З Днем знань!

З Днем знань!

  "Сьогодні наш Господь поблагословить Вас на цей новий навчальний рік, Ви ж, у свою чергу, старайтесь добрим навчанням та гідним,...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

c_680_500_16777215_00_images_naukova-robota_2016_985.jpgЯк відомо, графен - це форма вуглецю, що має кристалічну решітку одноатомної товщини та володіє цілим рядом унікальних властивостей. Цей матеріал в сто раз міцніший за сталь, проводить електричний струм краще ніж мідь, і є чудовим провідником тепла. Все це робить графен одним з головних кандидатів на використання в різних областях, включаючи електроніку.

Але, для того щоб мати можливість практично використати графен, людям потрібна промислова технологія масштабного виробництва цього матеріалу, з якого в майбутньому будуть виготовлятися компоненти портативної електроніки, електроди акумуляторних батарей, каталізатори паливних елементів, сонячні батареї і багато іншого.

Вперше графен був отриманий з графіту, однієї з форм вуглецю, яку можна уявити як безліч шарів графену, накладених один на одного. Технологія отримання графену з графіту полягає в розщепленні графіту на графенові шари за допомогою різних хімічних речовин. Однак, такий метод має істотний недолік – в деякі з хімічних реакцій залучений кисень, що призводить до утворення оксиду графену, який не проводить електричний струм. Відновлення оксиду графена, тобто видалення кисню, і отримання високоякісного графену - один з найперспективніших методів виробництва, над реалізацією якого вчені з різних країн б'ються вже майже десятиліття.

Нещодавно вченим з університету Ратджерса (Rutgers University) вдалося знайти простий метод видалення кисню - високотемпературну обробку оксиду графену у вакуумній печі за допомогою мікрохвильового випромінювання. Під час проведення досліджень вчені виявили, що розшарований графен, який містить велику кількість кисню, повністю відновлюється після односекундної обробки в мікрохвильовій печі, при потужності випромінювання 1000 Ват. Потужність і параметри мікрохвильового випромінювання відповідають параметрам побутових мікрохвильових печей, широко використовуваних у всіх куточках земної кулі на кухнях, так що високоякісний графен скоро зможе отримувати кожен у себе дома :)

"Наше досягнення можна вважати одним з головних проривів десятиліття в області вивчення, виробництва і використання графену" - розповідає Меніш Чхоуалла (Manish Chhowalla), професор університету Ратджерса, - "Дуже проста обробка вихідного матеріалу за допомогою мікрохвильових променів призводить до отримання графену виключно високої якості, властивості якого наближаються до властивостей "ідеального" матеріалу ".