Лідер вищої освіти України

Лідер вищої освіти України

Прикарпатський національний університет отримав Гран-Прі «Лідер вищої освіти України»

Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

c_680_500_16777215_00_images_naukova-robota_2017_fphsnr87smnw0spvev6e.pngУ минулому році представники групи Breakthrough Initiatives  оголосили про амбітний план, згідно з яким буде проведена спроба відправки крихітного космічного апарату в районі найближчої до нас зоряної системи Альфа Центавра. Нещодавно в рамках проекту Breakthrough Starshot на низьку навколоземну орбіту були виведені перші шість прототипів космічних апаратів "Sprites", які являють собою друковані плати з чіпами та іншими необхідними радіокомпонентами, розміром в 3,5 сантиметра і вагою в 4 грами.

Розробкою космічних апаратів "Sprites" протягом десяти років займався Зак Манчестер, космічний інженер з Гарвардського університету. "Головна проблема, яка стояла перед нами - забезпечення розгону настільки крихітного космічного апарату до необхідної швидкості" - розповідає Зак Манчестер,

- «Друга проблема – як змусити настільки крихітний пристрій робити ще що-небудь корисне, наприклад, проводити фотозйомку.  І третя проблема – забезпечення енергії для пристрою, в кількості, достатній для відправки повідомлень назад на Землю ".

Використання "сонячного вітрила" і потужних наземних лазерів, як сподіваються вчені, дозволить розігнати кожен мініатюрний космічний апарат StarChips до швидкості, що становить 20 відсотків від швидкості світла - близько 59 500 кілометрів в секунду. При русі на такій швидкості космічному апарату потрібно всього сім секунд, щоб подолати відстань між Землею та Місяцем (!).

Потрібно відзначити, що до таких швидкостей не розганявся і на такі дистанції не літав жоден з космічних апаратів, створених людьми. Апаратом, який зміг подолати рекордну відстань у космосі на сьогоднішній день - Voyager 1, запущений NASA в 1977 році. Цей апарат не так давно покинув межі Сонячної системи і вийшов у відкритий міжзоряний простір.

Космічні апарати StarChips були запущені в космос 23-го червня 2017 на борту індійських ракет Polar Satellite Launch Vehicle (PSLV). Представники проекту Breakthrough Starshot сподіваються, що незабаром їм вдасться відправити на орбіту чергову серію мікроапаратів, в конструкцію яких вже будуть внесені необхідні зміни та модифікації. "Відстані, які доведеться подолати апаратам StarChips, воістину грандіозні і це є найбільшою проблемою" - розповідає Зак Манчестер, - «Нам ще належить виконати масу роботи, перш ніж ми почнемо наближатися до досягнення мети програми Breakthrough Starshot і нинішній запуск першої серії мікроапаратів є першим кроком на цьому довгому шляху ".