ua en
Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації

Ласкаво просимо на сайт структурного підрозділу університету!

Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника є важливим осередком підготовки кваліфікованих фахівців – бакалаврів, спеціалістів та магістрів образотворчого мистецтва.

    За 30 років свого існування кафедра творчо розвивалась й активно відбувалось її становлення. Створення такого мистецького, навчального і наукового підрозділу на Прикарпатті пов’язувалось із необхідністю підготовки кваліфікованих вчителів малювання та креслення. Основу викладацького колективу становили тодішні випускники Львівських, Київських творчих навчальних закладів, а засновником і першим її завідувачем був професор Михайло Павлович Фіголь – відомий художник, мистецтвознавець і педагог. З 2005 року кафедра образотворчого мистецтва носить його ім’я.
    Своєю щоденною клопіткою працею колектив кафедри робить певний внесок у становлення та розвиток мистецької освіти, який щорічно вимірюється новими фундаментальними науковими монографіями і статтями, доповідями на міжнародних, всеукраїнських та регіональних конференціях, творчими виставками, підготовленими і захищеними дисертаціями. Науковці кафедри сприяли відкриттю нових спецкурсів (малярство, графіка, іконопис, скульптура), постійно дбають про утвердження цінностей сучасного мистецтва, його творчих демократичних засад.
   Сьогодні кафедра образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації – один із потужних науково-мистецьких підрозділів Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. В її розпорядженні сучасні аудиторії, мультимедійні класи, творчі майстерні, музеї. Та найбільшим нашим скарбом є колектив кафедри – викладачі та науковці, котрі віддають свої сили, час і здоров’я на вівтар університету. Здобутки кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації в навчально-виховному процесі й науковому пошуку – це, насамперед, результат творчої та самовідданої праці доцентів, кандидатів мистецтвознавства, старших викладачів, асистентів, які зберігають вірність традиціям, що склались, і принесли їй визнання не лише в Україні, а й за кордоном. 

Бойчук Богдан Васильович
професор, завідувач кафедри образотворчого мистецтва та реставрації імені Михайла Фіголя