ua en
Філософський факультет

Ласкаво просимо на сайт структурного підрозділу університету!

Вітаємо філософський факультет з призерами на Всеукраїнській олімпіаді

15-17 квітня на базі філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка у місті Київ відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з філософії та релігієзнавства. Участь в олімпіаді взяли 39 представників класичних та педагогічних університетів різних міст України, що навчаються за напрямом підготовки «Філософія (релігієзнавство)».

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника на олімпіаді представили студенти філософського факультету: Абрамець Ігор Іванович (студент ІІІ курсу, напрям підготовки «філософія), Сагановська Тетяна Петрівна (студентка V курсу, напрям підготовки «філософія»), Матвійчук Тарас Вікторович (студент V курсу, напрям підготовки «релігієзнавство»). Супроводжував на олімпіаду та консультував студентів кандидат філософських наук, асистент кафедри філософії та соціології Степан Володимирович Возняк.

За результатами олімпіади студенти Сагановська Тетяна Петрівна та Матвійчук Тарас Вікторович зайняли ІІІ місце на олімпіаді і були нагороджені дипломами та книгами провідних українських філософів.

                                       

                           

Олімпіада передбачала два етапи, а саме: виконання тестових завдань з релігієзнавства та участь у роботі круглого столу на тему «Стратегії сучасного філософування в Україні: виклики та перспективи», за результатами яких були визначені переможці. Також у якості додаткових культурно-виховних заходів для студентів були проведені екскурсії музеями університету. Один із членів журі олімпіади, професор, доктор філософських наук, завідувач кафедри філософії та соціології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Вікторія Костянтинівна Ларіонова відмітила високий рівень організації та проведення олімпіади, висловивши подяку організаторам із цього приводу.

======================================================================]

Вітаємо студентку філософського факультету Ірину Айвенко з призовим місцем на Всеукраїнській олімппіаді з «культурології»

У Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут» на базі факультету соціології і права вже учетверте відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада з дисципліни «Культурологія». Програма олімпіади складалася не лише з обов'язкових двох етапів, за результатами яких визначалися переможці, але й включала в себе додаткові культурно-виховні заходи.

З огляду на доволі широку географію цьогорічної олімпіади, а участь у ній взяли 42 представники 22 вищих навчальних закладів із 14 міст з 13 областей України, для гостей столиці було організовано екскурсію історичним центром Києва. Програму Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Культурологія» також доповнила інтелектуальна гра.

За рішенням журі переможні місця посіли:

- третє місце – Айвенко Ірина Олександрівна (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника) та Покидько Антон Вікторович (Херсонський державний університет);

- друге місце – Бондар Катерина Сергіївна (Вінницький державний педагогічний університет імені М.М. Коцюбинського) та Олєйнікова Анастасія Андріївна (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»);

- перше місце – Живоглядова Дарина Юріївна (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).

Вітаємо студентку ІІІ курсу, спеціальності «філософія» філософського факультету нашого університету Ірину Айвенко та її наукового консультанта кандидата педігогічних наук, доцента кафедри релігієзнавства, теології і культурології Любов Зеліско з черговим науковими досягненнями. 

=============================================================================

Вітаємо студентку філософського факультету з перемогою у конкурсі студентських наукових робіт.

Студентка II курсу спеціальності «Психологія» філософського факультету Мар'яна Фесюк стала призером II етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі науки.

В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини нещодавно проходив II етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі науки "Педагогіка". На конкурсі Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника представляла студентка другого курсу філософського факультету напряму підготовки «Психологія» Мар'яна Фесюк (науковий керівник - доцент кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика І.В. Єгорова).

За результатами II етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі науки "Педагогіка" студентка нашого університету Мар'яна Фесюк стала призером та була нагороджена Дипломом третього ступеня.

===============================================================================

ПОЛОЖЕННЯ
про організацію та проведення
Фестивалю психологів Прикарпаття
«Я – майбутній психолог»

І. Загальні положення.

1.1.    Фестиваль психологів Прикарпаття (далі - Фестиваль) – це відкритий просвітницький, профорієнтаційний захід, який проводиться щорічно з метою ознайомлення учнів загальноосвітніх шкіл зі здобутками психологічної науки і практики, популяризації діяльності практичних психологів, виявлення обдарованих дітей і проведення профорієнтаційної роботи з ними.
1.2. Завдання Фестивалю:
-проведення профорієнтаційної роботи з обдарованими учнями загальноосвітніх шкіл.
-розширення зв’язків між вищими навчальними та загальноосвітніми закладами
-популяризація психологічних знань
-ознайомлення з професійною діяльністю практичного психолога
-ознайомлення з інноваційними методами та формами роботи практичного психолога у закладах освіти
-сприяння підвищенню ефективності діяльності працівників психологічної служби системи освіти
1.3. Організаторами Фестивалю є психологічні кафедри філософського факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
 
ІІ. Порядок проведення Фестивалю.
2.1. Фестиваль проводиться щорічно у квітні на базі філософського факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57 (5-й поверх).
2.2. Підготовчу роботу з організації та проведення Фестивалю здійснює організаційний комітет, затверджений протоколом засідання кафедри соціальної психології філософського факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
2.3. До участі у Фестивалі запрошуються учні 10-х – 11-х класів загальноосвітніх шкіл м. Івано-Франківськ та Івано-Франківської області, психологи шкіл, практикуючі соціальні психологи, студенти та викладачі філософського факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
2.4. Фестиваль проводиться у 3 етапи:
1-й етап – підготовка і написання учнями ессе (міні-доповідей) за наступною тематикою:

«Професія мого майбутнього»
«Дружба і кохання – подарунок долі»
«Самостійність – ознака дорослості»
«Цінності, які допомагають нам жити»
«Впевненість у собі – шлях до успіху»
«Спілкуючись, пізнаємо світ і себе»
«Справедливість світу: міф чи реальність?»

2-й етап – відбір кращих учнівських робіт; підготовка і надсилання списків переможців до оргкомітету Фестивалю для участі у 3-му етапі Фестивалю.

3-й етап – конкурс робіт переможців, який відбувається у трьох секціях:
перша секція – «Психологічні проблеми спілкування і взаємодії між людьми»
друга секція – «Особистість в системі соціальних стосунків»
третя секція – «Самовдосконалення як умова гармонійного життя».

2.5. В рамках Фестивалю проводяться:
- конкурс учнівських робіт
- майстер-класи викладачів-психологів і практикуючих психологів
- творчі зустрічі з обдарованими студентами-психологами.

ІІІ. Умови проведення Фестивалю.
3.1. Перший етап Фестивалю проводиться протягом листопада поточного навчального року в загальноосвітніх школах Івано-Франківської області. Кураторами цього етапу є дирекція та працівники психологічних служб шкіл.

Вимоги до учнівських робіт:
-    учнівські роботи повинні відповідати запропонованій тематиці
-    обсяг роботи – від 3 до 5 сторінок друкованого тексту (формат А4, міжрядковий інтервал – 1,5; поля: верхнє, нижнє та праве – 1 см, ліве – 3 см; шрифт Times New Roman; розмір шрифту - 14)
-    мова виконання роботи – українська.

3.2. На другому етапі Фестивалю працівники психологічної служби школи проводять відбір кращих учнівських робіт та до 15 грудня поточного року направляють їх разом із списками учнів в оргкомітет Фестивалю (електронна адреса оргкомітету – ksp@pu.if.ua). Контактний телефон оргкомітету – (0342)59-61-49.
Кількість учасників Фестивалю з однієї школи необмежена.

Критерії оцінювання учнівських робіт:
-    зміст роботи повинен відповідати вибраній учнем темі
-    творчий характер роботи (вміння учня мислити нестандартно, гнучко)
-    віддзеркалення в роботі як самостійних міркувань учня, так і узагальнених положень психологічної науки.

3.3. Третій етап Фестивалю проводиться 25 квітня у Державному вищому навчальному закладі «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (філософський факультет).
    Учнівські роботи розподіляються по трьох тематичних секціях і заслуховуються відповідними комісіями, до складу яких входять кваліфіковані викладачі-психологи (доктори і кандидати наук).
    Усні виступи учнів можуть супроводжуватись презентаціями (вибір форми презентації - довільний).
    Всі учасники Фестивалю отримують Сертифікати участі у Фестивалі, а  найкращі роботи учасників тематичних секцій виставляються на офіційний сайт кафедри соціальної психології Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Критерії оцінювання учнівських робіт:
-    пошукові (дослідницькі) вміння учня (вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, висувати гіпотези та обґрунтовувати їх; вміння самостійно знаходити інформацію та генерувати ідеї);
-    комунікативні вміння (вміння логічно і послідовно висловлювати свої думки, доносити інформацію до слухача, зацікавлювати інформацією; загальна культура мовлення);
-    презентаційні вміння і навички (вміння впевнено тримати себе під час виступу, артистичні вміння, навички монологічного мовлення, вміння використовувати різні наочні засоби під час мовлення).

ІУ. Програма проведення 3-го етапу Фестивалю.
4.1. Третій етап Фестивалю відбувається протягом одного дня і включає в себе:
- заїзд та реєстрацію учасників Фестивалю;
- коротке пленарне засідання із привітанням учасників Фестивалю;
- робота тематичних секцій Фестивалю (виступи учнів);
- обідня перерва;
- оголошення переможців тематичних секцій та вручення Сертифікатів участі у Фестивалі;
- майстер-класи та творчі зустрічі з обдарованими студентами-психологами;
- підсумки та закриття Фестивалю.

Олімпіада 2011-2012

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення студентської олімпіади 2011-2012 навчального року» від 07.12.2011 року №520 та відповідно до положення про Всеукраїнську студентську олімпіаду, з метою подальшого підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців, пошуку обдарованої студентської молоді та створення умов для їх творчого зростання на філософському факультеті було створено оргкомітет за напрямами Філософія, Релігієзнавство, Психологія та навчальної дисципліни Культурологія.

Оргкомітет із напряму Філософія спеціальність «Філософія» визначено у складі: Ларіонова В.К. (голова), Возняк С.М., Голянич М.Ю., Будз В.П. Оргкомітет із напряму Філософія спеціальність «Релігієзнавство» визначено у складі: Кияк С.Р. (голова), Возняк О.Т., Фіглевський М.К.Оргкомітет із напряму Психологія спеціальність «Психологія» визначено у складі: Ліщинська О.А. (голова), Карпенко З.С., Москалець В.П.Оргкомітет із навчальної дисципліни ”Культурологія” визначено у складі: Зеліско Л.І. (голова), Яковишин В.М., Борисевич Л.В., Соловей А.М.

Конкурс наукових робіт 2011-2012

На виконання наказу МОН України від 13.10.2011 року №1187 та наказу ректора від 17.10.2011 року № 422 та з метою пошуку обдарованої студентської молоді та створення умов для її наукового і творчого зростання, активізації науково-дослідної роботи студентів в інститутах і на факультетах університету деканат філософського факультету пропонує затвердити склад журі першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2011 – 2012 н.р. в такому складі:Філософські науки (напрям філософія): Ларіонова В.К. (голова), Будз В.П., Надурак В.В.Напрям релігієзнавство: Кияк С.Р. (голова), Ковцуняк С.І., Фіглевський М.К.Психологічні науки (напрям педагогічна та вікова психологія): Мицько В.М. (голова), Сидорик Ю.Р., Дмитерко-Карабин Х.М.