З Днем знань!

З Днем знань!

  "Сьогодні наш Господь поблагословить Вас на цей новий навчальний рік, Ви ж, у свою чергу, старайтесь добрим навчанням та гідним,...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Детальніше...

Ми вже звикли до того, що наші телефони та інші мобільні пристрої отримують дані ззовні за допомогою бездротових технологій, таких як Wi-Fi та Bluetooth. В останні роки все ширше розповсюджуються і технології безпровідної зарядки акумуляторних батарей, але, на жаль, всі бездротові зарядні пристрої, за деякими винятками, ефективно працюють лише на дуже малій відстані.

Дослідники з університету Північної Кароліни (North Carolina State University, NCSU) розробили нову бездротову систему, здатну виконувати обидві згадані функції, забезпечуючи передачу на відносно великій відстані, як енергії, так і даних одночасно. Системи безпровідної зарядки використовують катушки індуктивності, що випромінюють електромагнітні поля. Ці поля перетворюються в електрику іншими катушками, вбудованими в телефон або мобільний пристрій.

Детальніше...У минулому році представники групи Breakthrough Initiatives  оголосили про амбітний план, згідно з яким буде проведена спроба відправки крихітного космічного апарату в районі найближчої до нас зоряної системи Альфа Центавра. Нещодавно в рамках проекту Breakthrough Starshot на низьку навколоземну орбіту були виведені перші шість прототипів космічних апаратів "Sprites", які являють собою друковані плати з чіпами та іншими необхідними радіокомпонентами, розміром в 3,5 сантиметра і вагою в 4 грами.

Розробкою космічних апаратів "Sprites" протягом десяти років займався Зак Манчестер, космічний інженер з Гарвардського університету. "Головна проблема, яка стояла перед нами - забезпечення розгону настільки крихітного космічного апарату до необхідної швидкості" - розповідає Зак Манчестер,

Детальніше...

Ідея польотів на гіперзвукових швидкостях живе в науково-технічному світі вже досить довго, але створення літального апарату, здатного рухатися зі швидкістю від 5 Махів (6 125 кілометрів на годину) або швидше, вимагає наявності нових матеріалів, деякі з яких знаходяться ще на стадії розробки. До таких матеріалів можна віднести захисне покриття апаратів, матеріал, який без руйнування і деградації повинен витримувати тривале нагрівання до температури в 3 тисячі градусів Цельсія, що виникає через тертя об повітря. Навіть якщо висока температура не розплавить або деформує краї площин, носовий обтічник, лопаті турбін і інші елементи конструкції гіперзвукового літального апарату, це змусить матеріал, з якого виготовлені елементи, стати більш тонким і крихким, схильним до точкової корозії через його інтенсивне окислення при високій температурі.

Група дослідників з Манчестерського університету (Великобританія), і Центрального Південного університету (Китай), вже давно працювала над пошуками нових типів високотемпературної кераміки, що не піддається окисленню при високій температурі та володіє високою міцністю і деякою пружністю. Тривалі пошуки такої кераміки дали результат - новий вид карбідного покриття, яке, згідно з результатами проведених випробувань, в 12 разів за всіма основними параметрами перевершує всі види відомої високотемпературної кераміки, зокрема карбіду цирконію (ZrC).