З Днем знань!

З Днем знань!

  "Сьогодні наш Господь поблагословить Вас на цей новий навчальний рік, Ви ж, у свою чергу, старайтесь добрим навчанням та гідним,...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

19 грудня 2017 року о 13:00 год. в Актовій залі університету відбудеться свято «Миколаївські дива». Студентський Центр культури та дозвілля.

16 листопада (четвер) о 16.00 у 25 аудиторії розпочинає роботу «Університет для всіх». Це платформа для організації циклу лекцій, просвітницької та профорієнтаційної роботи серед громадськості Івано-Франківська та області, практично орієнтованих занять, тренінгів, майстер-класів тощо з метою популяризації досягнень сучасної науки і професійних здобутків викладачів та студентів університету.

11.jpg

On October 30-31, 2017, a scientific-methodical seminar-training "Educational Inclusion in the USA and Ukraine: Steps Together" was held on the basis of the University. The event was organised by the Department of Pedagogy of Primary Education of the Pedagogical Faculty and the Ivano-Frankivsk College of the Precarpathian National University.

Сьогодні, 13 листопада в Івано-Франківську проходить завершальний етап конкурсу інвестиційних проектів наукового парку “Прикарпатський університет”.

Метою вже традиційного заходу є відбір перспективних інноваційних проектів та розробок, просування нових можливостей залучення фінансування, розвиток інноваційного підприємництва, комерціалізація розробок, створених на базі університету.

На конкурс було подано дев’ять проектів, серед учасників конкурсу – не тільки науковці і студенти ПНУ,а й представники інших навчальних закладів. Серед цікавих розробок, зокрема, автоматизоване крісло для людей з обмеженими можливостями, пристрій зменшення втрат природного газу, мазь “Відновлення”, профілактична жувальна гумка тощо.

“Конкурс вже став традицією для ПНУ і наукової спільноти області. Настала потреба не лише створювати проекти, а й втілювати їх в життя і залучати інвестиції”, – зазначив ректор ПНУ Ігор Цепенда.

 

Сьогодні, 13 листопада, у Будинку вчених відбувся «Конкурс інвестиційних проектів наукового парку «Прикарпатський університет». На розгляд компетентного журі було представлено 9 проектів.

До участі в конкурсі мали змогу долучитися студенти, аспіранти та творчі особистості, які прагнуть сприяти інноваційному розвитку України та, зокрема, Прикарпаття. На думку ректора ПНУ ім. Василя Стефаника, на сьогоднішній день виникає потреба не лише ділитися спільними ідеями, а зараз дуже важливо втілювати їх в життя і шукати інвесторів для їх реалізації.

 

Нещодавно я повернувся з Пекіну, де мав можливість ознайомитися з інвестиційними проектами Китайської республіки і хочу зазначити, що та інформація, з якою ми ділилися з нашими партнерами, підкреслює, що рівень нашої науки та наукових ідей є на достатньо високому рівні. , — зауважив Ігор Цепенда.

Оцінювали реальність та перспективи втілення проекту в життя професійне журі, до якого ввійшли науковці з України та Польщі, підприємці та посадовці. Сьогодні учасники конкурсу презентували їм такі проекти: автоматизоване крісло для людей з обмеженими можливостями руху; аналітично-консалтинговий центр; інтелектуальна система обліку енергоносіїв; лабораторія робототехніки та ПЗ “Freakspace; мазь “Відновлення”; пристрій зменшення втрат природного газу; профілактична жувальна гумка з карамелізованого меду; Algorithm of storage of data without loss quality; Magneto-controlled adsorbents for wastewater treatment.

До слова, окремі проекти вже знайшли місце в життя – сьогодні заплановано підписання договору і вже згодом один з інвестиційних проектів запустять у виробництво.

У рамках навчальної програми з вивчення китайської мови як другої іноземної мови старший викладач кафедри загального та германського мовознавства факультету філології, викладач китайської мови Ірина Іллійчук провела для студентів-першокурсників факультету іноземних мов культурно-освітній захід "Чайна церемонія".    

Система Orphus