Вступна кампанія 2017

Вступна кампанія 2017

Для вступників на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти денної форми навчання.

З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

6 липня 2016 року, на сайті Освіта.UA опубліковано консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України - 2016. Консолідований...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

2.jpg

Група дослідників та студентів із Техаського університету (Texas A & M University, США), на чолі з доктором Чунг Ю (Choongho Yu), розробила новий тип суперконденсатора, який крім традиційного способу електричної зарядки, може заряджатися, використовуючи тепло тіла людини або тепло з іншого джерела. У перспективі такий суперконденсатор може стати практично вічним джерелом енергії для електронних пристроїв носимої електроніки, що споживають малі потужності (датчики та сенсори Інтернету Речей) – тепер вони зможуть черпати необхідну їм енергію безпосередньо з навколишнього середовища.

"Наш пристрій новітній в плані отримання електричної енергії  безпосередньо з теплової за допомогою спеціального твердотільного полімерного електроліту" - розповідає доктор Чунг Ю, - "Тепло викликає всередині електроліту утворення локальних електричних полів з досить високою напругою Ця напруга служить каталізатором електрохімічних реакцій, які і заряджають суперконденсатор".

Створений техаськими дослідниками суперконденсатор тонкий і гнучкий. В основі принципів його роботи лежить явище термодифузії в твердотільних полімерних електролітах. За рахунок цього явища під впливом температурного градієнта іони переміщаються від більш гарячої сторони в сторону більш холодної. Електрохімічний потенціал, що виникає при цьому і забезпечує заряд суперконденсатора, який можна використовувати у вигляді електричної енергії.

"Цей суперконденсатор з теплової зарядкою має величезний потенціал для приведення в дію різних електронних пристроїв", - розповідає доктор Чунг Ю, - "Він дозволяє реалізувати постачання електричної енергії абсолютно новим способом, без необхідності використання зовнішнього джерела живлення або періодичної заміни батарей".