ua en
Музей "Освіта Прикарпаття"

Ласкаво просимо на сайт структурного підрозділу університету!

Музей «Освіта Прикарпаття»

У 1980 році в Івано-Франківському державному педагогічному інституті було створено Музей «Освіта Прикарпаття», один з перших музеїв такого профілю в Україні. Ідея його створення належала тодішньому ректорові інституту професорові Олександру Устенку та доцентові кафедри історії УРСР Ярославу Мельничуку. Значну роботу в організації музею та налагодженні його діяльності здійснили доцент Ярослав Мельничук та перший директор музею, нині заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук, доцент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Богдан Гаврилів. Багато для організації роботи музею зробив кандидат педагогічних наук, доцент Іван Прус. Активну участь у створенні музею взяли викладачі та студенти інституту, вчителі шкіл області, офіруючи цінні експонати, матеріали з історії освіти на Прикарпатті. Тематико-експозиційний план був складений при активній участі працівників Івано-Франківського краєзнавчого музею. Постійну допомогу в оформленні інтер’єру музею та його експозиції постійно надає Інститут мистецтв, особливо викладачі та студенти його художнього відділення.

За час існування музею в ньому побувало понад 120 тис. відвідувачів, проведено майже 10 тис. екскурсій, організовано близько сотні тематичних виставок. Музей надає допомогу у створенні громадських і шкільних музеїв, консультує викладачів університету, вчителів, студентів та учнів з питань становлення освіти на Прикарпатті, веде широку пошукову, науково-дослідницьку та популяризаторську діяльність. На його базі ведуть наукову роботу викладачі та студенти Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та інших навчальних закладів області. Тематичні та ювілейні виставки, що регулярно тут влаштовуються, постійно привертають увагу відвідувачів.  У 1983 році Постановою Колегії Міністерства культури УРСР музею присвоєно звання «народний». Він входить в туристичний маршрут «Музейне коло Прикарпаття»“, активно співпрацю з Педагогічним музеєм України НАПН України.

Експозиція Музею складається з двох розділів:

- Освіта на Прикарпатті з часів Київської Русі до сьогодення.

- Історія становлення та розвитку Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Розділи у свою чергу поділяються на підрозділи, що розкривають історію шкільництва та освіти на території нашої області на різних етапах історичного розвитку краю.

На експозиційній площі Музею розміщено понад тисячу експонатів. Значна частина їх є оригінальними, а деякі – унікальними. У фондах зберігаються сотні документів, фотографій, книг та інших пам’яток історії розвитку освіти на Прикарпатті. Тільки основний фонд музею налічує близько трьох тисяч експонатів.

В Музеї постійно демонструються тематичні та ювілейні виставки, присвячені визначним датам у житті нашого краю та відомим педагогам, проводяться наукові конференції, семінари, зустрічі з ветеранами педагогічної праці, учителями.

До послуг відвідувачів є бібліотека музею, де зібрані унікальна шкільна документація, підручники, педагогічна та методична література ХIХ-ХХ ст..

 

Запрошуємо відвідати Народний музей «Освіта Прикарпаття».

Наша адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи, 10. Педагогічний інститут Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Музей «Освіта Прикарпаття».                                                             

Працює з 8.15 до 18.00. Вихідні – субота, неділя. 

Тел. 50-56-62, моб. 0958312555.