Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

DSC_0075.JPGУ Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, 3 березня 2016 року, спільно з Міжнародним фондом досліджень освітньої політики в рамках Міжнародного проекту «Інноваційний університет та лідерство: модель діяльності вищих навчальних закладів із забезпечення якості надання освітніх послуг» розпочався дводенний науково-практичний семінар «Сучасний викладач у студентоцентричній моделі освітнього процесу університету».

 

 

У роботі семінару взяли участь науковці провідних вищих навчальних закладів України, працівники управління освіти.

 

gallery1 gallery1 gallery1

З вітальним словом перед учасниками заходу виступив ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда, зазначивши, що університет вже давно працює в напрямку впровадження студоцентричної моделі освітнього процесу – моделі, яка є стандартом в європейських вузах, тому сьогоднішній семінар особливо важливий. «Студоцентрична ідея полягає в тому, щоб знайти індивідуальний підхід до кожного студента. Прикарпатський національний університет протягом трьох останніх років на базі відділу виховної та психолого-педагогічної роботи проводить соціологічні та психологічні опитування студентів, тобто ми маємо загальну картину того що хоче студент, чим живе, виходячи з цього намагаємося йому допомогти знайти себе», – наголосив Ігор Цепенда. 

 

Президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, кандидат історичних наук, професор Тарас Фініков у вступному слові акцентував на тому, що в сучасних умовах викладач має перестати бути професором, а стати партнером студента у спільному вивченні нових речей і ця зміна викладача з носія істини в останній інстанції до партнера, разом з яким виробляється істина і має бути головною для запровадження студоцентричної моделі.

DSC_0104.JPG

Також перед учасниками заходу з вітальним словом виступили проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор філософських наук, професор Галина Михайлишин, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри англійської мови Чорноморського державного університету імені П. Могили Людмила Шерстюк, голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, доцент, заступник декана природничого факультету з наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Юрій Кращенко.

 

У рамках програми семінару присутні мали можливість прослухати онлайн виступ директора департаменту вищої освіти Міністерста освіти і науки України Олега Шарова на тему «Академічна свобода викладача в умовах автономії університетів».

gallery2 gallery2 gallery2

Президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, кандидат історичних наук, професор Тарас Фініков виступив з доповіддю «Сучасний викладач у пошуку якості: мрії та реалії», представивши модель ідеального викладача з точки зору влади, академічного менеджменту, колег, студентів, принципи сучасного викладання, світовий досвід ефективного навчання та викладання в Європі.

 

Учасники заходу дискутували на тему «Викладач у системі взаємовідносин «Університет – інновації – бізнес», презентовану  начальником центру науково-технічної та економічної інформації Сумського державного університету, кандидатом технічних наук, доцентом Артемом Артюховим.

 

gallery3 gallery3 gallery3

gallery4 gallery4 gallery4

Другий день семінару, 4 березня 2016 року, розпочався з виступу президента Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, кандидата історичних наук, професора Тараса Фінікова на тему «Студоцентрична модель навчання: основні параметри та можливості».

 

Молоді науковці, аспіранти, студенти університету мали можливість взяти участь у круглому столі «Роль молодих учених в імплементації Закону України «Про наукову й науково-технічну діяльність» (модератори: Юрій Кращенко, доцент, заступник декана природничого факультету з наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та Юлія Овчинникова, в. о. завідувача кафедри зоології та екології, голова Ради молодих учених Донецького національного університету, секретар Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України).

 

gallery5 gallery5 gallery5

Також у рамках програми заходу відбулися майстер-класи під керівництвом провідних фахівців освітньої галузі:  «Тайм-менеджмент для підвищення продуктивності роботи викладача»,  «Мистецтво досягнення цілей у житті та побудови професійної кар’єри», «Розвиток міжкультурної компутенції студентів»

 

За результатами роботи семінару відбулося вручення сертифікатів учасникам та  буде опубліковано збірник наукових праць.

 

gallery6 gallery6 gallery6

 

Презентації:

Трансфер Технологій, Інновації та Підприємництво -- це Стимулятори розвитку української науки

Трансфер технологій від науки до виробництва: вдосконалення процесу комерціалізації результатів наукових досліджень

Міжнародна наукова грантова діяльність – інструмент інтеграції в світову науку

Трансфер технологій у вищих навчальних закладах