ua en
Кафедра дизайну і теорії мистецтва

Ласкаво просимо на сайт структурного підрозділу університету!

   Кафедра володіє трьома спеціалізаціями: «Графічний дизайн», «Дизайн середовища», «Моделювання одягу». Вони віддзеркалюють різноманітні пластичні засоби художньої мови, які застосовуються в сучасному культурному просторі. Вирізняються такими ознаками: візуалізація інформаційного середовища, глобалізація мереж комунікаційних зв'язків, створення системи впливових факторів на формування світогляду, естетичного смаку, інтересів, потреб, естетичних орієнтацій людини. Тому важливим фактором професійного становлення сучасного дизайнера є розвиток творчих здібностей студента, нестандартного мислення, формування високої інтелектуальної та моральної культури.

Графічний дизайн
а) дизайн поліграфічної продукції і мистецьких видань
б) дизайн візуальної реклами
в) дизайн мультимедійних комунікацій

Дизайн середовища
а) дизайн інтер’єру житлових і громадських приміщень
б) дизайн меблів і спеціального обладнання
в) дизайн довкілля (ландшафтний)

Моделювання одягу
а) моделювання одягу і колекцій костюму
б) моделювання сценічного і театрального костюму
в) проектування аксесуарів та прикрас

   ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙН – це перспективний напрям діяльності кафедри для підготовки художників-проектантів у галузі поліграфії, візуального дизайну, реклами, веб-дизайну, мультимедійної продукції тощо. У процесі навчання студенти засвоюють ряд спеціалізованих дисциплін, які забезпечують навики діяльності у сфері візуальної комунікації. Окрім того, ця спеціалізація передбачає підготовку фахівців з розробки фірмового стилю, товарних знаків, оформлення упаковки, рекламних і соціальних плакатів. Отримані знання можуть бути застосовані в рекламних агентствах, редакціях журналів і газет, в поліграфічних фірмах та підприємствах мультимедійної комунікації.

    ДИЗАЙН СЕРЕДОВИЩА передбачає підготовку фахівців з проектування житлових і громадських інтер’єрів із залученням авторських меблів і обладнання; виставкових і музейних експозицій; ландшафтний дизайн у поєднанні з водними об’єктами; створення малих архітектурних форм і реклами в міському середовищі. Студенти набувають навиків в органічному поєднані предметів художнього напряму та спеціальних дисциплін. Підготовка спеціалістів у галузі дизайну середовища відбувається із залученням студентів до проектування реальних об'єктів. Завдання, які виконуються у процесі навчання, поступово ускладнюються і завершуються дипломним проектом.

  МОДЕЛЮВАННЯ ОДЯГУ – це набуття студентами знання й уміння виготовлення костюму від створення професійного ескізу-ідеї до реального виконання його в матеріалі. Майбутні модельєри отримують знання з історії вбрання, історії та теорії моди, конструювання та макетування одягу. Вони засвоюють особливості конструювання та технологію виготовлення одягу широкого асортименту, проектування індивідуальних моделей різного призначення, ознайомлюються із техніками оздобленні. Також студенти мають можливість спробувати себе як проектанти аксесуарів та головних уборів. Вихованці спеціалізації поряд із роботою в навчальних майстернях, проходять практику на профільних підприємствах міста, залучаються до показів авторського одягу на різних мистецьких акціях, фестивалях, конкурсах.