Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

03.jpg

Днями на базі кафедри міжнародних відносин факультету історії, політології і міжнародних відносин відбулася Міжнародна конференція для молодих науковців “Eastern Europe in framework of the Russia’s foreign policy”. Співорганізатором заходу в рамках Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника виступила первинна профспілкова організація студентів університету, закордонним партнером – Інститут політичних наук і міжнародних відносин Ягеллонського університету (Республіка Польща).

 

04.jpg

Англомовний захід зібрав учасників із чотирьох університетів. Поряд із прикарпатськими студентами, аспірантами та молодими викладачами, участь у заході взяли молоді науковці із найстарішого польського вишу, Університету Кардинала Стефана Вишинського з Варшави та Університету Павла Йозефа Шафарика в Кошицях.

 

В рамках зустрічі молоді політологи обмінялися думками з приводу політики Російської Федерації щодо України, Республіки Білорусь та Республіки Молдова. За результатами кількагодинної дискусії учасники конференції дійшли до висновку, що Російська Федерація станом на даний час, не дивлячись не доволі складну ситуацію володіє розгалуженим набором інструментів, здатних значним чином впливати на події в країнах Східної Європи. Вважаючи регіон своєю безапеляційною сферою впливу, керівництво Кремля на будь-які кроки з боку лідерів України та Молдови в бік Заходу, дуже часто відповідає деструктивними ініціативами, з високим дестабілізуючим потенціалом. Обґрунтовуючи прозахідні тенденції в країнах Східної Європи виключно діяльністю західних країн і насамперед США, російські лідери відмовляють мешканцям регіону у праві мати своє, відмінне від Росії бачення їхнього майбутнього.

01.jpg

В ході дискусії найвищу активність серед українських учасників проявили Максим Корчинський, Юлія Крижалка, Христина Магас, Наталія Пітей, Петро Подобінський, Денис Сергійчук, Віра Шатурма. Значний інтерес та жваву дискусію викликав виступ аспіранта Університету Кардинала Стефана Вишинського з Варшави Піотра Сенявськего.

05.jpg

Як зазначив на завершення зустрічі завідувач кафедри міжнародних відносин Ігор Гурак, подібного роду зустрічі, які традиційно проводяться базі кафедри та наукового студентського гуртка “Дипломат” мають на меті розвивати аналітичне мислення майбутніх політологів, дипломатів, сприяти виробленню навичок предметної дискусії, формувати вміння системно та предметно відстоювати свою точку зору. З іншого боку, вони відкривають широкі можливості для налагодження контактів між українськими студентами, аспірантами та їхніми колегами з країн Європейського Союзу, що є надзвичайно важливим в умовах інформаційної війни, яка ведеться проти України на міжнародній арені.

02.jpg