Лідер вищої освіти України

Лідер вищої освіти України

Прикарпатський національний університет отримав Гран-Прі «Лідер вищої освіти України»

Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

c_680_500_16777215_00_images_naukova-robota_2017_578.jpg

Цілком можливо, що теорія паралельних всесвітів перестала бути предметом наукової фантастики. Група вчених із Сполученого Королівства, Чилі, Іспанії та Сполучених Штатів заявила про те, що їм вдалося виявити перші натяки на існування інших всесвітів. Ці натяки ховаються всередині реліктової Холодної Плями (CMB Cold Spot), яку ще звуть "Порожнечою Ерідана", і з приводу якої було висунуто безліч ідей і теорій. Але результати нових досліджень вказують на те, що ця область космічного простору ще більш химерна, ніж вважалося раніше.

Реліктова Холодна Пляма була виявлена вченими НАСА в 2004 році, її розмір становить 1.8 мільярда світлових років. Температура космосу в цій частині трохи нижче звичайної температури Всесвіту. Спочатку вчені пояснювали це тим, що щільність галактик у плямі в 10 тисяч разів нижче, ніж в будь-яких інших областях схожих розмірів.

Інші вчені висунули припущення, що Холодна Пляма є лише оптичною ілюзією. Однак, згадана вище група дослідників прийшла до висновку про те, що Холодна Пляма є одним із проявів більш складної структури оточуючого нас світу.

Теорія Мультиверсуму говорить, що існує незліченна кількість паралельних всесвітів, реальність кожного з яких трохи відрізняється від реальності нашого Всесвіту. У деяких випадках паралельні Всесвіти можуть стикатися і проникати один в одного. При цьому, енергія з більш "теплого" всесвіту починає перетікати в більш "холодний". Таке перенесення енергії призведе до охолодження області перетину всесвітів, що, в принципі, і спостерігається в районі Холодного Плями.

"Поки ми ще не можемо повністю виключити того варіанту, що наявність Холодної Плями викликано флуктуаціями космічного простору, що пояснюються Стандартною Моделлю" - розповідає Том Шенкс, вчений-фізик з Даремського університету, - "Якщо такий варіант буде визнаний нереальним, то найкращим поясненням факту існування Холодної Плями стане зіткнення "бульбашок" нашого і якогось з паралельних Всесвітів ". Беручи до уваги представлені висновки і пояснення, все більше вчених з усього світу схиляються в сторону нової ідеї.

Але, на жаль, отримати будь-які надійні практичні та експериментальні докази поки майже неможливо. Цілком ймовірно, що такі докази будуть отримані в майбутньому, коли людство володітиме новими науковими інструментами і опанує абсолютно новими законами фізики і принципами квантової механіки.