З Днем знань!

З Днем знань!

  "Сьогодні наш Господь поблагословить Вас на цей новий навчальний рік, Ви ж, у свою чергу, старайтесь добрим навчанням та гідним,...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

11.jpg

12-13 вересня 2017 року на базі університету відбулася Міжнародна наукова конференція “Станіславів і Станіславівщина в час суспільних та національних змін ХІХ – першої половини ХХ ст.: Суспільство – Політика – Культура – Міжнародні взаємини”. Організаторами заходу виступили Наукова бібліотека університету та Центр польської культури та європейського діалогу в м.Івано-Франківськ. Ініціатором проведення конференції традиційно став польський викладач Адам Останик. У заході брало участь близько 70 осіб, серед яких і гості з Республіки Польща. 

 22.jpg

Вітальним словом розпочав конференцію ректор університету, доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда. Він зазначив, що українцям і полякам потрібно триматися разом, щоб пам'ятати історію і вчитися на помилках. "Назріла потреба об'єднати всі зусилля і проводити такі конференції, бо впродовж багатьох років різні культури, зокрема, поляки, вірмени, євреї та українці, будували наше місто", - сказав ректор. Ігор Євгенович також акцентував увагу присутніх на важливості проведення заходу і підкреслив, що конференцію планують зробити щорічною. 

 

Учасників заходу привітала і директор Центру польської культури та європейського діалогу в м.Івано-Франківську Мар'я Осідач. “Ми дуже добре розуміємо, що зараз відбувається, і як відносини між Польщею і Україною зараз важливі, щоб їх будувати і підтримувати всілякими способами. Потрібно об’єднувати свої сили для того, щоб показувати цілому світу, що Польща і Україна – ті дві країни-партнери, які підтримують одна одну у всіх напрямках діяльності та співпраці. Нас об’єднує Станіславів, якого зараз немає, – є Івано-Франківськ", – зазначила Мар’я Осідач.    

gallery1 gallery1 gallery1

"Мета конференції - посилення українсько-польських контактів у вивченні історії Станіславова, глибоке вивчення краєзнавства та зміцнення українсько-польської дружби", - зазначив директор Наукової бібліотеки університету, кандидат історичних наук Петро Гаврилишин. Він також розповів, що конференція відбувається вдуге і минулоріч учасники говорили про заснування міста Станіславова та його давню історію.

 

gallery2 gallery2 gallery2

Зі вступним словом перед учасниками конференції виступили представники Польщі - Адам Останек та Маріуш Кардас. Своєю чергою присутніх привітав ініціатор заходу - польський викладач Адам Останик. “Перше, чому я займаюся вивченням історії Станіславова і чому ініціював конференцію, є трохи наслідком родинних традицій, тому що моя родина походить із цих країв. По-друге, я військовий історик, який займається дослідженням військ польських, що розташовувалися на території інших земель, і саме у Станіславові”, – зазначив він. 

gallery3 gallery3 gallery3

У рамках програми заходу з доповідями виступили професори Прикарпатського національного університету - Ганна Карась та Сергій Адамович, професори з Польщі - Єжи Хіцкевич та Олександр Смолінскі. Робота конференції проходила в 6-ти тематичних секціях.  За результатами проведення Міжнародної наукової конференції “Станіславів і Станіславівщина в час суспільних та національних змін ХІХ – першої половини ХХ ст.: Суспільство – Політика – Культура – Міжнародні взаємини” буде видано збірник статей. 

 

Після виступів доповідачів директор ТРК "Вежа" Тарас Зень презентував документальний фільм про Івано-Франківськ  - "100 років на екрані". 

gallery4 gallery4 gallery4

Впродовж роботи конференції всі бажаючі мали змогу переглянути виставку наукового доробку професорсько-викладацького складу Прикарпатського національного університету, присвячену історії Станіславова та Станіславівщини, а також ознайомитися з раритетними виданнями, представленими польською мовою, з Фонду рідкісної книги Наукової бібліотеки університету.

 1.jpg

 

 

 

Система Orphus