Університет - «Лідер вищої освіти України»

Університет - «Лідер вищої освіти України»

Прикарпатський національний університет отримав Гран-Прі «Лідер вищої освіти України»

Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

c_680_500_16777215_00_images_naukova-robota_2017_41.jpg

Вже згадувались перспективи використання технологій тривимірного друку при створені механізмів та їх вузлів. На сьогодні вже існують можливості друку деталей реактивних двигунів з металу за допомогою технології плавлення металевого порошку променем потужного лазера.

Проте нещодавно дослідники з Массачусетського технологічного інституту (США) провели успішний "запуск" реактивного двигуна, повністю виготовленого за допомогою тривимірного друку. При цьому, кожух двигуна і деякі інші його вузли були виготовлені не з металу, а зі звичайного пластику. Звичайно, всі пластикові вузли розташовувалися на достатній відстані від місця горіння палива, тим не менше ці елементи встигли деформуватися  і втратити свою форму під час першого пуску двигуна.  

Створення такого наполовину пластикового реактивного двигуна не здається чимось вражаючим, і ви могли б поставитися до цього скептично. Але є одне але). Технологія тривимірного друку металом це дуже дороге задоволення. Використання пластику в реактивних двигунах може дозволити створювати дешеві одноразові дослідницькі ракети. Цілком ймовірно, що ця розробка призведе до появи космічних апаратів, які замість одного великого, складного і дорогого двигуна будуть оснащені дешевими одноразовими пластмасовими агрегатами. Ці двигуни будуть включатися тільки при необхідності і будуть відстрілюватися в простір після їх використання.