Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

98.jpg«Пам’ять» нашого телефону сьогодні в мільйони разів перевищує обсяги інформації, які могли вміститися в пристрої зберігання, розміром з холодильник, два десятиліття тому. Технології зберігання даних і пристрої накопичення інформації поступово зменшуються в розмірах, водночас збільшуючи свій об’єм.

Нещодавно дослідники з компанії IBM створили найменший на сьогоднішній день магніт, розмірами порівняними з розміром атома. Це може привести до появи магнітних пристроїв зберігання інформації, які міститимуть в тисячі разів більше інформації, ніж найкращі з існуючих зараз накопичувачів.

Нагадаємо, що в основі жорстких дисків (вінчестерів), які працюють в переважній більшості персональних комп'ютерів, лежить магнітний принцип запису і зберігання інформації.

На поверхні пластин жорстких дисків розташовуються маленькі області (домени) з магнітного матеріалу, кожен з яких відповідає одному біту інформації. Коли матеріал області намагнічений, це відповідає значенню логічної одиниці, в іншому випадку біт має значення рівне нулю. Розміри магнітного домену становлять сотні нанометрів, він складається мінімум з сотень тисяч атомів магнітного матеріалу.

"Магнітні домени є основою всіх жорстких дисків, стрічок і пристроїв магнітної пам'яті" - розповідає Крістофер Луц, провідний дослідник, - "У своїх дослідженнях ми намагалися з'ясувати, що станеться, якщо ми будемо зменшувати розміри магнітних бітів до мінімально можливого рівня – розмірів окремих атомів".

У недалекому майбутньому за рахунок кардинального зменшення розмірів магнітних доменів і відстані між ними можуть з'явитися жорсткі диски і мікросхеми магнітної пам'яті, щільність зберігання інформації на яких мінімум в тисячі разів буде перевищувати характеристики  пристроїв, що використовуються сьогодні. Твердотільні жорсткі диски нового покоління, які споживають під час своєї роботи зовсім незначну кількість енергії, істотно знизять експлуатаційні витрати хмарних сервісів і великих датацентрів, що є основою сучасного Інтернету.