Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

voznyakВозняк Степан Михайлович - доктор філософських наук, професор кафедри філософії та соціології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, народився 2 січня 1929 року в с. Шарпанці Сокальського повіту на Львівщині.

 

У 1953 році Степан Михайлович закінчив філологічний факультет Львівського державного університет імені Івана Франка. І вже тоді в центрі його наукових розвідок була творча спадщина славетного краянина – Івана Франка. З 1964 по 1980 роки – робота в Івано-Франківському інституті нафти і газу: старший викладач (1964-1966), доцент (1966-1969) кафедри марксизму-ленінізму, завідувач кафедри філософії і політекономії (1969-1971), завідувач кафедри філософії (1971-1980). У 1965 році в Київському університеті захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук на тему «Ідеї інтернаціоналізму і дружби народів у творчості І.Франка». У 1967 році одержав учене звання доцента.


В 1986 році в Інституті філософії АН УРСР захистив докторську дисертацію на тему «Проблеми нації і національних відносин в ідеології української революційної демократії останньої чверті ХІХ - поч. ХХ ст». Пише монографію «У пошуках суспільного ідеалу (І. Франко і соціалізм)».


Із 1990 року – професор кафедри філософії та соціології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Вчена рада університету своїм рішенням від 25.09.2007 року присвоїла Возняку Степану Михайловичу звання почесного професора.


Степан Михайлович автор понад 140 наукових і понад 120 науково-популярних публікацій, у тому числі трьох індивідуальних монографій («Іван Франко – поборник єднання народів» Львів, 1974; «У боротьбі за дружбу народів. Проблема нації і національних відносин в ідеології української революційної демократії» Львів, 1981; «У пошуках суспільного ідеалу: І. Франко і соціалізм» Івано-Франківськ, 2006, 2007), а також 16 розділів книг і колективних монографій, зокрема «Духовні цінності українського народу» (Івано-Франківськ, 1999), 20 брошур, 8 навчально-методичних посібників, зокрема «Філософська думка України» (у співавторстві), «Релігієзнавчий словник», «Філософія Стародавнього світу».


28 серпня 2014 р. Степан Михайлович Возняк помер.


За науково-педагогічну і громадську діяльність відзначений орденом «Знак пошани», медалями «За доблесну працю» і «Ветеран праці», Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР, медаллю С. С. Вавілова «За видатний вклад у пропаганду наукових знань», знаками Мінвузу СРСР «За відмінні успіхи» та Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України».