Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

yakovlevЯковлєв Микола Іванович – український вчений в галузі теорії художнього формоутворення, архітектор, педагог. Член Національної спілки архітекторів України. Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2004).
Доктор технічних наук (1999), професор (2001). Заслужений працівник освіти України (2004).


Микола Іванович Яковлєв народився 10 червня 1948 року у с. Ницаха Тростянецького району Сумської області. У 1976 році закінчив Київський державний художній інститут за спеціальністю «Архітектура». Після закінчення інституту викладав на кафедрі графіки Київського політехнічного інституту. З 1979 по 2004 рік працював у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, спочатку викладачем, з 1993 року — завідуючим кафедри теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв, у 1994 році став деканом факультету архітектури.


У 2004–2007 роках обіймав посаду ректора Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука.


У 2002–2004 роках — член-кореспондент Академії мистецтв України, з 2004 року — дійсний член (академік). У 2007році обраний головним ученим секретарем АМУ.


Доктор наук зі спеціальності «Технічна естетика».


Предметом наукової діяльності М. І. Яковлєва є дослідження закономірностей композиції в образотворчому, декоративно-прикладному мистецтві, дизайні та архітектурі.


Він є автором понад 100 наукових публікацій з проблем прикладної геометрії, графіки, дизайну, монографій «Принципи художнього формоутворення» (2000) та «Композиція + геометрія» (2007), підручника «Основи композиції».


Обіймає посаду відповідального редактора науково-методичного міжвузівського збірника «Технічна естетика і дизайн», є членом спеціалізованих рад із захисту кандидатських та докторських дисертацій зі спеціальностей «Теорія образотворчого мистецтва», «Теорія, історія та реставрація архітектури», «Технічна естетика».


Нагороди та звання:


Орден «За заслуги» ІІ (2012) та ІІІ ступенів (2008)


Почесна грамота Міністерства культури і туризму України (2008)


• Відзнака Міністерства культури і туризму України «За багаторічну плідну працю в галузі культури» (2008)


Почесна грамота Київського міського Голови (2008)


Почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (2011)


Відмінник освіти України