З Днем знань!

З Днем знань!

  "Сьогодні наш Господь поблагословить Вас на цей новий навчальний рік, Ви ж, у свою чергу, старайтесь добрим навчанням та гідним,...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

  Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

1301.jpg

Уже стало традицією на Факультеті філології проводити Тиждень української писемності та мови “Як много важить слово”. Одним із заходів, передбачених у рамках програми святкувань, є студентська наукова конференція, присвячена проблемам мовної політики та мовної ситуації в Україні, яка 8 листопада 2017 року відбулася вже всьоме.

 

Мета заходу – зібрати зацікавлену, не байдужу до стану сучасної української мови студентську молодь, обговорити актуальні питання сучасної мовної ситуації в Україні, окреслити шляхи розв’язання окремих мовних проблем, подискутувати на ті теми мовної ситуації в Україні, які не мають однозначного вирішення.

 1302.jpg

З вітальним словом на початку конференції до учасників звернулися завідувач кафедри української мови, професор Василь Ґрещук та заступник декана Факультету філології, доцент Ольга Лазарович.

 1305.jpg

Робота конференції була організована в п’яти секціях. Учасниками заходу стали більше півсотні студентів різних підрозділів університету, зокрема Факультету філології, Фізико-технічного факультету, Факультету математики та інформатики, Факультету природничих наук, Факультету туризму, Факультету фізичного виховання і спорту, Факультету історії, політології та міжнародних відносин, Навчально-наукового Юридичного інституту та Інституту мистецтв. У виступах було розглянуто широке коло питань: суржик як проблема сучасної української мови; молодіжний сленг як мовне явище в сучасній Україні; українська мова в мережі Інтернет; двомовність в Україні; стан української мови в різних сферах суспільного життя; мовна політика в сучасній українській державі тощо.

 1304.jpg

Усі присутні (організатори та гості заходу) відзначили високий рівень доповідей учасників конференції та цікавий виклад матеріалу.

1303.jpg

Система Orphus