ua en
Факультет філології

Ласкаво просимо на сайт структурного підрозділу університету!

 

 

Факультет філології Прикарпатського національного

 університету імені Василя Стефаника

 

Факультет філології - один із найстаріших факультетів Прикарпатського національ­ного університету імені Василя Стефаника. У 2015 році Факультет відсвяткував своє 75-річчя, підготувавши за цей період понад 15 тисяч висококваліфікованих фахівців-філологів. Серед випускників факультету є чимало науковців – докторів та кандидатів наук, державних та політичних діячів, журналістів, письменників тощо. В Інституті успішно функціонують спеціалізовані ради із захисту кандидатських дисертацій з української мови та української літератури, на засіданнях яких захистили свої дисертації понад 100 осіб. На кафедрах української мови, української літератури, загального та порівняльного мовознавства, світової літератури працюють аспірантури, на кафедрі української мови та кафедрі української літератури відкриті докторантури.

     Факультет філології готує спеціалістів та магістрів філології за спеціальностями "українська мова та література", "російська мова та література, зарубіжна літератури", "польська мова та література", "чеська мова та література", а також "журналістика". Розбудова незалежної, самостійної України неможлива без висококваліфікованих фахівців у різних галузях суспільного життя. Вносять свій посильний вклад у підвалини держави і випуск­ники Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, адже саме вони передовсім є провідниками й пропагандистами національної ідеї, саме вони своїм запальним словом повинні надихати як своїх учнів, так і доросле населення на виконання важливих політичних та економічних завдань.Студенти Інституту філології покладають квіти до пам'ятника Василя Сефаника

     Навчальний процес на Факультеті філології забезпечують кафедри української мови (завідувач - доктор філологічних наук, професор Ґрещук Василь Васильович), української літератури (завідувач - доктор філологічних наук, професор Хороб Степан Іванович), загального та германського мовознавства (завідувач - доктор філологічних наук, професор, академік АПН України Кононенко Віталій Іванович), світової літератури і порівняльного літературознавства (завідувач - доктор філологічних наук, професор Козлик Ігор Володимирович), слов'янських мов (завідувач - доктор філологічних наук, професор Лесюк Микола Петрович).

   Викладачі фахових кафедр досліджують різні теми в галузі української та іноземної філології, актуальні проблеми мовознавства та літературознавства. На кафедрі української мови Йде засідання вченої ради Інституту філологіїдосліджуються словотвірна система української мови, внутрішня структура слова, мова творів українських письменників, українські діалекти тощо. Кафедра української літератури досліджує різноманітні аспекти літературного процесу в Україні, кафедра світової літератури вивчає творчість зарубіжних письменників та їх зв’язки з українською літературою, на кафедрі слов’янських мов та на кафедрі загального та германського мовознавства розробляється тема міжслов’янських мовних паралелей.

    Факультет філології підтримує зв’язки з багатьма навчальними закладами та науковими установами інших країн. Зокрема, укладені угоди про співпрацю з Варшавським, Ягеллонським, Ґданським, Жешовським університетами, університетом імені кардинала С. Вишинського у Варшаві, університетом у Ґожові Великопольсь­кому, Вищою професійною школою в Ціханові (Польща), співпрацює з багатьма іншими університетами. Викладачі філологічних кафедр беруть участь у різноманітних міжнародних наукових конференціях та конгресах у Польщі, Чехії, Німеччині, Австрії, Росії. Почесними докторами Інституту філології є іноземні академіки НАН України Леонід Рудницький (США), Стефан Козак (Польща), а також Герої України, поети і громадські діячі Дмитро Павличко та Іван Драч.

завантажити у форматі *.pdf

переглянути презентацію

Офіційний канал Інституту філології на youtube