Лідер вищої освіти України

Лідер вищої освіти України

Прикарпатський національний університет отримав Гран-Прі «Лідер вищої освіти України»

Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

221.jpg

В університеті 17 квітня 2015 року відбулася конференція-вебінар «Асоціація України та ЄС: виклики та можливості бізнесу». Конференцію, за участю провідних українських експертів фінансового та фондового ринку, міжнародної торгівлі, міжнародних програм технічної допомоги, керівників підприємств та провідних науковців області, організували кафедра управління та бізнес-адміністрування Навчально-наукового інституту післядипломної освіти та дистанційного навчання Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати.

 

 

Учасники конференції обговорили актуальні питання ведення бізнесу, шляхи виходу на нові ринки та можливості залучення фінансування у кризовий період, адже військова агресія на Сході України змушує підприємства, раніше орієнтовані на ринки Росії та Сходу нашої держави, шукати нові ринки збуту.

 

За словами президента Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати, радника Прем’єр-міністра України Володимира Щелкунова сьогодні відбулась презентація можливостей ICC Ukraine, зокрема його регіонального представництва на Івано-Франківщині, керівником якого є Марія Ткачук. Учасникам заходу розповіли про можливості співпраці з регіональним представництвом Українського національного комітету Міжнародної торгової палати.

 

222.jpg

«Звернувшись до представництва, можна з’ясувати можливі країни споживання вашої продукції, отримати допомогу в правильному написанні своєї пропозиції, розповісти представникам компаній інших країн, з якими ви хочете співпрацювати. Адже ми знаємо, що комусь цікаве сільське господарство, іншим – енергетика, тому не потрібно розповсюджувати всюди інформацію про продукцію підприємства. В результаті ми надаємо контактера в тій країні, який також займається цим питанням і якому цікава ваша продукція», - роз'яснив Володимир Щелкунов.

 

У свою чергу ректор університету, професор Ігор Цепенда у своєму виступі зазначив, що без вкладення коштів у науку будь-які інвестиції не будуть мати перспективи. «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника протягом останнього року доклав чимало зусиль для того, щоб створити симбіоз науки і підприємців. Днями офіційно зареєстровано Науковий парк «Прикарпатський університет». Це дає можливість створення підприємств на базі університету, це  дає можливість вкладення коштів на розвиток науки, на поєднання тих ідей і іновацій, які сьогодні продукуються науковцями нашого університету, в реалізації їх у безпосередньо практичну площину. Це дійсно стане добрим початком реальної практичної платформи співпраці науки з бізнесом, які будуть мати на далекосяжну перспективу свої позитиви й успіхи», - наголосив Ігор Євгенович.  

 223.jpg

У ході конференції-вебінару обговорювались основні проблеми, з якими зіштовхуються підприємці у повсякденній практиці та можливі альтернативні напрями їх вирішення. У процесі виступів багато уваги приділялося питанням пошуку можливостей залучення фінансових ресурсів через діяльність міжнародних інституцій. 

Координатор програми МВА Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Валентина Якубів звернула увагу присутніх на перспективних  напрямах співпраці науки і бізнесу та участі кафедри управління та бізнес-адміністрування у налагодженні такої співпраці через підготовку висококваліфікованих випускників-магістрів зі спеціальності «Бізнес-адміністрування».  Магістр з «Бізнес-адміністрування» – це компетентні фахівці з бізнес-планування, організації і ведення бізнесу, бізнес-експертизи, управління бізнес-комунікаціями, логістикою та піар-компаніями. На Прикарпатті можливість навчатись за цією новою і престижною магістерською програмою є лише у Прикарпатському національному університеті.

224.jpg

Конкретні напрями і можливості участі Наукового парку «Прикарпатський університет» у створенні сприятливих умов для розвитку інноваційного підприємницького капіталу в регіоні учасникам конференції-вебінару розкрив завідувач відділом інтелектуальної власності університету Любомир Никируй. У свою чергу директор Інформаційного центру Європейського Союзу Наталія Марчук акцентувала увагу присутніх на напрямах співпраці науки і бізнесу.

За результатами обговорення окреслено пропозиції і плани подальшої співпраці учасників конференції щодо можливостей, які відкриваються із приєднанням України до Зони вільної торгівлі та інші пріоритети, які сприятимуть розвитку міжнародної торгівлі та залученню інвестицій у наш регіон.

225.jpg