Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

rudnitskyiРудницький Леонід Іванович – філолог, германіст, славіст, україніст, професор, голова Департаменту германських і слов'янських студій в університеті «Ля Саль» (США, Філадельфія), співробітник та співредактор численних американських та українських енциклопедій, академік НАН України, почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.


Народився Леонід Іванович 8 вересня 1935 року у Львові. У 1958 році закінчив університет «Ля Саль» у Філадельфії, отримавши ступінь бакалавра за спеціальністю «Германістика й англістика». 1960 році здобув ступінь магістра з германістики в Пенсильванському університеті у Філадельфії.

У 1961 році студіював у Вільному Університеті в Берліні, де займався проблемами порівняльної літератури. З 1959 - 1960 рр. навчального року викладає в університеті «Ля Саль». Працює там довгі роки, спочатку на посаді професора германістики, згодом славістики та порівняльного літературознавства. У 1965 році захистив докторську дисертацію на тему «Франкові переклади з німецької літератури» в Українському Вільному Університеті (Мюнхен), а 1972 року – габілітаційну працю «Роберт Льюіс Стівенсон і Юрій Клен» на філософському факультеті Українського Католицького Університету в Римі. 1976 року Леонід Іванович викладав українську літературу в Гарвардському університеті. Цього ж року патріарх Йосиф Сліпий призначив його директором філії УКУ у Філадельфії. З липня 1996 року він був деканом філософського факультету, з січня 1998 року – проректором, а з липня 1998 року – ректором УВУ. 1991 року одержав почесний докторат з гуманітарних наук від Holy Family Colledge у Філадельфії.


У 1992–2006 рр. Президент Світової Ради НТШ. У 1994 році обраний дійсним членом НАН України. Від 1989 року Л. Рудницький є головою Наукового товариства імені Т. Шевченка у США, а від 1991 року – президентом Світової Ради Наукових товариств імені Т. Шевченка.


Леонід Рудницький – член Національної Спілки письменників України (2000). Лауреат премії імені І. Франка (1992), за працю «Іван Франко і німецька література», видану 1972 року за кордоном.


Нагороди:


- Нагорода «Lindback Award for distinguished teaching» за викладацьку працю в Університеті Ля Саль у Філадельфії, (США, 1966);


- Літературна премія імені Івана Франка Спілки письменників України за дослідженням у галузі франкознавства. (Київ, 1993);


- Грамота Президента України за особистий внесок у розвиток Української держави. (Київ, 1996);


- Василіянська гуманітарна нагорода чину сестер василіанок (Філадельфія, США, 1997);


- Орден Ярослава Мудрого IV ступеня (Київ, 2003);

 

- Звання лицаря Мальтійського ордену(США, 2004);


- Медаль Українського Вільного Університету «Pro Universitate» (Мюнхен, Німеннчина, 2005);


- Диплом лауреата і медалі Михайла Грушевського(Львів, 2005).