Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

FotoОсадчук Богдан Іванович – провідний український публіцист, науковець, дослідник історії Центральної та Східної Європи, професор політології Вільного Університету Берліну (Німеччина). Входив також до складу керівництва Колегіуму Східної Європи ім. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.


Народився Богдан Іванович 2 серпня 1920 року в м. Коломия Івано-Франківської області, дитинство і юність провів в південній частині Польщі, неподалік від Кракова, у селах Бощинек і Пшибениці. В 1941 році розпочав навчання в Берлінському університеті, де вивчав міжнародне право, історію країн Східної Європи та Балкан. Дипломну роботу на тему преси в Карпатській Україні захистив в 1944 році.


Навчання продовжив в Українському Вільному Університеті в Мюнхені, де захистив кандидатську дисертацію пов'язану з дослідженням радянської політики в період від Леніна до Хрущова. З 1966 р. працював професором новітньої історії Східної Європи в Otto-Suhr-Institut Вільного Університету Берліна. Захистив докторську дисертацію щодо планів Юзефа Пілсудського провести превенційну війну проти Адольфа Гітлера.


В еміграції працює як український журналіст (зокрема, в німецьких виданнях «Українські вісті», «Die Neue Zeitung» (1950–1955), «Der Tadesspiegel», «Műnchener Merkur», «Stuttgarter Nachrichten», «Kölner Stadtanzeiger» і швейцарських «Die Neue Zurcher Zeitung» і «Baseler Nationalzeitung»).


В 80-х роках був редактором часопису незалежних українських інтелектуалів, що перебували в еміграції, під назвою «Віднова».


В 1984 році отримав відзнаку Нагорода і Співпраця Літературного Інституту «Kultury». 3 травня 2001 р. отримав орден Білого Орла - найвищу урядову нагороду Польщі. Хрестом Командира (Орден Заслуги Республіки Польща, 30 березня 1994 р.) нагороджено за заслуги в польсько-українському поєднанні. В 2005 р. отримав титул «Людина Пограниччя». В 2006 р. нагороджений срібним орденом «За інтелектуальну відвагу». 8 листопада 2007 р. отримав нагороду імені Єжи Гедройця.


13 листопада 2009 р. «відзначаючи істотний науковий доробок і активну роль в справі польсько-українського примирення» міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський нагородив проф. Богдана Осадчука Почесною Відзнакою «Bene Merito». 19 жовтня 2011 року у містечку Мишлєніцах (Польща) на 91 році життя Богдан Іванович помер.