ua en
Кафедра дизайну ╕ теор╕╖ мистецтва

Ласкаво просимо на сайт структурного п╕дрозд╕лу ун╕верситету!

   Кафедра волод╕╓ трьома спец╕ал╕зац╕ями: «Граф╕чний дизайн», «Дизайн середовища», «Моделювання одягу». Вони в╕ддзеркалюють р╕зноман╕тн╕ пластичн╕ засоби художньо╖ мови, як╕ застосовуються в сучасному культурному простор╕. Вир╕зняються такими ознаками: в╕зуал╕зац╕я ╕нформац╕йного середовища, глобал╕зац╕я мереж комун╕кац╕йних зв'язк╕в, створення системи впливових фактор╕в на формування св╕тогляду, естетичного смаку, ╕нтерес╕в, потреб, естетичних ор╕╓нтац╕й людини. Тому важливим фактором профес╕йного становлення сучасного дизайнера ╓ розвиток творчих зд╕бностей студента, нестандартного мислення, формування високо╖ ╕нтелектуально╖ та морально╖ культури.

Граф╕чний дизайн
а) дизайн пол╕граф╕чно╖ продукц╕╖ ╕ мистецьких видань
б) дизайн в╕зуально╖ реклами
в) дизайн мультимед╕йних комун╕кац╕й

Дизайн середовища
а) дизайн ╕нтер’╓ру житлових ╕ громадських прим╕щень
б) дизайн мебл╕в ╕ спец╕ального обладнання
в) дизайн довк╕лля (ландшафтний)

Моделювання одягу
а) моделювання одягу ╕ колекц╕й костюму
б) моделювання сцен╕чного ╕ театрального костюму
в) проектування аксесуар╕в та прикрас

   ГРАФ╤ЧНИЙ ДИЗАЙН – це перспективний напрям д╕яльност╕ кафедри для п╕дготовки художник╕в-проектант╕в у галуз╕ пол╕граф╕╖, в╕зуального дизайну, реклами, веб-дизайну, мультимед╕йно╖ продукц╕╖ тощо. У процес╕ навчання студенти засвоюють ряд спец╕ал╕зованих дисципл╕н, як╕ забезпечують навики д╕яльност╕ у сфер╕ в╕зуально╖ комун╕кац╕╖. Окр╕м того, ця спец╕ал╕зац╕я передбача╓ п╕дготовку фах╕вц╕в з розробки ф╕рмового стилю, товарних знак╕в, оформлення упаковки, рекламних ╕ соц╕альних плакат╕в. Отриман╕ знання можуть бути застосован╕ в рекламних агентствах, редакц╕ях журнал╕в ╕ газет, в пол╕граф╕чних ф╕рмах та п╕дпри╓мствах мультимед╕йно╖ комун╕кац╕╖.

    ДИЗАЙН СЕРЕДОВИЩА передбача╓ п╕дготовку фах╕вц╕в з проектування житлових ╕ громадських ╕нтер’╓р╕в ╕з залученням авторських мебл╕в ╕ обладнання; виставкових ╕ музейних експозиц╕й; ландшафтний дизайн у по╓днанн╕ з водними об’╓ктами; створення малих арх╕тектурних форм ╕ реклами в м╕ському середовищ╕. Студенти набувають навик╕в в орган╕чному по╓днан╕ предмет╕в художнього напряму та спец╕альних дисципл╕н. П╕дготовка спец╕ал╕ст╕в у галуз╕ дизайну середовища в╕дбува╓ться ╕з залученням студент╕в до проектування реальних об'╓кт╕в. Завдання, як╕ виконуються у процес╕ навчання, поступово ускладнюються ╕ завершуються дипломним проектом.

  МОДЕЛЮВАННЯ ОДЯГУ – це набуття студентами знання й ум╕ння виготовлення костюму в╕д створення профес╕йного еск╕зу-╕де╖ до реального виконання його в матер╕ал╕. Майбутн╕ модель╓ри отримують знання з ╕стор╕╖ вбрання, ╕стор╕╖ та теор╕╖ моди, конструювання та макетування одягу. Вони засвоюють особливост╕ конструювання та технолог╕ю виготовлення одягу широкого асортименту, проектування ╕ндив╕дуальних моделей р╕зного призначення, ознайомлюються ╕з техн╕ками оздобленн╕. Також студенти мають можлив╕сть спробувати себе як проектанти аксесуар╕в та головних убор╕в. Вихованц╕ спец╕ал╕зац╕╖ поряд ╕з роботою в навчальних майстернях, проходять практику на проф╕льних п╕дпри╓мствах м╕ста, залучаються до показ╕в авторського одягу на р╕зних мистецьких акц╕ях, фестивалях, конкурсах.