Вступна кампанія 2017

Вступна кампанія 2017

Для вступників на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти денної форми навчання.

З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

6 липня 2016 року, на сайті Освіта.UA опубліковано консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України - 2016. Консолідований...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2016

Рейтинг Scopus 2016

Наш університет отримав високі показники в рейтингу за даними Scopus 2016.

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Групі вчених з Манчестерського університету на чолі з професором Россом Д. Кінгом вдалося створити новий обчислювальний пристрій на базі молекул ДНК. Це досягнення є не тільки  демонстрацією можливості реалізації такого пристрою – головною особливістю є те, що створений вченими ДНК-комп'ютер є само відтворювальним об’єктом, здатним збільшувати власну обчислювальну потужність в разі такої необхідності.

Якщо, наприклад, для вирішення певної задачі традиційного комп'ютера буде вимагатися провести мільйон обчислень, то ДНК-комп'ютер в такому випадку зможе зробити мільйон копій самого себе і, ймовірно,  виконати завдання з більшою ефективністю.

"Уявіть собі, що перед комп'ютером стоїть завдання пошуку виходу з лабіринту, і він дістався до чергової розвилки" - розповідає професор Кінг, -

Детальніше...«Пам’ять» нашого телефону сьогодні в мільйони разів перевищує обсяги інформації, які могли вміститися в пристрої зберігання, розміром з холодильник, два десятиліття тому. Технології зберігання даних і пристрої накопичення інформації поступово зменшуються в розмірах, водночас збільшуючи свій об’єм.

Нещодавно дослідники з компанії IBM створили найменший на сьогоднішній день магніт, розмірами порівняними з розміром атома. Це може привести до появи магнітних пристроїв зберігання інформації, які міститимуть в тисячі разів більше інформації, ніж найкращі з існуючих зараз накопичувачів.

Нагадаємо, що в основі жорстких дисків (вінчестерів), які працюють в переважній більшості персональних комп'ютерів, лежить магнітний принцип запису і зберігання інформації.

Детальніше...Група вчених з університету Нотр-Дама зробила крок до створення імітації взаємодії і обробки інформації в біологічних систем. Це відкриття є важливим поступом у справі розробки як біоробототехнічних пристроїв, так і нових методів лікування захворювань, які вражають м'язові тканини (дегенеративні розлади, аритмія і втрата рухливості кінцівок). Використовуючи клітини тканин серцевого м'яза і клітини-фібропласти (виконують роль "клею" в серцевих тканинах), вчені створили "живий діод" – елемент, який може бути використаний для побудови клітинних систем обробки інформації.

Для створення структури цього діода використовувалися технології самоформування і мікро-копіювання. Використовувалися два типи клітин серцевих тканин, впорядкованих одні відносно одних. Одні клітини легко реагують на зовнішнє електричне поле, на інші воно практично не впливає.