році отримав медаль Івана Франка від Львівського університету за доробок у сфері україністики; 2008 році – медаль ІІ ступеня «За заслуги» від президента України за публікації і діяльність заради взаємного зрозуміння; 2008 році – Золоту медаль від Президента Польщі за багаторічну працю.