З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

6 липня 2016 року, на сайті Освіта.UA опубліковано консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України - 2016. Консолідований...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2016

Рейтинг Scopus 2016

Наш університет отримав високі показники в рейтингу за даними Scopus 2016.

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Детальніше...Три роки тому уряд Ізраїлю оголосив про свої плани щодо будівництва нової величезної геліотермальної електростанції. Зараз цей найбільший ізраїльський проект в області використання відновлюваних джерел енергії знаходиться на кінцевій стадії реалізації. Геліотермальна електростанція Ashalim потужністю в 121 МВт розміщена в найсонячнішій частині Ізраїлю, пустелі Негев, а в центрі цієї станції встановлена найвища в світі на сьогоднішній день концентраційна вежа, висота якої дорівнює 250 метрам (820 футів).

Після введення станції Ashalim в експлуатацію, яке відбудеться до 2020 року, вона буде виробляти 10 відсотків енергії, що отримуватиметься в Ізраїлі з відновлюваних джерел і 1,6 відсотка від загальної кількості енергії, що виробляється в цій країні! Її потужності вистачить для того, щоб забезпечити енергією 130 тисяч середньостатистичних житлових будинків.

Детальніше...Дослідники з університету Бінгемтона (Великобританія) та університету Нью-Йорка (США) створили батарею, здатну приводити в дію портативні електронні пристрої та датчики. Найцікавішим є те, що в основі цієї батареї лежить листок звичайного паперу, а її "рушійною силою" є колонії спеціалізованих бактерій. Технологія може зменшити час і вартість виробництва біобатарей, які виступатимуть в якості джерел енергії, тривалий час постачаючи енергією електронні пристрої, що функціонують у віддалених і важкодоступних місцях.

На одну сторону аркуша паперу було нанесено тонкий шар нітрату срібла (виступає в ролі катоду батареї), покритого захисним ізолюючим шаром воску. На зворотному боці аркуша були створені спеціальні контейнери з струмопровідного пластику, які виступають в якості анода батареї. У кожен з цих контейнерів поміщено по кілька крапель рідини з бактеріями, які пройшли процедуру генної модифікації.

Детальніше...

Група дослідників із Каліфорнійського технологічного інституту і Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі розробила нову методику, яка дозволяє сповільнити або навіть повернути назад процес старіння. Методика дає можливість позбавити організм від пошкоджень клітин, що накопичуються з віком, шляхом видалення видозмінених молекул ДНК із мітохондрій, маленьких внутрішньоклітинних органоїдів. Саме вони виробляють більшу частину енергії, яка споживається клітиною в процесі її життєдіяльності. У клітині міститься від сотень до тисяч мітохондрій, кожна з яких має свою власну кільцеву молекулу ДН. Саме там розміщена інформація, необхідна мітохондрії для виконання процесу виробництва енергії. Ця ДНК, мтДНК, має обмежені можливості до самовідновлення на відміну від ДНК, що знаходиться в ядрі клітини. Це означає, що в клітині з часом може накопичуватися велика кількість мутованої ДНК.