Вступна кампанія 2017

Вступна кампанія 2017

Для вступників на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти денної форми навчання.

З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

6 липня 2016 року, на сайті Освіта.UA опубліковано консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України - 2016. Консолідований...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Детальніше...Вчені-фізики вже давно задаються питанням про взаємозв’язок сил гравітації з іншими фундаментальними силами. Деякі з теорій, зокрема теорія струн, намагаються пов'язати воєдино поняття гравітації і квантові ефекти, водночас, такі теорії вимагають наявності додаткових вимірів, у яких розсіюється значна частина енергії сил гравітації.

Виявлення доказів існування додаткових вимірів дозволить вченим визначити справжню природу гравітації, зв'язати її з квантовою фізикою і знайти більш достовірну відповідь на питання, чому Всесвіт розширюється та чи існують темна енергія і матерія.

Знайти сліди існування додаткових вимірів само по собі є великою науковою проблемою. Вчені підозрюють, що їх існування проявляється тільки на квантовому рівні. Зараз дослідники покладають надії на експерименти, що проводяться на Великому адронному коллайдері –  поведінка прискорених частинок може дати підказки про додаткові виміри, в яких перебувають ці «зонди».

Детальніше...

Група дослідників з університету Райс (Rice University), очолювана Роуцбе Сасаварі (Rouzbeh Shahsavari), розробила новий «рецепт» приготування "наносендвіча", нанорозмірного багатошарового матеріалу, що володіє суперміцністю і рядом чудових оптоелектронних властивостей. Виконана вченими робота є результатом проведеного ними ж складного комп'ютерного моделювання, метою якого був пошук нових матеріалів для технологій хімічного аналізу, каталізу і оптичної електроніки.

Поштовхом до досліджень став успіх інших вчених, яким вдалося, використовуючи сили Ван-Дер-Ваальса, об'єднати різні молекулярні компоненти в загальну структуру. Робота вчених з університету Райс виступала в якості ще однієї перевірки теорії, що дозволяє визначити заздалегідь електронні, оптичні, хімічні і фізичні властивості складних композитних матеріалів.

Детальніше...Гідрогелі, матеріали, що складаються з полімерного каркасу, заповненого  водою, мають величезний потенціал їх використання в різних областях – починаючи від виготовлення прикрас і до створення м'яких роботів. Однак, практичне застосування гідрогелю було обмежене їх малою міцністю.

Нещодавно група дослідників з університету Хоккайдо, Японія  закінчила розробку нового гідрогелевого матеріалу, армованого тканиною, витканої з м'яких волокон. У результаті показник міцності нового матеріалу в п'ять разів перевищує показник міцності вуглецевої сталі!

Композитні матеріали відомі людям вже майже тисячоліття, адже принципи їх виготовлення досить прості. Прикладом композитів є звичайні цеглини, які раніше не обпікалися в високотемпературних печах, а складалися з глини, перемішаної з соломою в якості наповнювача.