Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      


yuhnovskyjЮхновський Ігор Рафаїлович - український фізик-теоретик, доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, В. о. Голови Українського інституту національної пам'яті, почесний директор Інституту фізики конденсованих систем НАН України, почесний доктор Інституту теоретичної фізики імені М. М. Боголюбова НАН України, доктор Honoris Causa Львівського національного університету імені Івана Франка, почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.


У 1951 році закінчив з відзнакою фізико-математичний факультет Львівського держуніверситету імені І.Франка і був прийнятий в цьому ж році в аспірантуру при кафедрі теоретичної фізики. У 1954 році успішно закінчивши аспірантуру, захистив кандидатську дисертацію на тему «Бінарна функція розподілу систем взаємодіючих частинок». Працював після закінчення аспірантури в.о. доцента кафедри теоретичної фізики і з 1955 році доцентом цієї ж кафедри. У 1959 році обраний за конкурсом на посаду завідуючого кафедрою теоретичної фізики, у 1965 року – переобраний на цю ж посаду.


У травні 1965 році І. Р. Юхновський успішно захистив докторську дисертацію на тему «Статистична теорія рівноважних систем заряджених частинок», у травні 1966 року затверджений ВАКом у званні доктора фізико-математичних наук. У 1969 році професор І. Юхновський очолив створений у Львові за його ініціативи відділ статистичної теорії конденсованих станів Інституту теоретичної фізики АН УРСР.


У 1972 році його обрано членом-кореспондентом, а у 1982 році – дійсним членом Академії наук України. У 1986 році за цикл робіт «Математичні методи дослідження систем з спонтанно порушеною симетрією» йому присуджена премія Академії наук України імені М. М. Крилова.


Нагороди:


- Звання Герой України з врученням ордена Держави (2005);


- Орден князя Ярослава Мудрого IV ст. (2009);


- Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (2001);


- Орден «За заслуги» I ст. (2000);


- Почесна відзнака Президента України (1995);


- Кавалер орденів СРСР «Знак пошани» (1975), Трудового Червоного Прапора (1985), Вітчизняної війни I ст. (1985);