ua en
Кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи

Ласкаво просимо на сайт структурного підрозділу університету!

       

АRT-PRAKTIK: ФЕСТИВАЛЬ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ І ТВОРЧОСТІ

 

10-11 березня 2018 р. у м. Івано-Франківську відбувся Міжнародний Фестиваль особистісного розвитку і творчості «АRT-PRAKTIK», місія якого – розвиток психологічної культури української нації засобами мистецтва. Участі у Фестивалі брала також асистент нашої кафедри Сабат Наталія Іванівна (всього учасників – 400 осіб).

У рамках Фестивалю психолог Олена Тараріна провела два мотиваційних семінари: «Сімейний інтелект: як будувати взаємини з близькими», «Духовний інтелект: знайти шлях і слідувати йому». На першому семінарі учасники працювали над розглядом питань: хто насправді мої близькі; що робити, якщо твої рідні люди тебе дратують; де і як вчитися будувати взаємини; як навчитися керувати своїми емоціями в стосунках? Під час другого семінару розглянуто наступні питання: як знайти своє призначення?; діагностика рівня щастя; смисли щастя в різному віці для чоловіків і жінок; як стати щасливим самому і привести туди своїх близьких.

Почесний гість Фестивалю Ханс-Вольфф Граф (німецький психолог, педагог із більш ніж 40-річним досвідом діяльності, економіст і фінансист та засновник громадської організації «Антропос – Для дітей цього світу» провів семінар на тему: «Біль – мій друг і порадник!».

На фестивалі працювали понад 30 професійних тренерів (Є. Картушова, І. Рай, М. Симотюк, А. Щербюк та ін.) зі своїми майстер-класами на різноманітні теми. Надзвичайно цікавими були майстер-класи «Траєкторія Серця» та «Я у Себе Є!», проведені доц. Лисенко Катериною. Учасники працювали з внутрішніми перешкодами та бар’єрами з установок і негативного досвіду, які заважають жити повноцінним та продуктивним життям. Ефективною була робота з метафоричними асоціативними картами: присутні освоїли основні техніки роботи з МАК, досліджували шляхи розвитку й наближення до Себе.

Участь у семінарі сприяла розвитку творчих ресурсів особистості, формуванню умінь керувати ініціативою, плекати відповідальність. Сам Фестиваль – це море позитиву, емоцій, нових вражень, знайомств. Отримані вміння й навики є надзвичайно корисними як для особистісного росту, так і для передачі їх студентам – майбутнім соціальним працівникам, які працюватимуть з різними категоріями клієнтів. Адже, змінюючи себе, ми змінюємо і навколишній світ, втілюючи головну тему Фестивалю: Час жити усвідомлено і щасливо!

       

 

  КАЛЕНДАР ЗНАМЕННИХ ДАТ 2018

 

Календар знаменних дат від колег з Центру гендерної культури (м.Харків).

Щира вдячність колегам за цікаву та корисну роботу!!!

 


 

 

ПРАВОВИЙ ЛЕКТОРІЙ «СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ: ПРИНЦИПИ МИРНОГО І ТОЛЕРАНТНОГО СПІВІСНУВАННЯ»

У професійній підготовці майбутніх соціальних працівників вагому роль відіграє формування у студентів поваги, сприйняття і розуміння людей інших культур та віросповідань. Особливо актуальним це завдання є сьогодні, коли соціальної допомоги потребують вимушено переміщені особи, мігранти, інші категорії уразливих осіб.

20 лютого 2018 року в читальному залі центральної бібліотеки (вул. П. Орлика, 5) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулося чергове засідання молодіжного дискусійного правового клубу «Діалог». Студенти групи СР-10 разом із викладачем Сабат Наталією Іванівною стали учасниками правового лекторію «Соціальна справедливість: принципи мирного і толерантного співіснування».

На початку засідання керівник клубу «Діалог» Майя Шегда у своєму виступі наголосила на важливості теми та сформулювала мету лекторію: ознайомити студентів із визначеннями толерантності, проаналізувати основні ознаки толерантності, толерантної поведінки, розкрити принципи соціальної справедливості,виховувати почуття поваги один до одного, розвивати в собі терпимість до відмінностей між людьми. Виступаюча наголосила: «Соціальна справедливість, законність, толерантність, повага до іншого – предикати правової держави, це форми самовираження і способи проявів людської індивідуальності».

Перед студентами виступили також начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти ГУ юстиції в Івано-Франківській області Я. Левкун та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України А. Королько.

Аналізуючи проблематику соціальної справедливості на тлі глобалізації та стрімкого розвитку інформаційних технологій, Я. Левкунпосилався на ст. 24. Конституції України: «Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом» та інші законодавчі документи. «Найбільше надбання суспільства – соціальна справедливість і верховенство закону. Ми можемо робити лише те, що не шкодить іншим, не порушує їхні права», – зауважив він. Виступаючий наголосив на необхідності дотримання норм правопорядку та застосування принципів справедливості у законодавчих актах, надав інформацію щодо Концепції розвитку електронного урядування в Україні.

А. Королько розкрив принципи справедливого і толерантного співіснування з історичної точки зору: «Людство пройшло довгий шлях, доки зрозуміло істину – усі люди від народження рівні. У світі поширюється рух за соціальну справедливість і толерантність, бо вона є необхідною умовою миру і демократії. Наш український народ неодноразово виявляв свою терпимість до інакодумців, здатність до компромісу, вміння виходити з проблемних ситуацій. Толерантність не є вродженою рисою характеру, її потрібно виховувати в себе з дитинства». Під час свого виступу А. Королько акцентував на законах ювенальної юстиції, які впливають на розвиток та виховання дітей і молоді в українському суспільстві, розширюють права дитини у вітчизняному законодавстві; провів паралель між традиційним і модерним вихованням дитини у ХХІ ст.

Студенти жваво й емоційно обговорювали актуальну тему соціальної справедливості та толерантності, а також взяли участь у бліц-анкетуванні «Чи толерантна ви людина?»; переглянули відеоролики «Людина із черги», «Про дружбу і толерантність», «Українці толерантні?»; переглянули тематичну виставку «У вимірі толерантності». Серед найактивніших учасників диспуту – студенти групи СР-10 Дутчак Ірина, Стрілецька Лілія.

Проведений захід сприяє підготовці майбутніх соціальних працівників до професійної діяльності, спрямованої на створення атмосфери толерантності та ненасильства, дотриманню ними принципів терпимості, загальної поваги та миру.

Івано-франківський обласний Центр соціально-психологічної реабілітації 
дітей

Проходження практики студентами ПНУ ім. В.Стефаника, Педагогічного інституту , кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки в даному закладі - велика відповідальність, це надзвичайний досвід та безмежні знання. Дякуємо директору за надану можливість бути корисними у його нелегкій праці. Василь Володимирович - ЛЮДИНА , яка щиро піклується про долю кожної дитини, це приклад сім'ї-династії,що присвятила своє життя на благо діток.

Захоплюємося Вами, вашими добрими справами і зичимо терплячості, здоров'я, віри в хороше майбутнє! А всім діткам благополуччя та добробуту в їхніх сімя'х, щоб кожна дитина відчула себе важливою та бажаною в родині.

Інтерв'ю з на ТРК Карпати Василем Серденьком. 

https://www.facebook.com/%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80-%D…/

 

         

День пам’яті Героям Небесної Сотні !

 

Герої такі не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам’ятають

На небі й на рідній землі !

 

Щорічно 20 лютого українці вшановують пам'ять учасників Революції гідності та Героїв Небесної Сотні. В читальному залі Педагогічного факультету кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи  відбувся захід присвячений  Героям Небесної Сотні, які загинули та віддали своє життя за гідність і свободу кожного українця. 

Студенти провели реквієм-спогад «Небесна Сотня» та вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання, згадали буремні події Революції гідності.

 

 

Свято для наймолодших вихованців ІФОЦСПРД

 

Приємний сюрприз для наймолодших вихованців ІФОЦСПРД, а саме виставу ''Нечемна дівчинка Нехотілочка'' підготували студенти ІІІ курсу педагогічного факультету Прикарпатського університету ''Соціальна педагогіка'' групи СП 32 та СП 31,під керівництвом кураторів груп-Лемко Галини Іванівни та Ворощук Оксани Дмитрівни. Дякуємо Вам за створений позитивний настрій та наочний приклад, як робити правильно. Окрема подяка за солодощі, фрукти та канцтовари.

 

 


 

 

Акредитація освітньо-професійної програми  «Соціальна педагогіка» зі спеціальності 231 «Соціальна робота» галузі знань 23 «Соціальна робота» за другим (магістерським) рівнем

На кафедрі соціальної педагогіки та соціальної роботи Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» працює експертна комісія з Міністерства освіти і науки України у складі голови комісії – Ярошенко Алли Олександрівни – доктора філософських наук, професора, завідувача кафедри соціальної політики Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова та члена комісії – Мельник Людмили Пилипівни – кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Акредитаційне оцінювання проводиться з підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою  «Соціальна педагогіка» зі спеціальності 231 «Соціальна робота» галузі знань 23 «Соціальна робота» за другим (магістерським) рівнем.

Експерти відмітили, що акредитаційна справа містить усі необхідні матеріали, які оформлені згідно з чинними вимогами. Вони виявили повноту навчального і методичного забезпечення,  наявної навчальної документації та рівня забезпеченості літературними джерелами, використання комп’ютерних технологій. Також відзначили професіоналізм кафедри, про що свідчать здобуті місця в міжнародних наукових рейтингах, всеукраїнських предметних олімпіадах і конкурсах.

Комісія зробила висновки, що показники випускової кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, що забезпечує підготовку фахівців за освітньо-професійною програмою  «Соціальна педагогіка» зі спеціальності 231 «Соціальна робота» галузі знань 23 «Соціальна робота» за другим (магістерським) рівнем, відповідають чинним акредитаційним вимогам.

 

 

            Українсько-польська конференція

            

Викладачі Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» доц. О.Д.Ворощук, доц. Н.Р.Кирста, доц. Г.І.Лемко, доц. Л.С. Плетеницька та доц. Л.І.Хімчук 19 листопада 2017 р. були учасниками польсько-української конференції «Jan Karski – Misja – Zblizenie» в рамках проекту «У Львові я був щасливий…».  Конференція стала можливістю для обміну польського і українського досвіду та зображення стану історичної дискусії в обох державах: в науковому вимірі (стан історичних досліджень та існуючих міфів), в політичному (використання історії для мобілізації або суспільної дезінтеграції) чи психологічному (вплив історії на сприйняття реальності, яка існує).

Конференція  була організована Центром польської культури  та європейського діалогу. 

                     До Міжнародного дня інваліда

Студенти четвертого курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» разом з доцентами кафедри Оксаною Ворощук та Галиною Лемко у рамках святкування Міжнародного дня інваліда відвідали Івано-Франківський навчально-реабілітаційний центр. В центрі навчаються діти з особливими потребами.

     На основі опрацювання теоретичного матеріалу з курсу «Соціально-педагогічна діяльність з дітьми та молоддю з особливими потребами» та виконання низки практичних завдань студенти вміло організували роботу з вихованцями закладу.

     Студенти працювали групами у всіх класах. Головним завданням, яке поставили студенти перед собою – це організувати роботу так, щоб дітям було весело, цікаво і вони були спроможні, в силу своїх індивідуальних особливостей, виконати поставлені перед ними завдання.

Для знайомства студенти використали різні вправи, які дають можливість удосконалити комунікативні навички. Також у процесі роботи використали техніки роботи з папером, робота з тістом, вправи з піскотерапії, вправи на розвиток дрібної моторики пальців рук.   

 Всі дітки люблять коли їм дарують подарунки і знають, що не менш приємно дарувати їх самим, роблячи щасливими інших. Тому ми провели з дітьми гру "уявний подарунок", в якій кожен за допомогою жестів показував, що і кому він хоче подарувати, а всі інші відгадували.

На завершення провели ігрову вправу "море галілей" і побачили наскільки діти уважні. Приємно вразило те, що діти дуже товариські, вони не сперечалися, ділилися одні з одними, у всьому допомагали і підтримували одне одного,  якщо щось не вдавалося з першого разу.

Тому немає різниці, чи є у людини особливі потреби, чи вона чимось відрізняється від інших, головне радіти кожній миті життя, мріяти і знати, що ти комусь потрібен. 

 

                       Інтерактивне заняття

          Викладачі кафедри провели комбіноване заняття «Організація дозвілля в сімейному колі» з навчальних дисциплін «Технології соціально-педагогічної діяльності гувернера» і «Технології соціально-педагогічної діяльності у сфері дозвілля».  Батьки і особи, які займаються вихованням дитини є організаторами сімейного дозвілля. Студенти охарактеризували форми, методи сімейного дозвілля та на практиці показали їх використання. Зокрема, організували  фрагменти «Дня уродин у сімейному колі», «Дня толерантності», «Культура поведінки», «Свята Миколая». Завершили заняття розповідями про традиції, специфіку проведення дозвілля в своїх сім’ях .

       Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

У четверту річницю Євромайдану студенти 3 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» разом з кураторами Оксаною Ворощук і Галиною Лемко відвідали єдиний в Україні музей Небесної сотні.

Студенти вшанували пам'ять всіх 107 Героїв Небесної Сотні, помолились за тих, хто стояв на барикадах і ціною власного життя відстоювали питання євроінтеграції. Зворушливими були розповіді про героїзм, відвагу, відданість Устима Голоднюка, Романа Гурика,Богдана Калиняка, Сергія Дідича та багато інших, які прокладали шлях для утвердження незалежності України.

Також студенти мали можливість розглянути  експонати, які передали учасники євро майдану і їх родичі,  вони вражають. Це і саморобна зброя і простріляні щити з кров'ю, і трофейні експонати, які забирались, і особисті речі.

Цікавою була зустріч і розповідь автора, художника Романа Бончука.

Після заходу студенти разом з викладачами проговорили про  сутність формування психологічно-вольової,  фізичної , громадянської та загальної військово-патріотичної готовності студентів до виконання свого громадянського обов’язку. Також вирішили взяти участь у зборі пластмасових кришечок для протезування.

 

     Профорієнтація-погляд у майбутнє своєї професії

28 листопада 2017 року в м. Снятин в районному Будинку культури відбувся ярмарок професій, на якому були учні старших класів шкіл району.

З вітальним словом та цікавою інформацією свято розпочав кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Педагогічного факультету ДВНЗ Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Мисак Богдан Павлович.

Було проінформовано учнів про правила вступу до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, надано відповіді майбутнім абітурієнтам, які бажають вчитися з професії соціального педагога та соціального працівника, або на інших спеціальностях, а також було роздано інформаційні буклети.

«До вибору професії необхідно віднестись дуже відповідально, адже саме зараз Ви, абітурієнти, вибираєте свій майбутній фах і в цьому Вам допоможе один із найпрестижніших державних вищих навчальних закладів України-це Прикарпатський  національний університет імені Василя Стефаника»-підкреслив Мисак Б.П.

Доцент кафедри Мисак Б.П. запросив старшокласників на заняття у школі майбутнього соціального педагога та соціального працівника, на яких майбутні абітурієнти зможуть отримати детальнішу інформацію про підготовку фахівців за освітніми програмами «Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота».

В кінці виступу було акцентовано, що  Прикарпатський  національний університет імені Василя Стефаника, в тому числі Педагогічний факультет, кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи та ін. будуть раді бачити в новому навчальному році студентами-земляків великого письменника Василя Стефаника даного закладу.   

     

 

           

Студенти кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи прийняли активну участь в «Дні відкритих дверей» у Пенсійному фонді                                                         м. Івано-Франківська

В управлінні Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську проведено “День відкритих дверей” для студентів 4 курсу кафедри Соціальна педагогіка та соціальна робота Педагогічного факультету Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника під керівництвом доцента кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Мисака Богана  Павловича.  

Начальник управління Оксана Козло ознайомила студентів з роботою пенсійного фонду в м. Івано-Франківську, окремо зупинилася на питаннях щодо набуття страхового стажу, умов призначення пенсій, добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також механізму накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Основна мета заходу - виховання у студентів негативного ставлення до тіньової зайнятості та інформування про переваги офіційного працевлаштування. Присутні дізналися про можливості отримання послуг електронного сервісу Пенсійного фонду України та за телефонами «гарячих» ліній управління.

 Козло О.М. ознайомила присутніх з новаціями щодо умов призначення та перерахунку пенсій :

Всім бажаючим роздали буклети – агітки з реквізитами  газети «Пенсійний кур’єр».

Проведення студентами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника військово-патріотичного заходу «Уроку мужності та героїзму» в Музеї Небесної Сотні сприяло формуванню готовності до захисту Української Держави.

 

 

    Студенти 4-го курсу кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи відвідали музей Небесної Сотні, в якому провели «Урок мужності та героїзму».Організатор військово-патріотичного заходу – підполковник запасу Збройних Сил України, доцент кафедри Мисак Богдан Павлович.

Студенти вшанували пам'ять Перших Героїв Небесної Сотні, поділились думками з воїнами АТО, помолились за тих, хто стояв на барикадах і ціною свого життя, як приклад героїзму студента  ПНУ імені Василя Стефаника Романа Гурика та багато інших, прокладали шлях для утвердження незалежності України.

Також подивились експонати, які є  унікальнми і  вони вражають. Це і саморобна зброя і простріляні щити з кров'ю, і трофейні експонати, які забирались, і особисті речі.

Виховний захід досяг своєї мети, так як на ньому було обгрунтовано сутність формування психологічно-вольової,  фізичної , громадянської та загальної військово-патріотичної готовності студентів до виконання свого конституційного обов’язку. 

                  ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З              ВИПУСКНИКАМИ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ                                                  ГОРОДЕНКІВЩИНИ

 

23 листопада 2017 року фахівцями Городенківського районного центру зайнятості у приміщенні районного палацу культури проведено ярмарок професій, на який завітали старшокласники загальноосвітніх шкіл району. Навчальні заклади в консультаційному режимі презентували професії та спеціальності, з яких ведуть підготовку майбутніх фахівців. Педагогічний факультет ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника» представляли доцент кафедри фахових методик і технологій педагогічної освіти Плетеницька Л. С., доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Сабат Н. В. Учні отримали буклети з інформацією про базові спеціальності, за якими здійснюється підготовка фахівців на педагогічному факультеті. Доц. Сабат Н. В. запросила старшокласників на заняття у школі майбутнього соціального педагога та соціального працівника, на яких майбутні абітурієнти зможуть отримати детальнішу інформацію про підготовку фахівців за освітніми програмами «Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота».

              «Обміняй цигарку на цукерку»   

   

16 листопада 2017 року Департаментом молодіжної політики та спорту спільно з Івано-Франківським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та управлінням патрульної поліції та з участю студентів та викладачів кафедри соціальна педагогіка та соціальна робота ПНУ ім.Василя Стефаника в м. Івано-Франківськ була проведена вулична акція «Обміняй цигарку на цукерку» до міжнародного Дня відмови від паління в рамках реалізації Програми протидії вживання алкогольних та тютюнових виробів неповнолітніми та формування навичок здорового способу життя.

         

 

   

 

                Карітас закликає франківців бути                                         толерантними один до одного

               Нещодавно франківський Карітас організував «Живу бібліотеку» на тему «Яке призначення людини? Бути нею!» у Grand Cafe. Захід присвячений Міжнародному дню толерантності.

               «Живими книгами» стали люди з цікавими історіями, яким довелося зіштовхнутися з упередженим ставленням. Вони розказали з власного досвіду, як боролися з дискримінацією та чого досягли у житті.

             Мета заходу – показати людям, що дискримінація має різне обличчя, однак, ми всі – люди і повинні бути толерантними один до одного, незалежно від віросповідання, етнічної приналежності, кольору шкіри та способу життя. Також захід мав на меті посприяти інтеграції різних соціальних верств населення у місцевій громаді.

              Володимир – колишній наркозалежний, добре знає, як це відчувати на собі косі погляди людей. Зараз чоловік живе повноцінним життям, створив сім’ю, працює.

              Ада – переселенка, кримська татарка, донедавна жила в окупованому Криму, однак жінці вже не сила було знаходитись в такій напруженій атмосфері, вона зібрала речі і переїхала до Франківська і успішно влаштувалася на роботу.

             Павло – доброволець АТО, знає, що таке толерантність на війні. Боєць віч-на-віч зустрічався з ворогом. Одного разу ворожі сторони під час зіткнення мирно порозмовляли, а потім повернулися на свої позиції.

             Галина – викладач історії Івано-Франківського будівельного ліцею, захотіла виступити, послухавши інші історії. Вона розповіла про свої спостереження проявів толерантності та дискримінації у підлітковому колективі та вплив батьківського виховання.

             Жива бібліотека – це новий спосіб боротися з стереотипами та міфами. Організатори заходу закликають усіх бути толерантними і не судити людину за її «обкладинкою».  

            Студенти Педагогічного факультету кафедри «соціальна робота» приєдналися до заходу,адже дана тема є  складовою професійної підготовки майбутніх соціальних працівників.

           Для майбутніх соціальних педагогів та  соціальних працівників подібні заходи є надзвичайно важливими, адже вони сприяють набуттю нових знань стосовно даної тематики.  

Зустріч з  Богданом Томенчуком 

31 жовтня в читальній залі бібліотеки Педагогічного факультету відбулася зустріч із директором Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, поетом Богданом Томенчуком. Модерувала зустріч письменниця – Ольга  Деркачова. 

Тепло сприйняли студенти витончену лірику зі збірки Б. Томенчука «Силуети/Постаті». Майстер поетичного слова зумів знайти відгук у серці кожного слухача. Його вірші – красиві, ліричні, теплі – торкалися найтонших струн душі, в неповторному авторському виконанні нікого не залишили байдужим. 

Щиро дякуємо організаторам зустрічі. Велике спасибі Богданові Михайловичу – за неперевершену лірику.

 

Ірина Барановська, студентка групи СР-10

 

 

Похід в музей визвольної боротьби

31 жовтня студенти групи СР-10 разом із академнаставником Сабат Н. В. відвідали Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім. С. Бандери (вул. Тарнавського, 22), у якому представлені документальні, речові матеріали, що охоплюють період від ХІ до ХХ ст. і правдиво висвітлюють події визвольної боротьби жителів Прикарпатського краю за незалежність України.

Студенти ознайомилися з експозицією музею, що розташована в чотирьох залах. Матеріали першого залу присвячені історії протистояння галицьких князів іноземним загарбникам, появі опришківського руху, ролі греко-католицької церкви у збереженні самобутності українського народу.

Експозиція, розташована у другому залі, розповідає про створений 1914 р. Легіон УСС, що згодом стане ядром Галицької Армії – збройної сили новоствореної ЗУНР. Окремі розділи музейної експозиції присвячені подіям, які відбувалися після поразки у визвольній боротьбі – 1918-1921 рр.

Третій зал присвячений збройній боротьбі УПА, яка в умовах бездержавності вела боротьбу проти сталінського режиму. Зацікавлення відвідувачів викликає колекція листівок і журналів, які розповсюджувала служба пропаганди УПА та ОУН, а також світлини, зброя.

Окрема частина експозиції присвячена українським політичним в'язням. Вона представлена картою тюрем СРСР, предметами побуту в’язнів. Значна увага приділяється й українському дисидентському руху. Численні світлини, документи, особисті речі учасників підпілля доповнюють загальну картину руху.

Наприкінці студенти висловили подяку блискучому екскурсоводу п. Василеві за цікаво подані ним історичні події.

       Відзначення 73-ї річниці вигнання нацистів з України

28 жовтня студенти групи СР-10 у рамках відзначення 73-ї річниці вигнання нацистів з України провели тематичний семінар, на якому розглянуто такі ключові питання: про доречність вживання терміна «вигнання нацистських окупантів із України» замість сполучення «визволення України від фашистських загарбників»; необхідність відмови від використання сталінського пропагандистського терміну «Велика Вітчизняна війна» та заміни його історично коректним – «Друга світова війна»; спростування історичних міфів, пов’язаних з вигнанням нацистських окупантів із України.

Біля могили невідомого солдата студенти хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих, які боролися проти поневолювачів.

 

Акція «Абітурієнт- 2018» у Верховинському районі 

 

23  жовтня 2017 року в Педагогічному факультеті проводилася акція «Абітурієнт – 2018». Викладачі кафедр відвідали школи Верховинського району Івано-Франківської області.

Викладачі кафедри, зокрема, професор Костів В.І, доцент Мисак Б.П., викладач Сабат Н.І. поспілкувались з майбутніми абітурієнтами, які стоять перед вибором: куди піти вчитися, яку спеціальність обрати, ким бути.

Викладачі розповіли про правила вступу до ВНЗ, про вибір спеціальностей та напрямки підготовки, ознайомили одинадцятикласників із правилами прийому, надали відповіді школярам на питання які їх цікавили та допомогли, сподіваємося,  визначитися  щодо здачі предметів ЗНО. Школярам було роздано профорієнтаційний матеріал, буклети для ознайомлення з майбутніми спеціальностями.

До профорієнтаційної роботи долучилися студенти й магістранти Педагогічного факультету, які  поділились із старшокласниками враженнями про  студентське життя, навчання, практику у літніх оздоровчих таборах, у школах. Їхнє спілкування було активним  і цікавим. 

Також до поїздки долучилася команда КВК Педагогічного факультету «Без паніки», яка продемонстрували кумедні сценки, які висвітлюють студентське життя.

Учні шкіл подякували за надану вичерпну інформацію, зацікавилися спеціальностями які пропонуються на Педагогічному факультеті.

 

 

СТУДЕНТИ ГРУПИ СР-10 ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ДИСПУТІ «ДИТИНА В ОБ’ЄКТИВІ СОЦІУМУ: КОНСОЛІДАЦІЯ ПРАВА ТА МОРАЛІ»

 

Бути людиною – це відчувати свою відповідальність.

А. де Сент-Екзюпері

 

23 жовтня 2017 р. о 10:00 в читальному залі центральної бібліотеки (вул. П. Орлика, 5) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулося чергове засідання молодіжного дискусійного правового клубу «Діалог». Захід приурочено до Всесвітнього дня дитини, що відзначається 20 листопада. Студенти групи СР-10 разом із куратором доцентом Надією Володимирівною Сабат стали учасниками диспуту з елементами тренінгу на актуальну тему «Дитина в об’єктиві соціуму: консолідація права та моралі». У цікавій формі відбулося знайомство учасників диспуту – по черзі просили підвестися тих, хто: любить дітей, користується бібліотечними послугами, прагне дізнаватися щось нове, прийшли з хорошим настроєм. Бібліотекар читального залу ЦБ, керівник правового клубу «Діалог» Валентина Часник означила ключові поняття диспуту: соціум, право, мораль, дитина.

Для обговорення обраної теми на засідання запрошені фахівці – начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Катерина Іванівна Шумська й директор Івано-Франківського міського ЦСССДМ Леся Дмитрівна Дикун.

У виступі Катерини Іванівни йшлося про співвіднесення права й моралі; їхні спільні риси й суперечності; історичні аспекти розвитку правових норм опіки над дитиною.

Леся Дмитрівна зауважила, що законодавство у системі соціальної роботи постійно змінюється, тому майбутнім соціальним працівникам варто приділяти велику увагу самоосвіті. Директор Івано-Франківського міського ЦСССДМ окреслила основні напрями роботи Центру: попередження раннього сирітства; робота з сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах та ін. Виступаюча зазначила, що в Івано-Франківську функціонують 11 прийомних сімей та один дитячий будинок сімейного типу; запросила студентів долучитися до розповсюдження інформації про патронатні сім’ї, а також до волонтерської роботи.

Присутні вели мову про життя людини в суспільстві та про ті моральні правила, які є орієнтирами в повсякденних справах. Серед найактивніших учасників диспуту – студенти групи СР-10 Барановська Ірина, Стрілецька Лілія, Дутчак Ірина, Лозан Ігор. Згуртованості учасників, створенню комфортної атмосфери для успішної роботи сприяли творчі завдання, як-от формулювання очікувань від зустрічі; притчі. Цікавою і потрібною для професійної підготовки майбутніх соціальних працівників стала вдала підбірка морально-правової літератури «Закон і духовність у  нашому житті».

Приємним сюрпризом для всіх присутніх був перегляд лялькової вистави «Пан Коцький» у виконанні учнів 6-Б класу ЗОШ № 4 під керівництвом Марикіної Б. С.

Проведений захід сприяв активізації знань студентів, став вдалим доповненням до навчально-виховних занять, складовою професійної підготовки майбутніх соціальних працівників.

 

 

 

 

 

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

 

 

 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, в зв’язку з чим на Вічевому майдані відбулася акція «Кожен постраждалий має право на допомогу».

 У акції взяли участь студенти 3-4 курсів кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Акція носила превентивний характер. Її метою було проінформувати молодь та всіх бажаючих  про проблему торгівлі людьми, її масштаби в Україні та світі.  Студенти спеціальності були залучені до проведення акції,  роздавали листівки та розповідали про проблему торгівлі людьми і безпечну міграцію, а також інформували про можливість отримання допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Для майбутніх соціальних педагогів та  соціальних працівників подібні заходи є надзвичайно важливими, адже вони сприяють набуттю нових знань щодо того як вберегти себе та своїх рідних від такої актуальної та болючої проблеми сьогодення – торгівлі людьми.

 

 

 

 

 

До дня УПА

 

 

 

Напередодні святкування 75 річниці Української Повстанської Армії відбулася зустріч  студентів кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» з режисером п. Євгеном Дзюбою, в.о. голови просвіти Луганської області на не окупованих територіях та в.о. голови обласної Просвіти п. Михайлом Січкою.

П. Михайло розповів студентам про створення та діяльність УПА не тільки в західному регіоні, а й на сході України.  Познайомив з героїчним життям відомих постатей визвольних боїв.

П. Євген представив свою нову стрічку «Про що мовчать Карпати» за проектом «УПА очима східняків». Перед переглядом стрічки Євген Дзюба розповів про те, що стало приводом до створення фільму. А саме, режисер зазначив, що причиною створення фільму стало повне незнання історії України початку ХХ століття та вороже сприйняття визвольних змагань, які проводила УПА на теренах Західної України.

В кінці зустрічі студенти задали ряд запитань, поділилися своїми родинними історіями та подякували авторам за таку потрібну роботу як донесення правдивої історії України.

 

 

 СТУДЕНТИ  СПЕЦІАЛЬНОСТІ «СОЦІАЛЬНА  РОБОТА»

ОЗНАЙОМИЛИСЯ З ДІЯЛЬНІСТЮ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ 

 

   В рамках вивчення навчальної дисципліни «Основи профорієнтаційної соціально-педагогічної діяльності» 06 жовтня студенти ІІІ курсів спеціальності «Соціальна робота» Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відвідали Івано-Франківський міський центр зайнятості. Організатором заходу виступила доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи О.Протас.

    На навчальному семінарі «Джерела пошуку вакансій. Складання резюме», організованому для студентів фахівцями відділу активної підтримки безробітних, розглядалися питання сучасного стану ринку праці в Україні та регіоні, законодавства щодо зайнятості населення, пошуку роботи, можливостей працевлаштування, варіантів складання резюме, вмілої самопрезентації при співбесіді з роботодавцем, необхідних документів для працевлаштування.

     

Фахівці служби зайнятості також ознайомили студентів із структурою центру, послугами, які надаються населенню, діяльністю працівників. Студенти також мали змогу розглянути пропозиції роботодавців щодо вільних вакансій і скористуватися послугами профорієнтаційних терміналів.

 

Посвята першокурсників в студенти

 

        Уже традиційно, щорічно, в перших числах вересня, на педагогічному факультеті відбувається посвята першокурсників у студенти. Це захід, на якому студенти розкривають себе, демонструють свої здібності і таланти, згуртовуються, пізнають одне одного.

         Цьогоріч у конкурсі брали участь першокурсники 9 груп, серед них – і студенти спеціальності «Соціальна робота», які представляли групи СР–10, СП–11 та СП–12. Першокурсники змагались у трьох конкурсах, зокрема, презентація групи, комедійна сценка на тему «Країни» та флеш-моб (танець).

Цікавим, креативним і різноманітним був конкурс – творчої презентації групи. Студенти презентували своє бачення студентського життя, представляли зарубіжні країни з вкрапленням елементів гумору, продемонстрували танцювальні здібності. Кульмінацією заходу стала посвята першокурсників у студенти. 

Приємно, що журі конкурсу гідно оцінила виступ групи СР-10, яка за результатами усіх трьох конкурсів виборола

1 місце.

Кафедра вітає переможців та й надалі бажає перемог і творчих звершень.

 

До студентів спеціальності «Соціальна робота» завітали працівники
Івано-Франківського міського центру соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді

14 вересня 2017 року відбулася зустріч студентів спеціальності «Соціальна робота» Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» з фахівцями Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр).
В ході зустрічі зі студентами, Ірина Михайлівна Лущак, начальник відділу соціальної роботи, підкреслила важливість співпраці кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Передусім, вона звернула увагу на необхідності залучення студентів до участі у школі волонтерів, що певною мірою сприяє підвищенню їх професійного рівня та практичної підготовки, адже волонтерська діяльність – це діяльність, яка приносить користь як людям, які її здійснюють, так і суспільству в цілому.


Перед студентами також виступила Юлія Андріївна Пожоджук, провідний фахівець соціальної роботи Центру, яка розповіла студентам про основні напрямки роботи, завдання та спеціалізовані формування.
Своєю чергою з інформацією про діяльність кафедри та перспективні плани щодо подальшої співпраці з Центром виступив професор кафедри Богдан Ковбас. Богдан Іванович підкреслив важливість проведення таких зустрічей зі студентами, оскільки це дає можливість обмінятися думками та поділитися досвідом з питань практичної підготовки; звернув особливу увагу на залученні студентів спеціальності «Соціальна робота» до волонтерської діяльності. Адже основне призначення фахівця соціальної сфери – це допомога іншим.
Студенти радо зголосилися бути волонтерами, відвідувати «Школу волонтерів» яка працює при Центрі та допомагати у проведенні заходів.

***

Результати проведення акредитаційної експертизи підготовки фахівців освітнього рівня бакалавр напряму підготовки «Соціальна робота»

На кафедрі соціальної педагогіки та соціальної роботи Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» завершила роботу експертна комісія з Міністерства освіти і науки України у складі голови комісії – Архипової Світлани Петрівни – доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та члена комісії – Конончук Антоніни Іванівни – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
Акредитаційна експертиза проведена з підготовки фахівців освітнього рівня «бакалавр» напряму підготовки 6.130102 «соціальна робота» галузі знань 1301 «Соціальне забезпечення».
Світлана Петрівна та Антоніна Іванівна відмітили, що акредитаційна справа містить усі необхідні матеріали, які оформлені згідно з чинними вимогами, відзначили професіоналізм кафедри, про що свідчать здобуті місця в міжнародних наукових рейтингах, всеукраїнських предметних олімпіадах і конкурсах, заслухали виступи студентів на державному екзамені з методів соціальної роботи.
Результати контролю залишкових знань студентів напряму підготовки 6.130102 «Соціальна робота» з дисциплін, за якими проведено ККР, засвідчили високий рівень теоретичних знань, професійно-практичної підготовки студентів і підтверджують їхню здатність до самостійної професійної та науково-дослідної роботи, відповідають чинним акредитаційним нормативам.
Комісія зробила висновки, що показники випускової кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, що забезпечує підготовку студентів напряму підготовки 6.130102 «Соціальна робота» освітнього рівня бакалавр, відповідають чинним акредитаційним вимогам.

***

Акредитація спеціальності 231 Соціальна робота

 

12-14 червня на кафедрі соціальної педагогіки та соціальної роботи Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» розпочала роботу експертна комісія з питань акредитації спеціальності 231 Соціальна робота.
Голова експертної комісії – Архипова Світлана Петрівна – завідувач кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор педагогічних наук, професор та Конончук Антоніна Іванівна – доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя, кандидат педагогічних наук, доцент.
Світлана Петрівна та Антоніна Іванівна зустрілися зі студентами спеціальності Соціальна робота, провели з ними комплексні контрольні роботи з фахових дисциплін; познайомилися з професорсько-викладацьким складом кафедри, директором Педагогічного факультету Олексієм Степановичем Регою.
В процесі роботи експертна комісія ознайомилася з матеріалами акредитаційної справи та висловила побажання щодо оптимізації навчально-виховного процесу та організації роботи зі студентами.

 

 

 Студенти 4 курсу спеціальності "Соціальна педагогіка" зняли відеоролик про своє студентське життя

З відеороликом Ви можете ознайомитися тут.

 ***

Інтерв'ю викладачів кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи на ТРК «Карпати»

Викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Оксана Ворощук та Роксоляна Зозуляк-Случик вкотре дали інтерв’ю на ТРК «Карпати» на тему: «Етичні аспекти професійної діяльності фахівців соціальної сфери». Відзначили їх актуальність в українському суспільстві відносно нової спеціальності – «Соціальний педагог» та «Соціальний працівник».

 Просимо переглянути інтерв'ю тут.

****

Засідання клубу молодої сім’ї

На днях студенти групи СП-41 з викладачем кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Роксоляною Василівною Зозуляк-Случик в рамках вивчення дисципліни «Основи психолого-педагогічної культури батьків» взяли участь у засіданні клубу молодої сім’ї «Щаслива сім’я». Керівником клубу є Марія Михайлівна – випускниця кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Педагогічного факультету. Клуб діє при обласній бібліотеці для юнацтва міста Івано-Франківська, яка  за  роки свого існування стала центром молодіжного читання, інформаційної й організаційної підтримки молоді.

У рамках засідання клубу молодої сім’ї відбулося свято родини на тему: «Родина, як вічна зернина на невмирущому полі життя».

На свято були запрошені сім’ї, зокрема, сім’я Мельничук – Володимир і Катруся (юрист і держслужбовець) – це молода сім’я, яка прожила півтора року разом у шлюбі, поки що дітей ще не має; сім’я Майгутяк – батько Андрій, мати Ольга, синочок Святослав (родина тревел-фотографів, мандрівників) та сім’я Білоконь – мати Анжела, доньки Валентина та Ліза (бізнес-леді, багатодітна мати) – це сім’я, яка прожила разом 10 років і має 3 дітей.

Ці сім’ї ділились досвідом свого життя, розповідали на чому базується їх «щаслива сім’я», давали поради, молоді.

Участь у родинному святі «Родина, як вічна зернина на невмирущому полі життя» дала змогу студентам спеціальності «Соціальна педагогіка» усвідомити, що створення сім’ї – це велика відповідальність.  Для того щоб збудувати щасливу сім’ю необхідно свої стосунки будувати на любові і вміти досягати консенсусу при вирішенні будь-яких сімейних питань. 

 

*****

CAŁOŻYCIOWE UCZENIE SIĘ - OBSZARY, NURTY, ENDENCJE
LIFELONG LEARNING – AREAS, TRENDS, TENDENCIES – МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

Роксоляна Зозуляк-Случик, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи приймала участь у Міжнародній науковій конференції (04–05 квітня 2017 р.) в Кєльце.
Серед учасників конференції були ректор університету ім. Яна Кохановського професор Джек Семаніка, професор Вищої Педагогічної школи ім. Я. Корчика Мирослав Гжевінські, професорка Краківської академії ім. Анджея Фрича Моджевського Мадлена Гжошовська, професор Єгелонського університету Владислав Медунка, професор Премислав Гебал – Варшавський університет. Підсумком конференції було вручення сертифікатів.
У рамках конференції відвідала демонстраційні сесії «Новітні експериментальні практики»; переглянула презентації інтер-культурних практик з проблем і перспектив розвитку безперервної освіти в Європі. За результатами конференції буде видано збірник матеріалів.

***

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА ТА ЇЇ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

Що ми можемо зробити спільно для того, щоб люди з обмеженими можливостями почувалися рівними членами спільноти? Один із шляхів – забезпечити їм доступ до повноцінної та якісної освіти, яка дозволить їм професійно самореалізуватися. Про особливості такої освіти, а саме про інклюзію як освітню цінність та необхідність її впровадження в Україні – ми поговоримо сьогодні з Олена Будник, доктором педагогічних наук, завідувачем кафедри педагогіки початкової освіти Прикарпатський Національний Університет Ім.В.Стефаника та Оксана Ворощук, кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи цього ж університету. Повтор прямого ефіру слухайте завтра, 10 березня, о 10 год. 15 хв. на радіо «Карпати ФМ» на хвилі 72,02 (Івано-Франківськ), 101,7(Верховина), 106,6.(Долина). Також нас можна слухати онлайн: http://www.trk.if.ua/radio/onlayn-radio/

***

ЗВІТНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ТА СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ

2 березня 2017 року відбулася щорічна звітна наукова конференція студентів університету за 2016 рік. У рамках конференції працювала підсекція соціальної педагогіки та соціальної роботи, на якій були представлені результати наукових досліджень студентів: бакалаврів, спеціалістів, магістрів. Особливе місце в тематиці конференції становили роботи, присвячені питанням діяльності з обдарованими дітьми, формування ціннісних орієнтацій дітей та молоді, професійної підготовки майбутніх соціальних педагогів, впливу сім’ї на становлення особистості, профілактики девіацій, інклюзивної освіти. Учасників, які успішно виступили на секційних засіданнях, рекомендовано до нагородження грамотами, а тези виступу – до друку у збірнику наукових праць студентів університету «Еврика – ХVІІІ».
До нагородження грамотами рекомендовано студентів:
1. Плеш Лідія Юріївна. СП-1-с. Тренінг як інструмент здійснення профілактики ВІЛ-інфекції серед підлітків. Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент І. В. Кулик
2. Ткачук Юлія Вікторівна. СП-1-м. Вплив гендерних стереотипів на взаємовідносини сучасної молоді. Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент І. В. Комар
3. Шашкова Мар’яна Іванівна. СП-41. Проблема міжособистісної комунікації в підлітковому віці. Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Г. І. Лемко
Рекомендовано до друку у збірнику наукових праць студентів університету «Еврика – ХVІІІ»:
1. Грицьків Анна Ярославівна. СП-1-с. Соціально-правові аспекти захисту дітей від насильства в сім’ї. Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Л. І. Березовська
2. Яців Ірина Володимирівна. Особливості діяльності вальдорфських шкіл за рубежем. СП-1-м. Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Р. В. Зозуляк-Случик
Завідувач, викладачі кафедри дякують усім учасникам і бажають їм нових творчих досягнень та успіхів.

***

EUROPEAN ACADEMIC ASSEMBLY – 2017 та Міжнародна Програма науково-педагогічного стажування для освітян

Роксоляна Зозуляк-Случик, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи приймала участь у EUROPEAN ACADEMIC ASSEMBLY – 2017 та Міжнародній Програмі науково-педагогічного стажування для освітян (19–25 лютого 2017 р.).
Перед слухачами з доповідями виступили професор Краківської академії ім. Анджея Фрича Моджевського Анджей Мірскі, професор Єгелонського університету Владислав Медунка, професор Премислав Гебал – Варшавський університет. Підсумком стажування було вручення сертифікатів.
У рамках стажування Роксоляна Зозуляк-Случик взяла участь у ІХ-й Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми емпіричних досліджень у психології та гуманітарних науках». Відвідала демонстраційні сесії «Новітні експериментальні практики»; долучилася до розробки спільних дослідницьких і прикладних проектів; ворк-шопів; майстеркласів освітніх проектів Європи ХХІ століття; переглянула презентації інтер-культурних практик з проблем і перспектив внеску соціальних наук у розвиток сучасних соціально-економічних процесів Європи. За результатами конференції видано збірник матеріалів й отримано сертифікати учасників конференції.

***

Всеукраїнська науково-практична конференція "Розвиток обдарованості дітей в умовах інноваційного освітнього простору"

23-24 лютого 2017 року на базі педагогічного факультету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція "Розвиток обдарованості дітей в умовах інноваційного освітнього простору", у якій взяли участь і науково–педагогічні працівники кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи.
Вітальним словом відкрив роботу конференції ректор університету Ігор Цепенда. Він, зокрема, зазначив,що проблематика обдарованої дитини є одним із актуальних питань для педагогів, психологів та батьків, адже дуже важливо допомогти такій дитині себе реалізувати, зацікавити її професійним майбутнім в Україні. Ігор Євгенович також висловив вдячність усім, хто докладається до цієї проблеми і побажав учасникам конференції плідної праці.
Перед присутніми виступили директор Інституту обдарованої дитини НАПН України, доктор педагогічних наук, Володимир Камишин, заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Іван Будзак, проректор Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Любов Шелемей, проректор з наукової роботи Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького, кандидат юридичних наук О. Острогляд.
На пленарному засіданні виступили і науково-педагогічні працівники нашого університету. З доповідями виступили, зокрема, завідувач кафедри педагогіки початкової освіти педагогічного факультету, доктор педагогічних наук, Олена Будник ("Технології діагностування та розвитку педагогічної обдарованості майбутніх учителів в умовах інноваційного освітнього простору"), професор кафедри загальної та експериментальної психології, доктор психологічних наук Лариса Міщиха ("Психолого-педагогічне забезпечення розвитку обдарованості дітей в умовах інноваційного освітнього простору"), директор Навчально-наукового центру "Педагогіка і психологія вищої школи" Інституту вищої освіти НАПН України, кандидат педагогічних наук, професор кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Володимир Костів ("Умови впровадження культурологічно-синергетичної моделі формування креативної культури особистості").
Учасники конференції обговорили науково-методичні підходи до організації роботи з обдарованими дітьми та молоддю, визначення рівня творчої обдарованості як умови її соціального і психолого-педагогічного супроводу, обмінялись досвідом, намітили перспективні напрями і форми соціальної, психологічної та педагогічної підтримки здібних і обдарованих дітей.
Також під час роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції її учасники взяли участь у засіданні круглого столу "Інноваційні моделі психолого-педагогічної підтримки розвитку та саморозвитку особистості дитини: пошук, ідеї, знахідки" а також у проведенні майстер-класів та творчих лабораторій : «Система роботи з інтелектуально обдарованими дітьми м. Маріуполя»; «Психологічний механізм арифметичної обдарованості»; «Національно-патріотичне виховання як пріоритет у плеканні особистості гімназиста»; «Проектний менеджмент в освіті: від ідеї – до реалізації».

 

***

Захист України – обов’язок кожного громадянина

Захищати Українську державу – святий обов’язок кожного громадянина України. Так, магістрант кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Сенчишин Іван, наслідуючи військові традиції батька, прийняв рішення піти служити на контрактну службу у Збройні Сили України, в період, коли на сході країни йдуть бойові дії.

Після підписання контракту був направлений в одну із військових частин ЗСУ для проходження військового вишколу, а після закінчення – наказом міністра оборони України зачислений в зону АТО Луганської області.

Там же виконував обов’язки на посаді командира взводу, а через певний час-командував ротою.

Після ротації і приїзду із зони АТО  Іван Сенчишин прибув на кафедру соціальної педагогіки та соціальної роботи для захисту магістерської роботи на тему: «Морально-психологічна підготовка юнаків до військової служби в сучасних умовах», яку захистив з оцінкою «відмінно».

Магістрант Сенчишин І. стверджує, що ганьба тим громадянам України, які ухиляються від військової служби, не являються по повістці у військкомат, виїжджають за кордон, щоб уникнути від військового обов’язку.

Активна громадянська позиція Сенчишина І. є результатом того, що на кафедрі соціальної педагогіки та соціальної роботи добре поставлена робота з національно–патріотичного виховання, в тому числі й з військово-патріотичного, і вагома заслуга в цьому є офіцерів запасу кафедри педагогіки та соціальної роботи – завідуючого кафедрою, професора Ковбаса Б.І., професора Костіва В.І., викладача  Мисака Б.П.

  ***

 

 Попередній захист магістерських робіт

 

 

 

 

 

24 січня на кафедрі соціальної педагогіки та соціальної роботи відбувся попередній захист магістерських робіт. 11 студентів денної та 21 студент заочної форми навчання представили перед професорсько-викладацьким складом кафедри результати свої наукових досліджень.

Тематика магістерських робіт була цікавою та різноманітною. Студенти порушили актуальні теми сьогодення, зокрема, були представлені теми щодо соціального супроводу дітей із сімей постраждалих у ході АТО, соціально-побутове орієнтування учнівської молоді з вадами зору у процесі підготовки їх до сімейного життя, формування адекватного материнського ставлення до дитини в позашлюбній сім’ї тощо.

Результати захисту показали, що студенти на належному рівні засвоїли теоретичний матеріал та виконали експериментальні дослідження, проаналізували та оформили результати, сформулювали висновки та практичні рекомендації. 

  ***

СТУДЕНТИ ПОДАРУВАЛИ ДІТЯМ СВЯТО

     Щорічно викладачі та студенти спеціальності "Соціальна педагогіка" організовують благодійні акції до дня Святого Миколая. Так, цьогоріч магістри 2 року навчання (староста Тарас Паска) подарували фрукти й солодощі дітям із багатодітної сім’ї Козаків, яка має статус внутрішньо переміщених осіб. До слова, це не перша допомога сім’ї. Доц. Надія Сабат, асист. Наталія Сабат  часто допомагають сім’ї, приносячи одяг, постільну білизну, продукти харчування. Доц. Галина Лемко передала багато добротного одягу для дітей та дорослих. Дитячі речі зібрали й передали дітям студентки 4 курсу спеціальності "Соціальна робота" Ірина Коржик та Надія Андрусів.

     Батьки дітей, Віолетта й Сергій, щиро дякують усім небайдужим людям за допомогу їхній сім’ї.

***

Зустріч із представниками Корпусу Миру Сполучених Штатів Америки в Україні

 

     У четвер, 8 грудня 2016 р., о 13:00 на базі Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою вул. В. Симоненка, 3б відбувся круглий стіл на тему «Діяльність Корпусу Миру», в якому взяли участь студенти спеціальності «Соціальна робота»групи СР-40.

     Завдання заходупідготувати молодь, яка не має достатнього доступу до освітніх та матеріальних ресурсів, до участі у соціальному та економічному житті сучасної України шляхом набуття навичок, необхідних для того, щоб вести здоровий спосіб життя, отримати хорошу роботу і бути активними та відповідальними громадянами.

     Студенти 4 курсу отримали інформацію про Корпус Миру як організацію, що покладається на відданість і обов’язок компетентних спеціалістів – чоловіків і жінок з Америки, котрі роблять свій внесок у соціальний, економічний розвиток і розвиток людей тих країн, що просять про таку допомогу. Місією організації є сприяння продуктивному обміну знаннями і професійними вміннями між волонтерами Корпусу Миру і місцевими громадами.

     Обговорювалися питання про значення волонтерства в соціальній роботі, суть громади та волонтерства, підготовку молоді до самостійності та світу професії; важливість створення клубів з пропагування волонтерства як дієвого засобу вирішення соціальних та громадських проблем.

     В ході зустрічі обговорено діяльність секторів Корпусу Миру, які діють в Україні, таких як : «Освіта», «Розвиток молоді», «Розвиток громади».

     Зустріч дала змогу студентам спеціальності «Соціальна робота» усвідомити, що спільна робота з американськими волонтерами – це відповідальність, що повернеться сторицею, і допоможе побудувати сильнішу демократичну Україну. 

Студенти групи СР-40 Коржик Ірина, Петрик Ірина

***

Фестиваль творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе»

     3 грудня увесь світ відзначає Міжнародний День людей з інвалідністю. Тому вже традиційно Івано-Франківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить фестиваль творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». Студенти спеціальності «Соціальна робота» групи СР-40 взяли активну участь у його підготовці.

     Цьогорічний чотирнадцятий фестиваль відбувся у приміщенні обласного академічного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки, в якому взяли участь 100 осіб з функціональними обмеженнями зі шкіл міста, центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт», навчально-реабілітаційного центру, БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ». По закінченні всі учасники отримали пам’ятні подарунки та грамоти Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

     Студенти мали можливість поспілкуватися з учасниками фестивалю, оглянути їхні роботи під час попередньої підготовки (роботи учасників прикрашали хол лялькового театру).

     Участь у підготовці та проведенні фестивалю змусила нас, студентів, глибше замислитися над непростою долею дітей із вадами здоров’я. Ми старатимемося не тільки 3 грудня, а й впродовж усього року не забувати про те, що поруч з нами живуть діти й молоді люди з функціональними обмеженнями і вони потребують допомоги та уваги. Добре, що і студенти нашого університету допомагають такій категорії людей. Сподіваємося, що кожен мешканець Івано-Франківська також не забуватиме про людей з особливими потребами і, за можливості, допомагатиме їм.

Студентка групи СР–40 Ірина Коржик


***

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

     30 листопада та 1 грудня викладачами кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи були проведені виховні заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Висвітлюючи проблему ВІЛ-інфекції, були наведені статистичні дані та розглянуті негативні стереотипи щодо ВІЛ-позитивних людей у суспільстві. Так, на Івано-Франківщині під диспансерним наглядом на початок 2016 року перебували 892 ВІЛ-інфіковані особи, з них з діагнозом СНІД – 359. Упродовж 2015 року уперше в житті діагноз ВІЛ-інфекції було встановлено 180 особам, що у розрахунку на 100 тис. населення нашої області склало 13 осіб при середньому показнику по Україні – 37 осіб. Серед ВІЛ-інфікованих – майже половина (47 %) хворих на СНІД.

     За дев’ять місяців поточного року взято під нагляд з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції 127 осіб, з них 70,9 % інфіковані статевим шляхом, 15% – парентеральним, зокрема унаслідок введення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом, 14,2 % – діти, народжені ВІЛ-інфікованими жінками. Із числа ВІЛ-інфікованих 42 особи зареєстровані як хворі на СНІД. На кінець вересня 2016 року під диспансерним наглядом з діагнозом ВІЛ-інфекції перебували 948 осіб, з них з діагнозом СНІД – 377.

     Студенти спеціальності «Соціальна робота»групи СР-40 також взяли участь у загальноміських заходах. Учасники прикріпили червону стрічку як символ усвідомлення важливості консолідації суспільства у вирішенні проблем поширення епідемії. Це символ протесту проти необізнаності, проти дискримінації людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Це і знак пам’яті про померлих від СНІДу, і знак солідарності з медиками; з усіма, хто намагається протидіяти епідемії. Це заклик до конкретної соціальної дії.

     На Вічевому майдані була викладена символічна стрічка із запалених свічок, яка є символом небайдужості до проблеми ВІЛ/СНІДу, висловленням солідарності та розуміння, знаком пам’яті про померлих від хвороби.

     Головна мета заходів – закликати багатьох молодих людей замислитися про своє життя та життя оточуючих, а також нагода показати їхню солідарність та готовність до підтримки хворих на СНІД.

***

ЗАНЯТТЯ З КАЗКОТЕРАПІЇ

 

     Сучасна наука розвивається у напрямку організації життєтворчості людини, тому сьогодні особливого значення набувають не тільки дидактичні аспекти освіти, а й проблеми особистісного розвитку, становлення, соціальної адаптації дитини та підлітка, засвоєння ними культурних норм, соціальних ролей. Вирішення таких проблем здійснюється у процесі вивчення студентами спеціальності "Соціальна педагогіка" ряду дисциплін, у т.ч. "Методики організації соціального виховання у позашкільних закладах". Практичній професійній підготовці сприяють підготовка соціальних проектів, тренінгові заняття тощо. Одним із прикладів є проведення (29.11.2016 р.) асистентом кафедри Наталією Сабат казкотерапевтичного заняття зі студентами групи СП-42. Студенти ознайомилися з основними прийомами проведення казкотерапії, формами її використання у майбутній практичній діяльності, вивчили алгоритм підбору терапевтичної казки, а також самі стали активними учасниками казкотерапевтичної програми: реалізували на практиці вивчені прийоми, складали казки, аналізували їх, працювали з картами Т. Зінкевич-Євстігнєєвої тощо. Всі студенти групи продемонстрували високу зацікавленість та активність.

     Вміння проводити казкотерапевтичні заняття допоможе майбутнім соціальним педагогам під час проходження соціально-педагогічної практики та в майбутній професійній діяльності створювати такі навчальні й виховні ситуації, які б сприяли максимальному розкриттю здібностей дитини, стимулювали б її внутрішні можливості до саморозвитку; застосовувати казкотерапію в контексті особистісно орієнтованого виховання.

***

Стажування за кордоном


     Днями Роксоляна Зозуляк-Случик, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи повернулася зі стажування у Празькому інституті підвищення кваліфікації (м. Прага, Чеська республіка), який входить у структуру Карлового університету. Стажування відбувалося за програмою «Публікаційна та проектна діяльність в країнах Євросоюзу: від теорії до практики».

     Перед слухачами з лекціями виступили професор Кембриджського університету Вадим Стелковски, професор Вроцлавського університету Цезар Квітковські, професор Петро Бурда – Карловий університет. Було проведено навчання з написання наукових статей у журналах, що входять до системи SCOPUS, WEB of SCIENCE.

     У рамках стажування Роксоляна Зозуляк-Случик взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми та перспективи розвитку європейської освіти» на якій розглядалися проблеми інноваційних методів і технологій в освіті; освіта Європи ХХІ століття; проблеми і перспективи фундаментальної освіти в Європі; внесок соціальної науки в розвиток сучасних соціально-економічних процесів.

***

СТУДЕНТИ ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "СОЦІАЛЬНА ПЕДАГОГІКА" ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗА ЛІКВІДАЦІЮ НАСИЛЬСТВА ЩОДО ЖІНОК

     25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Це найпоширеніше порушення прав людини у світі. У червні 1991 року Центр жіночого глобального лідерства та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини з 20-ти країн світу запропонували щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводити акцію "16 Днів проти гендерного насильства". З того часу понад 1000 організацій та осіб з понад 100 країн щорічно проводять акції в рамках однойменної кампанії, закликаючи до припинення усіх форм насильства проти жінок. З 2000 року цю ініціативу підтримує і Україна.

     В рамках акції та з метою привернення уваги до проблеми студенти педагогічного факультету спеціальності "Соціальна педагогіка" груп СП-42, СП-21, СП-22 підготували та провели патріотичний флеш-моб "Будуймо майбутнє без насильства", а також лекційно-тренінгове заняття "Зупини насильство сьогодні – врятуй майбутнє завтра!". Організатор – асистент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Сабат Наталія Іванівна. Найпоширенішими закликами, які студенти обрали для висловлення своїх побажань, стали наступні: "Подолаємо насильство разом!", "Ми – за майбутнє без насильства", "Моє тіло – моя власність. Я не боюся сказати – НІ!", "Б’є – значить ст. 121, 122, 125, 126 та 127 Кримінального Кодексу України. А ніяка не любов", "Насильству немає виправдання!", "Ми – за дитинство без насильства!".

***

Поїздка в навчально-реабілітаційний центр «Джерело» (м. Львів) студентів другого та третього курсів спеціальності
«Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота»

     Нещодавно студенти 2-го та 3-го курсів спеціальності «Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота» у супроводі доцентів кафедри Людмили Березовської, Оксани Ворощук та Галини Лемко відвідали навчально-реабілітаційний центр «Джерело» (далі Центр). Студентів радо прийняли у Центрі, розповіли про історію його заснування, відділення, окреслили програми за якими працює «Джерело», зокрема, розповіли про програму раннього втручання яка спрямована на опанування особою із неповносправністю необхідних знань та навичок для підтримання суспільної та родинно-побутової діяльності, усвідомлення своїх можливостей та обмежень. Програма «Поведінкова терапія» - покликана сформувати і розвивати в дитини відчуття соціальних взаємин, покращувати її поведінку та вміння дотримуватись загальноприйнятих правил і норм у суспільстві, сприяти розумінню почерговості, розвивати комунікативні навички.

     Програма «Підготовка до навчання у школі» - формує в дитини базові знання, вміння та навички, необхідні для навчання у школі; програма «Працетерапія» - одна із базових програм центру «Джерело», яка сприяє формуванню навичок самообслуговування, користування кухонним приладдям, побутовою технікою. Вона допомагає підвищити рівень самостійності, розвиває функції дрібної моторики. Дітей навчають способам приготування простих страв із дотриманням послідовності та технології.

     Фахівці центру, а це ціла армія кваліфікованих спеціалістів яка складається з лікаря невролога, лікаря психіатра, фізичного терапевта, психотерапевта, логопеда, психолога, соціального педагога допомагають дітям із особливими потребами соціально адаптуватись у суспільстві, досягнути певної соціальної незалежності.
Під час відвідин Центру, студенти побачили кімнати в яких навчаються діти, ознайомилися з діяльністю майстерень для молоді, зокрема, побачили що виготовляють в художній, літературній майстерні, придбали сувенірну продукцію виготовлену дітьми, ознайомилися з діяльністю арт-студій.

     Робота, яка проводиться в Центрі фахівцями є важкою але вкрай необхідною для дітей з обмеженими функціональними можливостями та їх сімей.

     Студенти отримали масу вражень від діяльності Центру, його відділень та програм і зрозуміли, наскільки важливою та необхідною є професія «Соціальний працівник».

***

«Кожні 40 секунд – жахливий кінець …»

     Нещодавно викладачі та студенти кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи провели профілактичний тиждень із запобігання суїцидальної поведінки у молодіжному середовищі.

     Згідно з ВООЗ, майже мільйон осіб щорічно вкорочують собі віку. Тобто, кожні 40 секунд у світі хтось вбиває себе. І хоч як це жахливо, серед підлітків суїцид – третя за частотою причина смерті.

     Кожні сорок шість хвилин в Україні хтось добровільно прощається з життям. На Івано-Франківщині ледь не щодня хтось намагається звести рахунки з життям. Правоохоронці зазначають, що нині кількість самогубців, порівняно з відповідним періодом минулого року, збільшилась на 40 відсотків.

     Саме тому викладачами та студентами кафедри соціальна педагогіка та соціальна робота Педагогічного факультету Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника проводився профілактичний тиждень із запобігання суїцидальної поведінки у молодіжному середовищі. У рамках заходу було проведено бліц-інформування; психодіагностичне дослідження; перегляд тематичного художнього фільму за мотивами роману Джоджо Мойєса «До зустрічі з тобою»; тренінг «Ти – цілий світ» та антиказку (як форму профілактичної роботи зі студентами молодших курсів) тощо.

     Завершити хотілось би словами автора «Найкращого сценарію» (стрічка «Гра в імітацію») Грема Мур: «Будь диваком, будь інакшим!»

     «…Коли мені було 16, я намагався вкоротити собі віку, бо почувався диваком, почувався інакшим, почувався чужим. А тепер я стою тут, в цю мить мені б хотілося звернутися до дівчини, що десь там відчуває себе дивачкою, відчуває, що вона інакша або що вона нікуди не вписується. Це справді так. Слово даю, це так. Так. Лишайся дивачкою, лишайся інакшою. А коли настане твоя черга, і ти стоятимеш на цій сцені, будь ласка, передай ці слова наступній людині…»

***

Відвідини Івано-Франківського навчально-реабілітаційного центру студентами третього курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»

     Днями, студенти третього курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» разом з доцентами кафедри Оксаною Ворощук та Галиною Лемко відвідали Івано-Франківський навчально-реабілітаційний центр. В центрі навчаються діти з особливими потребами.

     На основі ґрунтовного опрацювання теоретичного матеріалу з курсу «Соціально-педагогічна діяльність з дітьми та молоддю з особливими потребами» та виконання низки практичних завдань студенти вміло організували роботу з вихованцями закладу.

     Слід наголосити на тому, що в навчально-реабілітаційному центрі перебувають діти дошкільного та шкільного віку. Студенти працювали з учнями 5-их та 11-их класів. Головним завданням, яке поставили викладачі перед студентами – це організувати роботу так, щоб дітям було весело, цікаво і вони були спроможні, в силу своїх індивідуальних особливостей, виконати поставлені перед ними завдання.

     Урок був розподілений на блоки: привітання, знайомство, розважальна частина, розминка, ігри на дрібну моторику та прощання.

     Для знайомства, студенти використали гру з папером. Кожна дитина відривала стільки конвертиків, скільки хотіла, і пізніше повинна була назвати таку ж саму кількість фактів про себе.

     Щоб зняти емоційну напругу і розслабитися, була проведена вправа "дощ", в ході якої студенти разом з вихованцями закладу тихенько стукали пальчиками по парті, потім плескали в долоньки, далі тупали ніжками, роблячи звуки голоснішими, а потім, навпаки, знижували темп, що символізувало закінчення дощу. Наступна гра "Як чхає слон?" полягала в розвитку вміння слухати. Вихованцям, які сиділи в першому ряді, пропонувалося вимовити слово "ящики", у другому ряді - "хрящики" а третьому - "потягли", коли за вказівкою ведучого всі разом говорили свої слова, виходив дуже гучний і цікавий звук, який нагадував застудженого слона. Ця вправа діткам особливо сподобалась і підняла настрій не лише їм, але й нам, дорослим.

     Всі дітки люблять коли їм дарують подарунки і знають, що не менш приємно дарувати їх самим, роблячи щасливими інших. Тому ми провели з дітьми гру "уявний подарунок", в якій кожен за допомогою жестів показував, що і кому він хоче подарувати, а всі інші відгадували.

     Учні реабілітаційного центру знають, що вони особливі... ми хотіли показати їм, що вони відрязняються від інших не лише обмеженими можливостями. Для цього запропонували їм з паперу зробити фігурку людини (себе) і розповісти, якою силою володіє цей супергерой. Діти фантазували і пізніше ми, разом з дітьми склали казку, в якій герої, за допомою своїх суперсил, здолали ворога на ім’я Невпевненість.

     Після цього, робили вправи слухняних пальчиків, а саме показували як виглядають звірята, як сходить сонечко, як розцвітають квіти на дрібну моторику.

     Під кінець уроку провели ігрову вправу "море галілей" і побачили наскільки діти уважні, а також зробили фотосесію, в якій кожен мав можливість обрати реквізити (пірата, принцеси,..).

     Приємно вразило те, що діти дуже товариські, вони не сперечалися, ділилися одні з одними, у всьому допомагали і підтримували одне одного якщо щось не вдавалося з першого разу.

     Тому, немає різниці чи є у людини особливі потреби, чи вона чимось відрізняється від інших, головне радіти кожній миті житя, мріяти і знати, що ти комусь потрібен. 

     Мрійте, будьте чуйними і милосердними та не втомлюйтеся робити добрі справи.

***

Стежками Великого Каменяра

     З метою вшанування пам’яті видатного українського письменника, публіциста, перекладача, поета, ученого, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка, популяризації його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, а також з нагоди відзначення у 2016 році пам’ятних дат-160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня його смерті, для студентів І та ІІІ курсів спеціальності «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» цими днями була проведена мандрівка «Стежками Великого Каменяра». Організатори заходу – викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Педагогічного факультету Лемко Г.І., Ворощук О.Д., Протас О.Л., Мисак Б.П.
Учасники заходу відвідали Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі», зокрема: музей-садибу І.Франка, меморіальний музей Івана Франка, будинок літератора, скульптурну композицію «Іван Франко і світова література», художньо-меморіальний комплекс «Стежка Івана Франка».

     У музеї Івана Франка оглянули архівні документи, рукописи, світлини, речові пам’ятки, пов’язані із життям та діяльністю славетного сина українського народу, матеріали, що стосуються його літературно-наукової, політичної і громадської діяльності, ювілейних святкувань і похорону, виставку багатогранного і різножанрового творчого доробку Каменяра, видань творів різних років і видавництв.

     Відвідавши музей-садибу І. Франка, який розміщений на місці хати, де народився та жив Каменяр, учасники заходу мали змогу побачити хату, шпихлір (зерносховище), кузню, шопу (будівля для зберігання різноманітного реманенту).

     Мали змогу також оглянути і пасіку на території садиби, де оригінальні вулики зроблені із видовбаних всередині колод та вкриті соломою.

     Найромантичніше місце під час екскурсії у Нагуєвичах ‑ це художньо-меморіальний комплекс «Стежка Івана Франка», створений у 1981 та відновлений у 2006 році до 150 річниці від дня народження Каменяра.

     «Стежка» починається від старого дуба, де колись любив спочивати у його затінку письменник. Йдучи лісовою алеєю, мали змогу зустрітись з дерев'яними скульптурами персонажів творів письменника, а саме: Мойсеєм, Прометеєм, Захаром Беркутом, Каменярем, Дзвоном й багатьма іншими. Стежкою дійшли і до «Галявини казок» з дерев'яними скульптурами героїв казок Івана Франка, та до каплички Різдва Богородиці та урочища «Ярина» - мальовничого куточка, де часто відпочивав та писав свої твори Іван Франко.

     На лісовій галявині проводився літературний конкурс серед студентів, під час якого вони зачитали рядки напам’ять з найбільш визначних творів поета.

     Таким чином, учасники мандрівки змогли не тільки більш детально дізнатися про життєвий і творчий шлях Івана Франка, проявити мистецтво декламації під час читання уривків його творів, а й відчути велич Каменяра, міцність його духу, безмежну відданість Україні під час перебування в місцях, безпосередньо пов’язаних із його життям і творчістю.

***

В ПЕНСІЙНОМУ ФОНДІ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ПРОВЕЛИ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

     В управлінні Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську був проведений «День відкритих дверей» для студентів IV курсу за спеціальністю «соціальна робота» кафедри «Соціальної педагогіки та соціальної роботи» Педагогічного факультету, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Організатор заходу-кандидат педагогічних наук, доцент кафедри, викладач предмету «пенсійна справа» Мисак Б. П.

     Розглядалися питання особливості роботи управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську в сучасних умовах. Зокрема, запровадження нових технологій в оформленні пенсій, переваги та спрощення процедури надання послуг громадянам, підвищення якості та зменшення часу обслуговування, перехід до електронної пенсійної справи і поступова відмова від паперових архівів.

     Начальник відділу обслуговування громадян, Кучірка Світлана Миколаївна, ознайомила студентів з порядком прийому документів для призначення і перерахунку пенсій.

    А також, начальник управління пенсійного фонду м. Івано-Франківська, Козло О.М., ознайомила молодих людей з тим, що представляє собою Пенсійний фонд, яка його структура, основні функції і завдання, та провела “екскурсію” відділами управління.


Відзначення 73-ї річниці вигнання нацистів з України

28 жовтня студенти групи СР-10 у рамках відзначення 73-ї річниці вигнання нацистів з України провели тематичний семінар, на якому розглянуто такі ключові питання: про доречність вживання терміна «вигнання нацистських окупантів із України» замість сполучення «визволення України від фашистських загарбників»; необхідність відмови від використання сталінського пропагандистського терміну «Велика Вітчизняна війна» та заміни його історично коректним – «Друга світова війна»; спростування історичних міфів, пов’язаних з вигнанням нацистських окупантів із України.

Біля могили невідомого солдата студенти хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих, які боролися проти поневолювачів.

28 жовтня студенти групи СР-10 у рамках відзначення 73-ї річниці вигнання нацистів з України провели тематичний семінар, на якому розглянуто такі ключові питання: про доречність вживання терміна «вигнання нацистських окупантів із України» замість сполучення «визволення України від фашистських загарбників»; необхідність відмови від використання сталінського пропагандистського терміну «Велика Вітчизняна війна» та заміни його історично коректним – «Друга світова війна»; спростування історичних міфів, пов’язаних з вигнанням нацистських окупантів із України.

Біля могили невідомого солдата студенти хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих, які боролися проти поневолювачів.

Профорієнтація-погляд у майбутнє своєї професії

28 листопада 2017 року в м. Снятин в районному Будинку культури відбувся ярмарок професій, на якому були учні старших класів шкіл району.

З вітальним словом та цікавою інформацією свято розпочав кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Педагогічного факультету ДВНЗ Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Мисак Богдан Павлович.

Було проінформовано учнів про правила вступу до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, надано відповіді майбутнім абітурієнтам, які бажають вчитися з професії соціального педагога та соціального працівника, або на інших спеціальностях, а також було роздано інформаційні буклети.

«До вибору професії необхідно віднестись дуже відповідально, адже саме зараз Ви, абітурієнти, вибираєте свій майбутній фах і в цьому Вам допоможе один із найпрестижніших державних вищих навчальних закладів України-це Прикарпатський  національний університет імені Василя Стефаника»-підкреслив Мисак Б.П.

Доцент кафедри Мисак Б.П. запросив старшокласників на заняття у школі майбутнього соціального педагога та соціального працівника, на яких майбутні абітурієнти зможуть отримати детальнішу інформацію про підготовку фахівців за освітніми програмами «Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота».

В кінці виступу було акцентовано, що  Прикарпатський  національний університет імені Василя Стефаника, в тому числі Педагогічний факультет, кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи та ін. будуть раді бачити в новому навчальному році студентами-земляків великого письменника Василя Стефаника даного закладу.