Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

bilinskyyЩепан Білінський – професор Ягеллонського університету, дійсний член Польської Академії Знань, член-кореспондент Польської Академії Наук, почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.


Професор, доктор наук Щепан Білінський народився в 1949 році в м. Краків. Його батьки походили з території сучасної України і, втікаючи від наступу радянських військ, прибули до Кракова під час Другої світової війни, як і більшість інших поляків.


У 1972 році Щепан Білінський закінчив Ягеллонський університет. У тому ж закладі здобув вчене звання доктора біологічних наук (1975). Після габілітації проходив стажування в університетах Утрехта (Нідерланди), Нюрнберга (Німеччина), Праги (Чеська Республіка), Базеля (Швейцарія) і Х'юстона (США). У 1990 році здобув вчене звання професора й одночасно був прийнятий на посаду професора Ягеллонського університету, у якому виконував ряд адміністративних функцій, був директором Інституту зоології (1987–1999), деканом факультету біології і наук про землю (1999–2005), а також проректором з міжнародного співробітництва (2005–2012).


Одночасно виконував різноманітні функції за межами Ягеллонського університету – був головою Наукової Ради Інституту систематики і еволюції тварин Польської Академії Наук у Кракові, головою секції «Біологія» Комітету наукових досліджень (1997–2000), головою Комісії ембріології і морфо-логії Польської Академії Знань, членом польсько-американської Комісії Фулбрайта, а також уповноваженим Міністра Науки і Вищої Освіти з питань утворення Національного Центру Науки у 6 Кракові.


Остання функція завершилась великим успіхом: у березні 2011 року Національний Центр Науки урочисто відкрив Прем'єр РП пан Дональд Туск, і з того часу фінансує основні дослідження, що реалізуються у ВНЗ і наукових інститутах Польщі.


У 1992 році професор Щепан Білінський став членом-кореспондентом Польської Академії Знань, а в 2002-му – членом-кореспондентом Польської Академії Наук. Нині він є дійсним членом і директором Природничого факультету Польської Академії Знань. За свої заслуги в розвитку науки в Польщі отримав ряд відзнак, серед яких Офіцерський Хрест Ордену Відродження Польщі, Золотий Хрест Заслуги, а також Медаль Комісії Національної Освіти.


Наукові зацікавлення професора Щепана Білінського – біологія розвитку, біологія клітини та філогенія безхребетних.


Науковий доробок професора Щепана Білінського – 106 оригінальних експери-ментальних робіт, 23 оглядові статті та монографії, а також 9 розділів у підручниках. Цей доробок доповнює понад 150 конференційних доповідей і понад 600 енциклопедичних гасел.