Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

f7.jpg

Днями на філософському факультеті відбулося засідання круглого столу на тему: «Волонтерство як особливий досвід людяності. Проект «Лікар Свято»: історія, реалії, перспективи». У його роботі взяли участь професорсько-викладацький склад та студенти 1-4 курсів, координатори та учасники волонтерських проектів.

f8.jpg

З вітальним словом перед  присутніми виступив завідувач кафедри загальної та клінічної психології, доктор психологічних наук, професор Віктор Москалець, який визначив волонтерство як «довершений прояв внутрішньої свободи екзистенційно відповідальної особи». У свою чергу заступник декана філософського факультету з навчальної роботи, доцент Максим Дойчик зазначив: «В діяльному милосерді людина розкриває свої справжні людські якості, може побачити себе, краще зрозуміти себе. Доброта сутнісно властива людині від народження, тому слідування своїй природі, турбота про інших, примноження суспільного блага, робить життя людини змістовним, гідним, а отже – щасливим». Доцент Лілія Борисевич, заступник декана філософського факультету з виховної роботи, поділилася спогадами про перші поїздки учасників освітньо-благодійного проекту «ЯНГОЛИ ПОРУЧ» до дітей і висловила побажання, що волонтерські проекти на філософському факультеті будуть мати продовження і надалі.

f5.jpg

Учасником круглого столу, присвяченому волонтерській діяльності, була керівник ГО «Молода Просвіта», лікар, викладач Івано-Франківського національного медичного університету Євгенія Бардяк. «Коли людина вміє безкорисливо віддавати свій час та вміння на благо інших, говорить Євгені Мар»янівна, –  це неоціненно! Той, хто займається громадською діяльністю і волонтерством, роблять місто, країну кращими. Я закликаю студентів приєднуватися до ініціатив, неурядових організацій, зокрема, до Молодої Просвіти, бо разом ми зможемо зробити більше».

 

Як зазначила організатор зустрічі, доцент кафедри загальної та клінічної психології Мирослава Кулеша-Любінець: «Важливим кроком до волонтерської діяльності є бажання безкорисно допомагати іншим та розвиток почуття великої відповідальності за виконану роботу». У своєму виступі Мирослава Миронівна розповіла про специфіку волонтерської діяльності в умовах дитячої лікарні, наголосила на важливості сміхотерапії для покращення психоемоційного стану хворих діток, розкрила деякі секрети роботи Лікарів Свято у Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні та супровіду дітей з особливими потребами, які влітку відпочивають в оздоровчому таборі на базі ІФМДКЛ.

f2.jpg

Нагадаємо, що авторами ідеї створення проекту «Лікар Свято» є Заслужений лікар України Оксана Манюх, доцент Мирослава Кулеша-Любінець та доцент Ореста Возняк. 

 

Керівник  Освітньо-благодійного проекту «ЯНГОЛИ ПОРУЧ», доцент кафедри філософії, соціології та релігієзнавства Ореста Возняк розповіла історію виникнення проекту, напрямки його діяльності та перспективи розвитку. Ореста Тарасівна зазначила, що даний волонтерський проект, розпочавши свою діяльність на філософському факультеті, уже давно вийшов за межі університету і відомий своєю діяльністю жителям Івано-Франківської області.

f9.jpg

Засідання продовжили студенти-волонтери Родзінська Ірина (3 курс, спеціальність «Психологія», спеціалізація «Клінічна психологія»), Ковтун Юлія (3 курс, спеціальність «Психологія», спеціалізація «Клінічна психологія»), Видрак Михайло (4 курс, спеціальність «Психологія», спеціалізація «Клінічна психологія»), Терень Юрій (магістрант, спеціальність «Філософія»), Барабаш Ростислав (віце-президент Федерації дебатів України), які розповіли присутнім про власну мотивацію волонтерської діяльності, поділилися майбутніми життєвими планами та закликали майбутніх волонтерів не зволікати, а просто спробувати.

f6.jpg

Слід зазначити, що 29 жовтня 2016 року Михайло Видрак та Ірина Родзінська, під керівництвом доцента Мирослави Кулеші-Любінець, спільно з ГО «Молода Просвіта» виграли грант в ГО «Урбан Простір 100» на підтримку волонтерського проекту «Лікар Свято», що дасть змогу закупити яскраві костюми, реквізити для святкувань та матеріали для виготовлення подарунків хворим дітям.

 

Відтак Михайло Видрак, один з найактивніших волонтерів проекту «Лікар Свято», зазначив : «Нам потрібно вийти із суспільних рамок. Насправді, кожен з нас може змінити  місто, країну, світ, в яких живемо. Не варто обмежувати себе і думати, що «систему» не зміниш. У цьому світі можливо досягти всього, що ми хочемо. Для цього потрібно тільки діяти і не боятися. Таким чином, ми зможемо створити рай на Землі». 

f10.jpg

Після завершення круглого столу усі бажаючі змогли прийняти участь у відкритті Школи волонтерів проекту «Лікар Свято», де з майстер-класом на тему «Психологія хворої дитини: віковий аспект» виступила доцент Мирослава Кулеша-Любінець. На занятті майбутні волонтери більше дізналися про психологічні особливості госпіталізованих дітей та підлітків, відпрацьовували навички розуміння потреб іншого без участі мовлення, спостережливості, комунікативності тощо. Як зазначила Мирослава Миронівна, «такі безкоштовні заняття протягом грудня 2016 року відбуватимуться періодично, два рази в тиждень, і усі бажаючі до 1 грудня можуть приєднатися».

 

Контактні телефони: доцент Мирослава Кулеша-Любінець – 0984849315; доцент Ореста Возняк – 0962121935.

 «Лікар Свято» | Facebook  https://www.facebook.com/likarsvyato/

 «Лікар Свято» | ВКонтакте https://vk.com/likarsvyato

f1.jpg