З Днем знань!

З Днем знань!

  "Сьогодні наш Господь поблагословить Вас на цей новий навчальний рік, Ви ж, у свою чергу, старайтесь добрим навчанням та гідним,...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

854.jpg 

У продовженні зимових свят хочемо привітати всіх цікавою тематичною інформацією. Вчені з університету Західного Онтаріо (Канада) створили найменшого в світі сніговика (об’ємного!). Для того, щоб отримати можливість його розглянути потрібно ні багато, ні мало, а цілий електронний мікроскоп, адже висота сніговика становить всього три мікрони (0,003 міліметра). Для порівняння, товщина людської волосини - від 75 до 120 мікрон.  Незважаючи на назву "сніговик", ця крихітна фігурка виготовлена аж ніяк не зі снігу. Вона складається з трьох кварцових сфер, 0,9 мікрони діаметром кожна, виготовлених і скріплених між собою за допомогою технології електронно-променевої літографії. Очі і усміхнений рот сніговика вирізані за допомогою сфокусованого променя іонів, а руки і ніс фігурки виготовлені з платини так само за допомогою іонного променя.

Слід зазначити, що фігурка сніговика створена вченими при відпрацюванні нових технологій нановиробництва. Результат цієї роботи – об’ємна фігурка сніговика, став найменшою скульптурою на сьогоднішній день, змістивши з "п'єдесталу пошани" попереднього власника рекорду, також крихітного сніговика, висота якого становила 0,01 міліметра, і який був створений в 2009 році вченими з Великобританії.

З Новим Роком та Різдвом!