Університет - «Лідер вищої освіти України»

Університет - «Лідер вищої освіти України»

Прикарпатський національний університет отримав Гран-Прі «Лідер вищої освіти України»

Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

1.jpg

У рамках робочого візиту до Івано-Франківської області Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала астрономічно-метеорологічну обсерваторію на горі Піп Іван (2028 м, Чорногірський хребет, Карпати), власником якої є МОН України. Згаданий проект реалізовує Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника спільно з Варшавським університетом. 


Лілія Гриневич ознайомилась із станом реставраційних робіт та перспектив науково-дослідницької діяльності об"єкту. Зокрема, в цьому році заплановано встановлення метеорологічного обладнання з метою визначення типу астрономічного телескопу, який працюватиме на об"єкті. В перспективі, науковий центр, окрім астрономічно-метеорологічних спостережень, буде досліджувати флору і фауну Карпатського національного природного парку, екологію регіону та промувати гірський туризм.

 

У рамках проекту підписано Угоду про співпрацю з Державною службою надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, яка з цього року розпочинає цілодобове річне чергування з метою забезпечення рятувальних операцій на Чорногірському хребті. 


Участь в ознайомленні з об"єктом взяли також голова комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Микола Княжицький, керівництво Верховинського району та Прикарпатського національного університету.


Фінансування проекту відбувається за підтримки грантових програм Республіки Польща. Після завершення відновлення, астрономічно-метеорологічна обсерваторія стане найвищим високогірним науковим об`єктом України.

2.jpg