Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

210.jpg

На базі навчально-оздоровчого центру "Карпати" в м.Яремче проходить XVI Міжнародна конференція з фізики і технології тонких плівок і наносистем (МКФТТПН-XVI), присвячена пам’яті засновника конференції Академіка академії наук вищої школи України, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора хімічних наук, професора Прикарпатського національного університету Дмитра Михайловича Фреїка. Учасниками конференції є вчені з України,Польщі, Італії, Латвії, Молдови, Китаю та інших країн, представники осередків Українського фізичного товариства.

 

gallery1 gallery1 gallery1

Урочисто відкрив роботу конференції відомий український вчений-фізик, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, президент Українського фізичного товариства Володимир Литовченко. Він наголосив, що українській державі й суспільству, як ніколи, потрібні нові ідеї, перспективні проекти, експертні оцінки, адже тільки спираючись на розвинену науку можна побудувати динамічну, конкурентоспроможну економіку, яка здатна забезпечувати стійке зростання, зайнятість населення та соціальну єдність суспільства. Володимир Григорович також підкреслив важливість проведення заходу, який вже є традиційним, і високо оцінив діяльність наукової школи Академіка Дмитра Фреїка - засновника конференції.  

 

gallery2 gallery2 gallery2

З вітальним словом перед учасниками конференції виступив ректор університету, професор Ігор Цепенда, який зазначив, що сьогоднішній захід є даниною пам'яті видатного зі світовим ім’ям вченого, автора більше семи сотень наукових праць та великого педагога, засновника і натхненника наукової школи, учні якого продовжують справу свого вчителя - професора Фреїка. Він також подякував усім,хто долучився до організації та проведення конференції. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять про Академіка Дмитра Фреїка.

 4411.jpg

Із доповіддю "Наукова школа з проблем напівпровідникового матеріалознавства професора Дмитра Фреїка" виступив завідувач кафедри фізики і хімії твердого тіла фізико-технічного факультету, професор Володимир Прокопів. У своєму виступі він зазначив, що Дмитро Михайлович Фреїк був вченим з міжнародним іменем зі створеного ним наукового напрямку – фізико-хімічні основи матеріалознавства тонких плівок і кристалів сполук AIIBVI та AІVBVІ і твердих розчинів на їх основі, перспективних та активних елементів опто- та мікроелектроніки, інфрачервоної техніки, термоелектрики. Під його керівництвом успішно працювала наукова школа докторантів, аспірантів, магістрантів, студентів, яка широко відома своїми працями науковій громадськості нашої держави і за кордоном. Академік Фреїк був співавтором понад 700 монографій, наукових статей, авторських свідоцтв на винаходи та патентів України. Підготовлені й видані ним понад 20 навчальних посібників і підручників знайшли широке використання при читанні спецкурсів з фізико-хімічних основ напівпровідникового матеріалознавства фізики твердого тіла та загальної фізики. Під його науковим керівництвом захищено 40 докторських та кандидатських дисертаційних робіт. Відрадно, що та справа, яку робив Академік Дмитро Михайлович Фреїк має продовження в його учнях. 

 

gallery3 gallery3 gallery3

Під час урочистого відкриття конференції відбулося нагородження. Президент Українського фізичного товариства, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Іван Васильович Блонський вручив медаль Державного фонду фундаментальних досліджень України "За заслуги в науці" за вагомий особистий внесок у розвиток науки та з нагоди відзначення Дня науки кандидату фізико-математичних наук, доценту, професору кафедри фізики і хімії твердого тіла фізико-технічного факультету нашого університету Любомиру Никирую.


Конференція триватиме до 20 травня, її тематика включає напрямки: технологія тонких плівок (метали, напівпровідники, діелектрики, провідні полімери) і методи їх дослідження; нанотехнології, наноматеріали і квантово-розмірні структури; фізико-хімічні властивості тонких плівок; тонкоплівкові елементи електронних пристроїв, наноелектроніка; функціональні кристалічні матеріали: ріст, фізичні властивості, використання; тонкоплівкові технології для енергозаощадження; інноваційні методики викладання навчальних дисциплін.

7777.jpg