Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

8756.jpg

Група дослідників з університету Райс (Rice University), очолювана Роуцбе Сасаварі (Rouzbeh Shahsavari), розробила новий «рецепт» приготування "наносендвіча", нанорозмірного багатошарового матеріалу, що володіє суперміцністю і рядом чудових оптоелектронних властивостей. Виконана вченими робота є результатом проведеного ними ж складного комп'ютерного моделювання, метою якого був пошук нових матеріалів для технологій хімічного аналізу, каталізу і оптичної електроніки.

Поштовхом до досліджень став успіх інших вчених, яким вдалося, використовуючи сили Ван-Дер-Ваальса, об'єднати різні молекулярні компоненти в загальну структуру. Робота вчених з університету Райс виступала в якості ще однієї перевірки теорії, що дозволяє визначити заздалегідь електронні, оптичні, хімічні і фізичні властивості складних композитних матеріалів.

У даному випадку таким матеріалом став шар оксиду магнію, поміщений між двома шарами графену. У графену відсутня заборонена зона, як у інших напівпровідниках. Однак, у новому гібридному матеріалу заборонена зона є і її ширина може бути підлаштована в залежності від параметрів складових частин матеріалу.

Крім цього, такі ж гнучкі оптичні властивості матеріалу, що робить його надзвичайно корисним для застосування в оптичній електроніці. "Моношар оксиду магнію здатний поглинати світло тільки у вузькому діапазоні довжин хвиль. Але коли такий матеріал спійманий в «пастку» між двома шарами графену, він стає здатним до поглинання світла в більш широкому спектрі" - розповідає Роуцбе Сасаварі, - "Це робить його ідеальним варіантом для виготовлення світлочутливого елемента різних фотодетекторов. Зараз у світі не існує єдиного диво-матеріалу, за допомогою якого можна вирішити всі технічні проблеми в світі" - розповідає Сасаварі, - "Як показує практика, найкращі результати дають гібридні матеріали, що складаються з компонентів різної природи".

Теоретичні математичні моделі, розроблені групою Сасаварі, можуть однаково добре працювати і по відношенню до інших двомірних матеріалів, наприклад, нітриду бору з шестикутною кристалічною решіткою, кремнію і т.д. Крім цього, можна використовувати молекулярне наповнення наносендвічів будь-якого типу. "Моя група працює над цілою низкою гібридних матеріалів, змінюючи використовувані в них компоненти та  їх структуру" - розповідає Сасаварі, - "Ми сподіваємося, що за допомогою цих матеріалів будуть вирішені деякі з складних проблем, з якими неможливо впоратися, використовуючи більш традиційні методи і підходи ".