ua en
Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації

Ласкаво просимо на сайт структурного підрозділу університету!

Кафедра образотворчого мистецтва та реставрації імені Михайла Фіголя Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника є важливим осередком підготовки кваліфікованих фахівців – бакалаврів, спеціалістів та магістрів образотворчого мистецтва.

    За 30 років свого існування кафедра творчо розвивалась й активно відбувалось її становлення. Створення такого мистецького, навчального і наукового підрозділу на Прикарпатті пов’язувалось із необхідністю підготовки кваліфікованих вчителів малювання та креслення. Основу викладацького колективу становили тодішні випускники Львівських, Київських творчих навчальних закладів, а засновником і першим її завідувачем був професор Михайло Павлович Фіголь – відомий художник, мистецтвознавець і педагог. З 2005 року кафедра образотворчого мистецтва носить його ім’я.
    Своєю щоденною клопіткою працею колектив кафедри робить певний внесок у становлення та розвиток мистецької освіти, який щорічно вимірюється новими фундаментальними науковими монографіями і статтями, доповідями на міжнародних, всеукраїнських та регіональних конференціях, творчими виставками, підготовленими і захищеними дисертаціями. Науковці кафедри сприяли відкриттю нових спецкурсів (малярство, графіка, іконопис, скульптура), постійно дбають про утвердження цінностей сучасного мистецтва, його творчих демократичних засад.
   Сьогодні кафедра образотворчого мистецтва та реставрації імені Михайла Фіголя – один із потужних науково-мистецьких підрозділів Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. В її розпорядженні сучасні аудиторії, мультимедійні класи, творчі майстерні, музеї. Та найбільшим нашим скарбом є колектив кафедри – викладачі та науковці, котрі віддають свої сили, час і здоров’я на вівтар університету. Здобутки кафедри образотворчого мистецтва та реставрації імені Михайла Фіголя в навчально-виховному процесі й науковому пошуку – це, насамперед, результат творчої та самовідданої праці доцентів, кандидатів мистецтвознавства, старших викладачів, асистентів, які зберігають вірність традиціям, що склались, і принесли їй визнання не лише в Україні, а й за кордоном. 

Бойчук Богдан Васильович
професор, завідувач кафедри образотворчого мистецтва та реставрації імені Михайла Фіголя