Лідер вищої освіти України

Лідер вищої освіти України

Прикарпатський національний університет отримав Гран-Прі «Лідер вищої освіти України»

Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

6.jpg

10 листопада 2017 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся IIІ Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «Інклюзія в Новій українській школі: виклики сьогодення». Прикарпатський національний університет на заході представляли доктор педагогічних наук, професор Олена Будник та кандидат педагогічних наук, доцент Інна Червінська.

 3.jpeg

Захід відкрила Марина Порошенко, дружина Президента України, голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка. Звертаючись до учасників, вона наголосила на актуальності проблеми реформування інклюзивної освіти України задля закріплення державою права навчатися дітей з особливими освітніми потребами нарівні зі своїми однолітками в умовах інклюзивного середовища, а також вказала на важливості проведення такого заходу, який об’єднує науковців і практиків у цій важливій сфері. «Тільки в новому навчальному році кількість «особливих» учнів у загальноосвітніх закладах збільшилася на 25%», – зазначила Марина Порошенко.

 1.jpg

Учасників Конгресу також привітали: Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України; Василь Кремень, президент НАПН України; Валерій Сушкевич, президент ВГО “Національна асамблея людей з інвалідністю”, уповноважений Президента України з прав людини з інвалідністю; Ірина Чепчина, голова центрального правління Українського товариства глухих; Віктор Огнев’юк, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка; В’ячеслав Засенко, директор Інституту спеціальної педагогіки НАПН України та ін.

 

Предметом обговорення Конгресу стали: теоретико-методичні та нормативно-правові засади інклюзивної освіти; організаційно-педагогічні та соціально-психологічні аспекти інклюзивного навчання, деінституалізаційні процеси в освіті дітей з особливими потребами; сучасні змістові аспекти й технологічні напрями реабілітації дітей з особливими потребами; професійне співробітництво різнопрофільних фахівців в інклюзивному навчальному закладі; питання підготовки фахівців до роботи в умовах інклюзії та ін.

 2.jpg

Під час роботи Конґресу було проведено низку панельних дискусій, майстер-класів і тренінгів щодо практичного використання технологій інклюзивного навчання дітей та молоді. Достатньо різноманітною була виставка педагогічного інструментарію, навчально-методичного забезпечення інклюзивного процесу, що знайде своє подальше втілення у викладанні психолого-педагогічних дисциплін для студентів спеціальності «Початкова освіта» (спеціалізація «Інклюзивна освіта»), проектуванні інклюзивного середовища у навчальних закладах різних рівнів.

 4.jpg

Конґрес об’єднав понад 600 зарубіжних і вітчизняних учених з усіх реґіонів України, що засвідчує актуальність і затребуваність окресленої проблеми.

 7.jpg