Вступна кампанія 2017

Вступна кампанія 2017

Для вступників на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти денної форми навчання.

З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

6 липня 2016 року, на сайті Освіта.UA опубліковано консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України - 2016. Консолідований...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Детальніше...Відомо, що багато тварин, зокрема деякі птахи, бджоли, тритони та інші, можуть відчувати слабке магнітне поле Землі і орієнтуватися в просторі за  його допомогою. Такі здібності "прошиті" в генетичному коді цих тварин. Нещодавно дослідникам з Балтімора вдалося виявити відповідну послідовність у геномі однієї рибки, скляного сомика (glass catfish, Kryptopterus bicirrhis), виокремити її та впровадити цю послідовність в геном нервових клітин мозку піддослідного гризуна. Після такої генної модифікації мозок гризуна став чутливий до електромагнітних хвиль, а подібна технологія може бути використана в майбутньому для неруйнівного контролю діяльності нервових клітин і клітин серцевих тканин.

Вченим вже вдавалося раніше ідентифікувати гени, що відповідають за "магнітне сприйняття" у голубів і деяких типів бактерій. Більшість з цих генів є частинами дуже складних біологічних механізмів, а ген, вилучений зі скляного сомика, унікальний тим, що він працює повністю самостійно і не пов'язаний ні з якими іншими складними біохімічними комплексами.

Детальніше...

Ідея управління функціонуванням живих клітин за допомогою спеціальної електроніки досить довго була лише предметом наукової фантастики. Але вчені наполегливо ведуть дослідження у цьому напрямку, шукаючи нові методи боротьби з різними захворюваннями.

Завдяки зусиллям групи вчених з університету Меріленда (США), електронне управління живими клітинами людського організму стало на крок ближчим. Було розроблено електрогенетичну систему, впроваджено її в бактеріальні клітини і за її допомоги досягнуто здатність керувати поведінкою одноклітинних організмів.

Головною проблемою в створенні такої гібридної системи було те, що обидві її складові частини працюють на абсолютно різних принципах. Клітини, з яких складаються всі живі істоти, обмінюються інформацією з іншими клітинами за допомогою спеціальних молекулярних каналів.

Детальніше...Можливо ви і не чули про один з найцікавіших проектів нашого часу, проект Breakthrough Listen Project, провідну роль в якому виконують вчені з Каліфорнійського університету в Берклі і Дослідницького центру інституту SETI. Цей проект був організований в 2015 році за участю відомого вченого-фізика і математика Стівена Хокінга, а пізніше він був підтриманий російським мільярдером Юрієм Мільнером, який, разом з іншими інвесторами, вклали в його реалізацію близько 100 мільйонів доларів.

У рамках цього проекту за минулі два роки кілька досить потужних радіотелескопів "вслухалися" в глибини космосу в надії знайти сигнали, джерелами яких є позаземні цивілізації, що знаходяться на високому рівні технологічного розвитку. Основними робочими інструментами проекту Breakthrough Listen є телескоп Parkes в Австралії, телескоп Green Bank і автоматичний телескоп Automated Planet Finder обсерваторії Lick Observatory, США.