З Днем знань!

З Днем знань!

  "Сьогодні наш Господь поблагословить Вас на цей новий навчальний рік, Ви ж, у свою чергу, старайтесь добрим навчанням та гідним,...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

c_680_500_16777215_00_images_96.jpgГрупі вчених з Манчестерського університету на чолі з професором Россом Д. Кінгом вдалося створити новий обчислювальний пристрій на базі молекул ДНК. Це досягнення є не тільки  демонстрацією можливості реалізації такого пристрою – головною особливістю є те, що створений вченими ДНК-комп'ютер є само відтворювальним об’єктом, здатним збільшувати власну обчислювальну потужність в разі такої необхідності.

Якщо, наприклад, для вирішення певної задачі традиційного комп'ютера буде вимагатися провести мільйон обчислень, то ДНК-комп'ютер в такому випадку зможе зробити мільйон копій самого себе і, ймовірно,  виконати завдання з більшою ефективністю.

"Уявіть собі, що перед комп'ютером стоїть завдання пошуку виходу з лабіринту, і він дістався до чергової розвилки" - розповідає професор Кінг, -

Традиційному комп'ютеру необхідно буде перевірити спочатку один шлях і повернутися назад у разі невдач. Тоді як ДНК-комп'ютер в цей момент, може створити ще одну свою копію, яка «піде» по другому шляху, в той час, як «початковий» комп'ютер рухатиметься по першому".

Ідея використання ДНК для створення молекулярних ДНК-комп'ютерів була висунута ще в 1994 році. Очікується, що  такі комп'ютери, за рахунок особливостей їх структури та функціонування, зможуть впоратися з вирішенням певного класу завдань швидше і ефективніше порівняно зі звичайними комп'ютерами.

Крім цього, ДНК має низку переваг у порівнянні з кремнієм – малі розміри молекул  при високій стабільності. Зрозуміло, не варто очікувати, що незабаром ви зможете грати в комп'ютерні ігри, дивитися відео або витрачати час в соціальних мережах за допомогою живого процесора. Біологічні ДНК-комп'ютери призначені для виконання зовсім інших завдань. Їх справою в майбутньому буде боротьба з інфекціями, наприклад, "ремонт" організму людини і, можливо, обробка великих масивів різнорідної і різнопланової інформації. Робота, виконана вченими з Манчестерського університету, є лише початком довгого і складного шляху. Проте, цей шлях рано чи пізно призведе до створення ефективних обчислювальних пристроїв, яким буде під силу швидке вирішення завдань будь-якого ступеня складності.