ua en
Кафедра ф╕зично╖ реаб╕л╕тац╕╖

Ласкаво просимо на сайт структурного п╕дрозд╕лу ун╕верситету!

                                                                                                                                [[foto][фотоарх╕в]]

Кафедра ф╕зично╖ реаб╕л╕тац╕╖ створена на факультет╕ ф╕зичного виховання ╕ спорту Прикарпатського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Василя Стефаника 2 вересня 2004 року (Наказ N196-а на виконання ухвали Вчено╖ ради в╕д 2 вересня 2004 року).

Прикладне значення ф╕зично╖ реаб╕л╕тац╕╖ поляга╓ у в╕дновленн╕ частково чи повн╕стю втрачених функц╕й орган╕зму шляхом використання засоб╕в немедикаментозного впливу. З-пом╕ж останн╕х основними ╓ л╕кувальна ф╕зкультура й г╕мнастика, масаж, ф╕тотерап╕я, д╕╓тотерап╕я, ф╕з╕отерап╕я. Вс╕ ц╕ дисципл╕ни охоплю╓ навчальний план п╕дготовки спец╕ал╕ст╕в з дано╖ спец╕альност╕.

З огляду на ╕снуючу в наш╕й держав╕ потребу реаб╕л╕тац╕╖ ╕нвал╕д╕в ╕ ос╕б з тимчасовою втратою працездатност╕, а також покращення стану здоров’я окремих контингент╕в населення, фах╕вц╕ ф╕зично╖ реаб╕л╕тац╕╖ можуть працювати в амбулаторно-пол╕кл╕н╕чних та стац╕онарних – м╕ського, районного ╕ обласного р╕вн╕в. Ц╕ спец╕ал╕сти на п╕дстав╕ скерування л╕кар╕в можуть проводити обстеження для визначення ступеня функц╕ональних порушень, розробляти ╕ндив╕дуальн╕ реаб╕л╕тац╕йн╕ програми, виконувати реаб╕л╕тац╕йн╕ втручання, оц╕нювати ╖х ефективн╕сть ╕ проводити необх╕дну корекц╕ю попередньо запланованих реаб╕л╕тац╕йних заход╕в, нам╕чати реаб╕л╕тац╕йний прогноз. Фах╕вець-реаб╕л╕толог п╕дготований для роботи на посад╕ реаб╕л╕толога, масажиста, ╕нструктора ЛФК в реаб╕л╕тац╕йних, санаторно-курортних ╕ амбулаторно-пол╕кл╕н╕чних закладах, каб╕нетах ЛФК медичних заклад╕в, ф╕зкультурних диспансер╕в, а також викладача ф╕зичного виховання у школах, школах санаторного типу, спортивних клубах, туристичних клубах.

 

     Базою для спец╕альност╕ "Ф╕зична реаб╕л╕тац╕я" слугують прим╕щення факультету ф╕зичного виховання ╕ спорту. Тут розм╕щено 5 лекц╕йних аудитор╕й на 500 м╕сць, 10 аудитор╕й для практичних ╕ лабораторних занять, 4 навчально-методичн╕ каб╕нети. На кафедр╕ функц╕ону╓ науково-досл╕дна лаборатор╕я ф╕зично╖ реаб╕л╕тац╕╖. Для п╕дготовки студент╕в за спец╕альн╕стю "Ф╕зична реаб╕л╕тац╕я" обладнано масажний каб╕нет, зал л╕кувально╖ ф╕зично╖ культури, функц╕ону╓ реконструйований стад╕он "Наука" з побутовими та навчальними прим╕щеннями, обладнано тренажерний зал.

    Використовуються можливост╕ ун╕верситетського медичного пункту, який ╓ структурним п╕дрозд╕лом м╕сько╖ пол╕кл╕н╕ки N1, а також санатор╕ю-проф╕лактор╕ю "Здоров’я" першо╖ акредитац╕йно╖ категор╕╖ (сертиф╕кат МОЗ Укра╖ни МЗ N005925 в╕д 01.07.2005). У заклад╕ функц╕онують ф╕з╕отерапевтичне ╕ бальнеолог╕чне в╕дд╕лення, каб╕нет масажу, ман╕пуляц╕йний каб╕нет, спальний корпус на 75 м╕сць, харчоблок. У ф╕з╕отерапевтичному в╕дд╕ленн╕ застосову╓ться дарсонвал╕зац╕я, гальван╕зац╕я, ультразвукова та УВЧ-терап╕я, л╕кування поляризованим св╕тлом. Бальнеолог╕чне в╕дд╕лення забезпечу╓ п╕дводний душ-масаж, г╕дроколонотерап╕ю, теплол╕кування у кл╕матичн╕й кольородинам╕чн╕й "Квант-камер╕", водол╕кування в багатофункц╕ональн╕й бальнеолог╕чн╕й ванн╕ "Квант".

 

 

      В╕дпов╕дно до навчального плану ╕ терм╕н╕в проходження виробничих практик, кафедрою п╕д╕брано бази, як╕ повн╕стю в╕дпов╕дають вимогам п╕дготовки фах╕вц╕в у галуз╕ ф╕зично╖ реаб╕л╕тац╕╖. Це, зокрема, Центральна м╕ська кл╕н╕чна л╕карня м. ╤вано-Франк╕вська, ╤вано-Франк╕вська м╕ська кл╕н╕чна л╕карня N1, ╤вано-Франк╕вський обласний л╕кувально-ф╕зкультурний центр "Здоров’я", ╤вано-Франк╕вська м╕ська пол╕кл╕н╕ка N3, Залучанський будинок-╕нтернат для д╕тей з невролог╕чними захворюваннями, санатор╕й "Черче" ЗАТ "Укрпрофздоровниця". У л╕кувальних закладах м╕ста також проводяться практичн╕ ╕ лабораторн╕ заняття при вивченн╕ дисципл╕н циклу профес╕йно╖ ╕ практично╖ п╕дготовки. З даними закладами  укладен╕ в╕дпов╕дн╕ угоди.

Заняття з рухливих ╕ спортивних ╕гор, основ туристично╖ д╕яльност╕, лижного спорту проходять у спортивно-оздоровчому комплекс╕ ун╕верситету "Смер╕чка" (250 м╕сць) та на спортивн╕й баз╕ "Ворохта" (60 м╕сць), що знаходяться в Карпатах, а також у рекреац╕йно-реаб╕л╕тац╕йних закладах Карпатського рег╕ону.