Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

freikФреїк Дмитро Михайлович (05.04.1943-05.06.2015) – заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи України, академік Міжнародної термоелектричної академії, директор Фізико-хімічного інституту, завідувач кафедри фізики і хімії твердого тіла, доктор хімічних наук, професор, головний редактор наукового журналу «Фізика і хімія твердого тіла», голова Оргкомітету міжнародних конференцій з фізики і технології тонких плівок та наносистем.


Народився Дмитро Михайлович 5 квітня 1943 р. у с. Кінашів Галицького району, Івано-Франківської області. У 1959-1964 рр. навчався на фізико-математичному факультеті Івано-Франківського державного педагогічного інституту, який закінчив з відзнакою по спеціальності «Фізика і загально-технічні дисципліни».


З 1964 р. по 1968 р. навчався в аспірантурі фізичного факультету Львівського університету за спеціальністю «Фізика твердого тіла», яку закінчив захистом кандидатської дисертації. Відповідно до направлення Міністерства освіти України у 1968 р. Фреїк Д. М. повернувся до Івано-Франківського педагогічного інституту (тепер Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника) на посаду викладача кафедри фізики. У 1984 р. захистив докторську дисертацію, а з 1986 р. – професор кафедри фізики. З 1978 р. по 1991 р. працює спочатку завідувачем кафедри методики фізики, а з 1991 р. по 1994 р. – фізики. Завідувачем кафедри фізики твердого тіла працює з 1994 р. (з 2004 р. – кафедра фізики і хімії твердого тіла). У 1999 р. був призначений директором новоствореного Фізико-хімічного інституту. З 1993 р. – головний редактор журналу «Фізика і хімія твердого тіла».

 

Професор Фреїк Д. М. є визнаним вченим з міжнародним іменем із створеного ним наукового напряму – фізико-хімічні основи матеріалознавства наноструктур, тонких плівок і кристалів сполук АIVВVI і АIIВVI та твердих розчинів на їх основі, перспективних для активних елементів опто- і мікроелектроніки, інфрачервоної техніки, термоелектрики. Дмитро Іванович співавтор понад 800 монографій, наукових статей, авторських свідоцтв на винаходи та патентів України. Під його науковим керівництвом захищено 52 кандидатські і 3 докторські дисертації. Наукові надбання, ініціативи, участь у проектах принесли і визнання міжнародною науковою спільнотою як Видатного вченого ХХ століття, Лідера нової епохи та «Людини року 2001».


Очолює Івано-Франківське відділення Українського фізичного товариства та асоціацію «Вчені Прикарпаття», природничу секцію Івано-Франківського осередку Наукового товариства ім. Т. Шевченка. Заслужений діяч науки і техніки України (1993). Нагороджений медаллю РАН «Академік Курніков Микола Семенович» (1978). Академік Міжнародної термоелектричної академії наук (2002), член Американського товариства вирощування кристалів (2003). Соросівський професор (1997).