Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

brodynМихайло Семенович Бродин (30.09.1931 р.) - видатний вчений у галузi фiзики твердого тiла, нелiнiйної оптики та квантової електронiки, Академік Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Ленінської і Державної премій СРСР, Державної премії УРСР, Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач відділом нелінійної оптики, багаторічний головний редактор та член редколегії «Українського фізичного журналу».


Народився Михайло Семенович в с. Сівка (тепер Сівка-Войнилівська) на Івано-Франківщині. У 1953 р. закінчив Львівський державний університет імені І. Франка і вступив до аспірантури Інституту фізики АН України. Уся подальша його наукова і трудова діяльність пов'язана з цією установою, де він пройшов шлях від аспіранта до завідувача відділу (1965) і директора (1987). З 2006 року Михайло Семенович — почесний директор Iнституту фiзики НАН України. За цикл робіт по дослідженню властивостей екситонів у кристалах М. С. Бродину, разом з іншими вченими, було присуджено в 1996 р. Ленінську премію. Активна участь М. С. Бродина та його співробітників увінчалася вагомим досягненням: створенням лазерів на змішаних однорідних напівпровідниках А2В6 з перестроюванням частоти в усій видимій та ближній ультрафіолетовій ділянках спектра. Ці роботи були удостоєні Державної премії УРСР 1974 року.


Цикл фундаментальних робіт М. С. Бродина із співробітниками у галузі динамічної голографії і нелінійної оптики відзначений Державною премією СРСР 1982 р.


З 1990 р. під керівництвом вченого започатковано дослідження в новому напрямі — лазерній фотоакустичній спектроскопії матеріалів електронної техніки. За цикл робіт у цій галузі науки М. С. Бродину в числі інших виконавців у 1994 р. присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки.


У 1998 р. за цикл робіт з дослідження поверхневих екситонів та деформуючих поляритонів у молекулярних кристалах вчений удостоєний премії імені К. Д. Синельникова НАН України.


М. С. Бродин є автором більш як 380 наукових праць, у тому числі п'яти монографій, опублікованих не тільки у нашій країні, а й за кордоном М. С. Бродин багато сил віддає організації наукової роботи: з 1965 р. по теперішній час незмінно завідує створеним за його ініціативою відділом нелінійної оптики; з 1987 по 2006 рр. – директор Інституту фізики НАН України (тепер – почесний директор Інституту фізики); з 1989 р. по 1998 р. – академік-секретар відділення фізики і астрономії НАН України, член Президії НАН України.


У 1982 р. Михайла Семеновича було обрано дійсним членом (академіком) НАН України за спеціальністю «Фізика твердого тіла, спектроскопія, оптоелектроніка», у 1992 р. йому присуджено звання «Заслужений діяч науки і техніки України». М. С. Бродин удостоєний високих урядових нагород: медалі «За доблесну працю» (1970), ордена «Знак пошани» (1981), ордена Жовтневої революції (1986), ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (1999) та ІІ ступеня (2008) і І ступеня (2012), а також нагороди Оптичного товариства імені Д.С.Рождєствєнского – медалі імені С. І. Вавилова (2000). У 2009 р. М. С. Бродин нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України.