Вступна кампанія 2017

Вступна кампанія 2017

Для вступників на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти денної форми навчання.

З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Детальніше...

Ідея польотів на гіперзвукових швидкостях живе в науково-технічному світі вже досить довго, але створення літального апарату, здатного рухатися зі швидкістю від 5 Махів (6 125 кілометрів на годину) або швидше, вимагає наявності нових матеріалів, деякі з яких знаходяться ще на стадії розробки. До таких матеріалів можна віднести захисне покриття апаратів, матеріал, який без руйнування і деградації повинен витримувати тривале нагрівання до температури в 3 тисячі градусів Цельсія, що виникає через тертя об повітря. Навіть якщо висока температура не розплавить або деформує краї площин, носовий обтічник, лопаті турбін і інші елементи конструкції гіперзвукового літального апарату, це змусить матеріал, з якого виготовлені елементи, стати більш тонким і крихким, схильним до точкової корозії через його інтенсивне окислення при високій температурі.

Група дослідників з Манчестерського університету (Великобританія), і Центрального Південного університету (Китай), вже давно працювала над пошуками нових типів високотемпературної кераміки, що не піддається окисленню при високій температурі та володіє високою міцністю і деякою пружністю. Тривалі пошуки такої кераміки дали результат - новий вид карбідного покриття, яке, згідно з результатами проведених випробувань, в 12 разів за всіма основними параметрами перевершує всі види відомої високотемпературної кераміки, зокрема карбіду цирконію (ZrC).

Детальніше...Учені з Техаського університету в Далласі розробили і виготовили зразки нових транзисторів, структура яких повністю складається з вуглецю. Такі транзистори в майбутньому можуть стати заміною традиційних кремнієвих транзисторів, і на їх основі можна буде створювати обчислювальні системи нового покоління, більш продуктивні та більш ефективні, ніж сучасні. "В структурі нового транзистора було використано цілий ряд існуючих нанотехнологій у досить унікальній комбінації", - розповідає доктор Джозеф С. Фрідман (Joseph S. Friedman), - "Більш того, новий транзистор працює на принципах спінтроніки, а не електроніки, як звичайні кремнієві транзистори".

Нагадаємо, що транзистори, які є ключовими компонентами практично всіх електронних пристроїв, представляють собою кремнієві структури, що пропускають чи не пропускають через себе струм, подібно до кранів, які пропускають, чи не пропускають воду.

Детальніше...Минулого року у вантажному відсіку ракети Long March 2D, запущеної з космодрому Центру запуску супутників Цзючуан (Китай), в космос відправився квантовий комунікаційний супутник Micius, який отримав свою назву на честь стародавнього китайського філософа. Спутник був доставлений на сонячну синхронну орбіту. Він постійно знаходиться в одній точці космосу по відношенню до Землі. На супутнику Micius встановлено чутливий фотодетектор, здатний вимірювати квантовий стан прибуваючих із землі фотонів світла. Це дає вченим можливість здійснювати практичну перевірку роботи базових квантових технологій, таких як використання квантової заплутаності, квантова криптографія і квантова телепортація.

Не так давно дослідницька група, що працює із супутником Micius, опублікувала деякі зі своїх досягнень, а буквально кілька днів тому китайські вчені опублікували детальні результати проведення квантових експериментів. Вже відомо, що дослідники створили першу в історії квантову мережу космічного зв'язку, встановивши рекорд по дальності використання явищ квантової запутаності.