З Днем знань!

З Днем знань!

  "Сьогодні наш Господь поблагословить Вас на цей новий навчальний рік, Ви ж, у свою чергу, старайтесь добрим навчанням та гідним,...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Українські та іноземні студент(к)и навчаться розуміти і захищати свої права в «Івано-Франківській інтеркультурній лабораторії у  пам’ять посла Стівенса». 

ГО “Молодіжна організація “СТАН” представила освітню програму “Івано-Франківська інтеркультурна лабораторія у  пам’ять посла Стівенса”. Її значення не тільки для студентської спільноти, але й для всього міста у тому, що він підносить на новий рівень ідею культурного різноманіття, наголосив голова правління організації “СТАН” Ярослав Мінкін.

Із вересня по грудень 15 українських та 15 іноземних студент(-ів/ок) навчатимуться в інтеркультурній лабораторії, яка має на меті  інформувати студент(-ів/ок) про їхні права та посилювати взаємодію між студент(к)ами різних етнічних груп.

Протягом цього періоду учасники та учасниці лабораторії дізнаються про свої права та можливості краще адаптуватись до середовища проживання, обговорять виклики, з якими доводиться зустрічатись у боротьбі за толерантність, розроблять ідеї власних проектів, спрямованих на утвердження верховенства права,  міжкультурного різноманіття…”, – значиться в описі програми.

-Спочатку ми допомагали по ситуації окремим студентам, але таких ставало все більше. Потім виникла ідея допомогти групі студентів самим розібратися, як вирішувати ті проблеми, із котрими вони найчастіше зустрічаються, – говорить співорганізаторка лабораторії, представниця ГО EL & OL та ГО “МО “СТАН” Ольга Олейніченко.

Програма складатиметься з трьох воркшопів від команди тренерів(-ок) ГО “СТАН”, чотирьох скайп-конференцій із американськими студент(к)ами,  круглого столу та хакатону – мозкового штурму щодо майбутніх проектів учасників та учасниць. Крім того, у її межах буде створено двомовний (англійська/українська) мультикультурний гід Івано-Франківськом  та двомовний буклет про права й обов’язки українських та іноземних студентів(-ок).

Наприкінці презентації співавтор проекту, волонтер Корпусу миру Кайл Логан розповів, що посол Джон Крістофер Дж. Стівенс, пам’яті якого присвячена інтеркультурна лабораторія загинув у 2012 році в Бенгазі (Лівія), де перебував із дипломатичною місією (на американське консульство напала група лівійських протестувальників). Після смерті дипломата його родина почала засновувати різноманітні благодійні фонди, з метою поліпшення відносин між американцями та громадянами інших країн світу.

Навчальну програму “Івано-Франківська інтеркультурна лабораторія у  пам’ять посла Стівенса” організовує “Молодіжна організація “СТАН” спільно з громадською організацією EL & OL коштом гранту Корпусу Миру (Peace Corps ) та Меморіального фонду посла Дж. Крістофера Стівенса

Система Orphus