ua en
Кафедра журнал╕стики

Ласкаво просимо на сайт структурного п╕дрозд╕лу ун╕верситету!

          ЛАСКАВО ПРОСИМО НА СТОР╤НКУ КАФЕДРИ     

П╕дготовка за спец╕альн╕стю «Журнал╕стика» зд╕йсню╓ться з 2014 року. Кафедра як окремий структурний п╕дрозд╕л в╕дкрита у 2014 роц╕.

При кафедр╕ д╕╓ первинна орган╕зац╕я НСЖУ, створена  у Прикарпатському нац╕ональному ун╕верситет╕ ╕мен╕ Василя Стефаника.

Кафедра веде власний сайт , де студенти спец╕альност╕ «Журнал╕стика» мають можлив╕сть друкуватися, популяризу╓ свою д╕яльн╕сть у соцмережах.

Сп╕впраця кафедри з загальноосв╕тн╕ми школами, коледжами в╕дбува╓ться через  школу журнал╕стики НСЖУ.

За досить короткий терм╕н вдалося досягти значних результат╕в: усп╕шно працю╓ «Лаборатор╕я журнал╕стсько╖ майстерност╕» в межах роботи яко╖ працю╓ Школа журнал╕стики, в╕дд╕лення Мало╖ академ╕╖ наук, активно ведеться робота щодо техн╕чного забезпечення та функц╕онування науково-навчальних лаборатор╕й. Нов╕ знання, емоц╕╖, враження ╕ добротворч╕ спонуки системно приносять студентам знаков╕ постат╕, гост╕ кафедри: ╤гор Померанцев, ╢гор Собол╓в, Андр╕й Куликов, Роман Скрип╕н, Отар Довженко,╤гор Билинський, в╕дом╕ заслужен╕ журнал╕сти Прикарпаття. Лекц╕йний виклад головних фахових дисципл╕н зд╕йсню╓ться в мультимед╕йному вар╕ант╕.

Кафедра п╕дтриму╓ зв'язок з рег╕ональними ЗМ╤, студенти на основ╕ укладених договор╕в проходять практику у друкованих та в ╤нтернет-видань, на рад╕о та телебаченн╕, у прес-службах та видавництвах област╕. Кер╕вниками практики  видано  «Програму практично╖ п╕дготовки студент╕в напряму п╕дготовки 6.030301 «Журнал╕стика» (2014).

За час навчання студенти проходять ряд практик:

на першову курс╕- газетно-журнальна практика;

на другому курс╕ - рад╕о- навчальна практика;

на третьому курс╕ - телев╕з╕йна пракатика; 

на четвертому курс╕ - перед дипломна практика;

Кр╕м цього, студенти на волонтерських основах працюють в м╕сцевих ЗМ╤: на ОТДРК "Карпати", ТРК "Вежа","3 студ╕я", газетах "Репортер","Галичина", "Вперед", на рад╕остуд╕ях: "Дзвони" ╕ "Зах╕дний полюс" та ╕нших ЗМ╤ област╕.

Науковц╕ кафедри вивчають дотримання профес╕йних стандарт╕в у мед╕а, ц╕кавляться ╕нформац╕йною пол╕тикою та безпекою, ╤нтернет-журнал╕стикою, фотожурнал╕стикою, концептами сучасно╖ публ╕цистики, комун╕кац╕йними технолог╕ями, проблематикою мас-мед╕а, розвитком тележурнал╕стики, журнал╕стського розсл╕дування, крос-мед╕а, соц╕окомун╕кативними моделями на рег╕ональному телебаченн╕ та ╕н.При кафедр╕ створена б╕бл╕отека для студент╕в, яка м╕стить найнов╕шу фахову л╕тературу.

Науковц╕ кафедри беруть участь в укра╖нських та м╕жнародних наукових конференц╕ях, у сем╕нарах та трен╕нгах для ЗМ╤, друкуються у наукових виданнях, по╓днують викладацьку д╕яльн╕сть з прикладною журнал╕стикою, ╓ лауреатами ряду укра╖нських та обласних нагород у журнал╕стиц╕. Студенти беруть участь у студентських конференц╕ях та ол╕мп╕адах.

При кафедр╕ створена б╕бл╕отека для студент╕в, яка м╕стить найнов╕шу фахову л╕тературу. 

Основн╕ навчальн╕ курси кафедри:

 Вступ до журнал╕стики, Основи журнал╕стсько╖ майстерност╕,Теор╕я твору ╕ тексту, Теор╕я масово╖ комун╕кац╕╖, ╤стор╕я укра╖нсько╖ журнал╕стики Жанри журнал╕стики,  Теор╕я журнал╕стики, Комун╕кац╕йн╕ технолог╕╖, Мова ЗМ╤, Рад╕овиробництво, Фотожурнал╕стика, Соц╕ально-пол╕тичн╕ студ╕╖,Газетно-журнальне виробництво, Соц╕олог╕я ╕ журнал╕стика, Журнал╕стська етика, Мед╕а – право  тощо.