Університет - «Лідер вищої освіти України»

Університет - «Лідер вищої освіти України»

Прикарпатський національний університет отримав Гран-Прі «Лідер вищої освіти України»

Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

522.jpg

Днями в Коломийському навчально-науковому інституті відбулася зустріч студентів та викладачів з відомим сучасним письменником, директором  видавничого центру «Просвіта», членом Центрального правління Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, головою Київського обласного об’єднання «Просвіта» імені Тараса Шевченка, лауреатом літературних премій імені Дмитра Нитченка, імені Марка Черемшини,  премії «Князь роси» імені Тараса Мельничука  Василем Клічаком. В ній також брали участь студенти Коломийського педагогічного коледжу Івано-Франківської обласної ради та Інституту управління природними ресурсами Київського університету економіки та права «Крок». Організатором заходу виступила викладач кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту Галина Волощук

 

«Зустрічі з сучасними письменниками відбуваються в Коломийському навчально-науковому інституті систематично. Студенти мають можливість не тільки читати тексти авторів, а також спілкуватися з ними», – на початку заходу зазначив завідувач кафедри філології Михайло Ковальчук. Студенти Лілія Кобилецька, Мар’яна Костюк, Андрій Москалюк, Михайло Непийвода, Марія Яновська продекламували напам’ять  вірші Василя Клічака, зокрема  «Вчорашнє, позавчорашнє», «Іловайськ», «Кола, кола», «За тихим шелестом не чути видиху», «Восени 1943-го» та інші.

 

Під час зустрічі письменник презентував свою нову ювілейну поетичну збірку «Копана гора». Вона складається з двох розділів: «Копана гора» та «Мізерніє усе малозначуще». Автор розповів про історію написання збірки, пояснив назву, виокремив твори «Дебальцево» та «Іловайськ», присвячені учаснику бойових дій на сході нашої країни, військовому фельдшеру, солдату Збройних сил України, уповноваженому Президента з питань реабілітації учасників АТО Вадиму Свириденку та вченому-медику, котрий створив перший в Україні Центр психофізичної реабілітації при Військово-медичному клінічному центрі професійної патології військовослужбовців Збройних Сил Всеволодові Стеблюку.

 

Автор Василь Клічак та студенти говорили про незламність духу українських воїнів та українського народу, про причини війни та  історичну пам’ять як передумову успішної нації. Цікавою виявилась дискусія письменника Василя Клічака та письменника, краєзнавця, доцента кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту Миколи Васильчука про художнє мислення митців та  художню перспективу, яка визначається глибиною проникнення письменників у дійсність, їхньою здатністю бачити суть речей та явищ.

 

«Поезії Василя Клічака хвилюють. Особливо зворушливий вірш «Сповідь», присвячений пам’яті батьків Йосипа та Марії. Сльозу викликає вірш «Де Україна?», в якому поет спрямував думку на загиблих під Крутами, а завершує її так: «Де Україна? – В хлопцеві отім, що муки ледь витримує в полоні. Й наперекір всім недругам усім душею українця не холоне», – такими роздумами з аудиторією поділився голова Коломийського міськрайонного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василь Глаголюк. 

511.jpg