З Днем знань!

З Днем знань!

  "Сьогодні наш Господь поблагословить Вас на цей новий навчальний рік, Ви ж, у свою чергу, старайтесь добрим навчанням та гідним,...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

255.jpg

У рамках грантового навчання, конкурсний відбір на яке проводився Києво-Могилянською бізнес-школою (kmbs) у партнерстві з міжнародною агенцією кластерного розвитку Cluster Navigators та за підтримки ректорату університету доцент кафедри фінансів економічного факультету Світлана Кропельницька 2-4 лютого 2017 року пройшла воркшоп на першій національній «Школі розвитку кластерів».

 

Кластер – географічна концентрація організацій навколо однієї smart-спеціалізації, які одночасно конкурують і співпрацюють між собою. Чилійське вино, баварські автомобілі, стільці у італійському містечку Udine, цукрова тростина в Бразилії – приклади кластерів, яких тисячі у світі. Сьогодні більш ніж 75 країн світу мають програми з розвитку кластерів. Компанія у кластері автоматично має більш виграшну позицію, ніж “бізнес-одинак”. Економіки з сильними кластерами мають вищий рівень інновацій, вищу продуктивність, більше підприємливості і стартапів, і головне – більший експорт з високою доданою цінністю. Кластери стають двигуном, який залучає багатство в регіон.

 666.jpg 

Школа розвитку кластерів об’єднала управлінців зі всієї України, які спроможні мислити і діяти на рівні розвитку регіону; є представниками бізнесу, влади, освітніх інституцій, громадського сектору;  планують ініціювати або вже ініціювали кластер в Україні. Під час воркшопу викладачами kmbs було проведено багато цікавих сесій, кейсів, тестувань, що базувались як на світових, так і українських прикладах розвитку кластерів.  Відбувся також обмін досвідом у реалізації кластерних ініціатив в Україні.

 888.jpg

Доцент кафедри фінансів економічного факультету Світлана Кропельницька мала нагоду презентувати команді kmbs методику організації виробництва за кластерною моделлю, яка розроблялась нею та викладачами кафедри фінансів в рамках реалізації пілотного проекту створення кластера «Ліжникарство та інші народні художні промисли на Прикарпатті» під керівництвом доктора економічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України  Ірини Ткачук. 

 

Згадана методика вже використовується доцентом Світланою Кропельницькою у навчальному процесі при викладанні спецкурсу «Нові виробничі системи (кластери)», у науково-дослідній роботі та у продовженні розробки та реалізації кластерних проектів у галузях народних художніх промислів, туризму, дитячого молочного харчування, ін.

 

Досвід воркшопу «Школа розвитку кластерів», на думку Світлани Кропельницької, додав нових знань, креативних ідей, впевненості у можливості втілення як кластерних ініціатив, так і у впровадженні новітніх освітніх програм підготовки фахівців, які формуватимуть новий спосіб бачення національної економіки,  економіки регіону чи міста.

999.jpg

Система Orphus