ua en
Музей "Осв╕та Прикарпаття"

Ласкаво просимо на сайт структурного п╕дрозд╕лу ун╕верситету!

Музей «Освта Прикарпаття»

У 1980 роц╕ в ╤вано-Франк╕вському державному педагог╕чному ╕нститут╕ було створено Музей «Осв╕та Прикарпаття», один з перших музе╖в такого проф╕лю в Укра╖н╕. ╤дея його створення належала тод╕шньому ректоров╕ ╕нституту професоров╕ Олександру Устенку та доцентов╕ кафедри ╕стор╕╖ УРСР Ярославу Мельничуку. Значну роботу в орган╕зац╕╖ музею та налагодженн╕ його д╕яльност╕ зд╕йснили доцент Ярослав Мельничук та перший директор музею, нин╕ заслужений прац╕вник культури Укра╖ни, кандидат ╕сторичних наук, доцент Прикарпатського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. Стефаника Богдан Гаврил╕в. Багато для орган╕зац╕╖ роботи музею зробив кандидат педагог╕чних наук, доцент ╤ван Прус. Активну участь у створенн╕ музею взяли викладач╕ та студенти ╕нституту, вчител╕ шк╕л област╕, оф╕руючи ц╕нн╕ експонати, матер╕али з ╕стор╕╖ осв╕ти на Прикарпатт╕. Тематико-експозиц╕йний план був складений при активн╕й участ╕ прац╕вник╕в ╤вано-Франк╕вського кра╓знавчого музею. Пост╕йну допомогу в оформленн╕ ╕нтер’╓ру музею та його експозиц╕╖ пост╕йно нада╓ ╤нститут мистецтв, особливо викладач╕ та студенти його художнього в╕дд╕лення.

За час ╕снування музею в ньому побувало понад 120 тис. в╕дв╕дувач╕в, проведено майже 10 тис. екскурс╕й, орган╕зовано близько сотн╕ тематичних виставок. Музей нада╓ допомогу у створенн╕ громадських ╕ шк╕льних музе╖в, консульту╓ викладач╕в ун╕верситету, вчител╕в, студент╕в та учн╕в з питань становлення осв╕ти на Прикарпатт╕, веде широку пошукову, науково-досл╕дницьку та популяризаторську д╕яльн╕сть. На його баз╕ ведуть наукову роботу викладач╕ та студенти Прикарпатського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. Стефаника та ╕нших навчальних заклад╕в област╕. Тематичн╕ та юв╕лейн╕ виставки, що регулярно тут влаштовуються, пост╕йно привертають увагу в╕дв╕дувач╕в.  У 1983 роц╕ Постановою Колег╕╖ М╕н╕стерства культури УРСР музею присво╓но звання «народний». В╕н входить в туристичний маршрут «Музейне коло Прикарпаття»“, активно сп╕впрацю з Педагог╕чним музе╓м Укра╖ни НАПН Укра╖ни.

Експозиц╕я Музею склада╓ться з двох розд╕л╕в:

- Осв╕та на Прикарпатт╕ з час╕в Ки╖всько╖ Рус╕ до сьогодення.

- ╤стор╕я становлення та розвитку Прикарпатського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. Стефаника.

Розд╕ли у свою чергу под╕ляються на п╕дрозд╕ли, що розкривають ╕стор╕ю шк╕льництва та осв╕ти на територ╕╖ нашо╖ област╕ на р╕зних етапах ╕сторичного розвитку краю.

На експозиц╕йн╕й площ╕ Музею розм╕щено понад тисячу експонат╕в. Значна частина ╖х ╓ ориг╕нальними, а деяк╕ – ун╕кальними. У фондах збер╕гаються сотн╕ документ╕в, фотограф╕й, книг та ╕нших пам’яток ╕стор╕╖ розвитку осв╕ти на Прикарпатт╕. Т╕льки основний фонд музею нал╕чу╓ близько трьох тисяч експонат╕в.

В Музе╖ пост╕йно демонструються тематичн╕ та юв╕лейн╕ виставки, присвячен╕ визначним датам у житт╕ нашого краю та в╕домим педагогам, проводяться науков╕ конференц╕╖, сем╕нари, зустр╕ч╕ з ветеранами педагог╕чно╖ прац╕, учителями.

До послуг в╕дв╕дувач╕в ╓ б╕бл╕отека музею, де з╕бран╕ ун╕кальна шк╕льна документац╕я, п╕дручники, педагог╕чна та методична л╕тература Х1Х-ХХ ст..

 

Запрошу╓мо в╕дв╕дати Народний музей «Осв╕та Прикарпаття».

Наша адреса: м. ╤вано-Франк╕вськ, вул. Гетьмана Мазепи, 10. Педагог╕чний ╕нститут Прикарпатського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Василя Стефаника. Музей «Осв╕та Прикарпаття».                                                             

Працю╓ з 8.15 до 18.00. Вих╕дн╕ – субота, нед╕ля. 

Тел. 50-56-62, моб. 0958312555.