Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

24.jpg

Ми вже звикли до того, що наші телефони та інші мобільні пристрої отримують дані ззовні за допомогою бездротових технологій, таких як Wi-Fi та Bluetooth. В останні роки все ширше розповсюджуються і технології безпровідної зарядки акумуляторних батарей, але, на жаль, всі бездротові зарядні пристрої, за деякими винятками, ефективно працюють лише на дуже малій відстані.

Дослідники з університету Північної Кароліни (North Carolina State University, NCSU) розробили нову бездротову систему, здатну виконувати обидві згадані функції, забезпечуючи передачу на відносно великій відстані, як енергії, так і даних одночасно. Системи безпровідної зарядки використовують катушки індуктивності, що випромінюють електромагнітні поля. Ці поля перетворюються в електрику іншими катушками, вбудованими в телефон або мобільний пристрій.

Але і вбудовані системи бездротової зарядки, і системи, які можна придбати як додаткові компоненти, вимагають, щоб телефон лежав на поверхні зарядного пристрою. "Проведені наукові дослідження дозволили збільшити дальність роботи системи безпровідної зарядки до декількох дюймів", - розповідає Девід Рікетс (David Ricketts), один з дослідників, - "І ця робота стала основою для нашого наступного кроку".

Для забезпечення ефективної передачі енергії бездротові системи використовують вузько смуговий сигнал, який не дуже добре підходить для забезпечення високошвидкісної передачі даних. Нова ж система використовує два сигнали одного діапазону, вся енергія, що передається, зосереджена в межах вузької смуги частот, а решта використовується для передачі даних. Крім цього, для збільшення швидкості передачі даних, дослідники використовували додаткові методи, такі як автоматичне вирівнювання каналів.

"Раніше вважалося, що для ефективної безпроводової передачі енергії потрібні виключно вузько смугові передавачі та приймачі", - розповідає Дейвід Ріккетс, - "Ми показали можливість створення широкосмугової системи, вузька частина діапазону якої виділена для передачі енергії. Ця система успадкувала всі кращі риси існуючих систем безпровідної зарядки і систем безпроводової передачі інформації".

Під час випробувань дослідники тестували свою систему в різних режимах – в режимі передачі енергії і в режимі одночасної передачі енергії та даних. Відстань між приймачем і передавачем складала 16 сантиметрів і через бездротовий "енергетичний" канал перекачувалася енергія потужністю в 3 Вт. При такому рівні додаткова передача знизила загальну ефективність бездротової системи зарядки на 2,3 відсотка, а при передачі 2 Вт енергії падіння ефективності становило всього 1,3 процента. "Отримані нами експериментальні дані показують, що наша система по ефективності не поступається існуючим пристроям бездротової зарядки. Тепер ми займемося проектуванням нової системи, яка одночасно із зарядкою батареї дозволить вам переглядати кіно з Інтернету", - розповідає Дейвід Рікетс.