ua en
Кафедра фізичної реабілітації

Ласкаво просимо на сайт структурного підрозділу університету!

                                                                                                                                [[foto][фотоархів]]

Кафедра фізичної реабілітації створена на факультеті фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника 2 вересня 2004 року (Наказ N196-а на виконання ухвали Вченої ради від 2 вересня 2004 року).

Прикладне значення фізичної реабілітації полягає у відновленні частково чи повністю втрачених функцій організму шляхом використання засобів немедикаментозного впливу. З-поміж останніх основними є лікувальна фізкультура й гімнастика, масаж, фітотерапія, дієтотерапія, фізіотерапія. Всі ці дисципліни охоплює навчальний план підготовки спеціалістів з даної спеціальності.

З огляду на існуючу в нашій державі потребу реабілітації інвалідів і осіб з тимчасовою втратою працездатності, а також покращення стану здоров’я окремих контингентів населення, фахівці фізичної реабілітації можуть працювати в амбулаторно-поліклінічних та стаціонарних – міського, районного і обласного рівнів. Ці спеціалісти на підставі скерування лікарів можуть проводити обстеження для визначення ступеня функціональних порушень, розробляти індивідуальні реабілітаційні програми, виконувати реабілітаційні втручання, оцінювати їх ефективність і проводити необхідну корекцію попередньо запланованих реабілітаційних заходів, намічати реабілітаційний прогноз. Фахівець-реабілітолог підготований для роботи на посаді реабілітолога, масажиста, інструктора ЛФК в реабілітаційних, санаторно-курортних і амбулаторно-поліклінічних закладах, кабінетах ЛФК медичних закладів, фізкультурних диспансерів, а також викладача фізичного виховання у школах, школах санаторного типу, спортивних клубах, туристичних клубах.

 

     Базою для спеціальності "Фізична реабілітація" слугують приміщення факультету фізичного виховання і спорту. Тут розміщено 5 лекційних аудиторій на 500 місць, 10 аудиторій для практичних і лабораторних занять, 4 навчально-методичні кабінети. На кафедрі функціонує науково-дослідна лабораторія фізичної реабілітації. Для підготовки студентів за спеціальністю "Фізична реабілітація" обладнано масажний кабінет, зал лікувальної фізичної культури, функціонує реконструйований стадіон "Наука" з побутовими та навчальними приміщеннями, обладнано тренажерний зал.

    Використовуються можливості університетського медичного пункту, який є структурним підрозділом міської поліклініки N1, а також санаторію-профілакторію "Здоров’я" першої акредитаційної категорії (сертифікат МОЗ України МЗ N005925 від 01.07.2005). У закладі функціонують фізіотерапевтичне і бальнеологічне відділення, кабінет масажу, маніпуляційний кабінет, спальний корпус на 75 місць, харчоблок. У фізіотерапевтичному відділенні застосовується дарсонвалізація, гальванізація, ультразвукова та УВЧ-терапія, лікування поляризованим світлом. Бальнеологічне відділення забезпечує підводний душ-масаж, гідроколонотерапію, теплолікування у кліматичній кольородинамічній "Квант-камері", водолікування в багатофункціональній бальнеологічній ванні "Квант".

 

 

      Відповідно до навчального плану і термінів проходження виробничих практик, кафедрою підібрано бази, які повністю відповідають вимогам підготовки фахівців у галузі фізичної реабілітації. Це, зокрема, Центральна міська клінічна лікарня м. Івано-Франківська, Івано-Франківська міська клінічна лікарня N1, Івано-Франківський обласний лікувально-фізкультурний центр "Здоров’я", Івано-Франківська міська поліклініка N3, Залучанський будинок-інтернат для дітей з неврологічними захворюваннями, санаторій "Черче" ЗАТ "Укрпрофздоровниця". У лікувальних закладах міста також проводяться практичні і лабораторні заняття при вивченні дисциплін циклу професійної і практичної підготовки. З даними закладами  укладені відповідні угоди.

Заняття з рухливих і спортивних ігор, основ туристичної діяльності, лижного спорту проходять у спортивно-оздоровчому комплексі університету "Смерічка" (250 місць) та на спортивній базі "Ворохта" (60 місць), що знаходяться в Карпатах, а також у рекреаційно-реабілітаційних закладах Карпатського регіону.