Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

030303.jpg

17 березня 2017 року на базі Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17 відбувся День педагогічної практики студентів в інклюзивних класах. Мета заходу - привернути увагу громадськості до проблеми інклюзивної освіти, зокрема питань адаптації вчителя початкових класів та соціального педагога до роботи з учнями з особливими освітніми проблемами, використанні ефективних освітніх технологій в інклюзивному процесі загальноосвітнього навчального закладу. Адже ідея інклюзії в Україні залишається для широкого загалу чимось нестандартним, новим. 

 

У рамках програми заходу студенти педагогічного факультету спеціальності «Початкова освіта», котрі проходять виробничу практику в класах з інклюзивним навчанням, представили нетрадиційні методики навчання і виховання молодших школярів.

 

Зокрема, у 4-Б класі, де навчається дитина із порушенням зору, майбутні педагоги навчали дітей ділити з остачею на двоцифрове число; формували обчислювальні навички. Для розвитку математичних умінь було використано гру “Хто швидше? Хто сміливіший?”. Власне гра для дитини має як практичне, так і навчально-пізнавальне значення, оскільки сприяє активізації уваги, сприяє розвитку мислення, формує командний дух, почуття змагальності учнів, налаштовує на позитивні емоції в інклюзивному процесі.

gallery1 gallery1 gallery1

У 2-Б класі студентка-практикант вдало продемонструвала вміння працювати в інклюзивному класі,в якому навчається дитина із порушенням розумового розвитку, зокрема формувати почуття гуманізм, толерантність, бажання допомогти у процесі вивчення української мови. Для цього були використані вправи для поглиблення знань і розвитку практичних умінь в учнів добирати дієслова, близькі та протилежні за значенням, вживати дієслова-синоніми у власному мовленні.

 

Майбутні соціальні працівники, які також проходять в школі виробничу практику, своєю чергою провели соціально-педагогічні тренінги з п’ятикласниками, серед яких є діти з особливостями психофізичного розвитку.

 1801.jpg

Як зауважила доктор педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки початкової освіти педагогічного факультету Олена Будник, цьогоріч студенти мають першу педагогічну практику в інклюзивній школі. І це не випадково, адже кількість таких шкіл щороку збільшуватиметься. Тому у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на педагогічному факультеті спеціальності «Початкова освіта» буде введено нову спеціалізацію «Інклюзивна освіта». Адже проблема підготовки асистента вчителя в інклюзивному класі сьогодні стоїть надзвичайно гостро. Власне, інклюзія виступає сучасною, найбільш ефективною формою соціалізації дітей з особливими потребами, але це потребує створення відповідного інклюзивного простору та підготовки фахівців.

 2003.jpg

Варто зазначити, що цьогоріч, згідно із постановою Міністерства освіти і науки України,з нового навчального року діти, які мають обмежені можливості здоров’я, навчатимуться у загальноосвітніх школах разом з іншими однолітками. Отож, студенти педагогічного факультету уже готуються до опанування новими методиками навчання і виховання дітей в умовах інклюзивної освіти.

020202.jpg