З Днем знань!

З Днем знань!

  "Сьогодні наш Господь поблагословить Вас на цей новий навчальний рік, Ви ж, у свою чергу, старайтесь добрим навчанням та гідним,...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

21.jpgВідомо, що на атомному та субатомному рівнях закони класичної фізики перестають працювати і все, що відбувається, починає підкорятися законам квантової механіки. Деякі з цих законів вже вивчені в достатній мірі і це дозволяє вченим з великою достовірністю прогнозувати поведінку квантових частинок, таких, як заплутані фотони світла. Однак, результати досліджень, проведених вченими з університету Східної Англії (University of East Anglia, UEA), Великобританія, виявили, що фотони світла в деяких випадках можуть поводитися так, що це не вписується в рамки існуючої квантової теорії.

Вчені займалися дослідженнями квантового процесу безпосереднього параметричного перетворення (spontaneous parametric down-conversion, SPDC). У цьому процесі промінь світла проходить крізь спеціальний кристал, в результаті чого виходять пари заплутаних на квантовому рівні фотонів.

Нагадаємо, що заплутані квантові частинки є пов'язаними, примусова зміна квантового стану однієї з частинок викликає зміну стану другої частинки, незважаючи на те, що їх може розділяти як завгодно велика відстань. Згідно з наявною квантовою теорією, заплутаними стають тільки ті фотони, які пройшли через одну й ту ж саму область (точку) кристала. Однак, вчені виявили, що заплутаними можуть стати і фотони, які пройшли через області кристала, розділені досить великою відстанню. "Заплутані фотони можуть з'явитися з областей кристала, які віддалені одна від одної на соті частини мікрометра" - розповідає професор Девід Ендрюс (David Andrews), - "З точки зору існуючої квантової теорії такі фотони не можуть стати заплутаними, адже вони "народилися" дуже далеко один від одного на атомарному рівні". Щоб зрозуміти краще, застосуємо аналогію – два близнюки народжуються в Івано-Франківську і Токіо одночасно. :)

Заплутані фотони, локалізовані в спеціальних пастках, є одними з основних елементів майбутніх квантових комп'ютерів, комп'ютерів, що володіють набагато більшою обчислювальною потужністю, ніж найпотужніші сучасні суперкомп'ютери. Однак, нестиковка квантової теорії, пов'язана з виникненням пар заплутаних фотонів, може створити не дуже хороший вплив на розробку майбутніх квантових обчислювальних систем, адже вона вносить додаткову похибку в роботу окремих квантових компонентів. "Ми показали, що фотони світла не є "твердими кулями", поведінку яких можна визначити з достатньою точністю" - розповідає Девід Ендрюс, - "І розробники майбутніх квантових фотонних обчислювальних систем повинні враховувати невизначеності, які можуть виникнути в результаті непередбачуваної поведінки фотонів".